10 najlepszych programów do odzyskiwania plików dla użytkowników systemu Windows

Jednym z najgorszych odczuć, jakie może mieć użytkownik komputera, jest przypadkowe usunięcie ważnego pliku lub folderu. W przypadku większości użytkowników program usunięty z Kosza jest traktowany jako utracony na zawsze. Ale tak już nie musi być.

Mimo że system Windows nie oferuje wbudowanej opcji odzyskiwania utraconych danych (możesz wypróbować Przywracanie systemu, ale zwykle nie prowadzi to do niczego), wciąż można coś zrobić. Zgadłeś dobrze, oprogramowanie innych firm!

Istnieje kilka programów do odzyskiwania utraconych danych, a każdy z nich oferuje coś, o czym warto wspomnieć. Jeśli przypadkowo usunąłeś cenne dane, nie panikuj, ale sprawdź naszą listę najlepszych programów do odzyskiwania plików dla systemu Windows 10 (i starszych wersji systemu Windows).

Najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania plików dla systemu Windows 10

1. Recuva (zalecane)

odzyskać system Windows 10

Recuva to jedno z najbardziej znanych i najpopularniejszych programów do odzyskiwania systemu Windows, o którym prawie wszyscy słyszeli. I tak jest z jakiegoś powodu.

Główną zaletą tego programu jest to, że sprawia, że ​​odzyskiwanie jest bardzo łatwe i prawie łatwe, nawet dla niezbyt zaawansowanych użytkowników. Po otwarciu Recuva kreator odzyskiwania wyskakuje automatycznie, pytając o typ pliku, który chcesz odzyskać (dokument, obraz, skompresowany itp.). Po wybraniu typu pliku rozpocznie się wyszukiwanie wszystkich usuniętych plików tego rodzaju. Możesz także ustawić określoną lokalizację, w której Recuva będzie wyszukiwać plik, aby uzyskać jeszcze dokładniejsze wyniki.

W zależności od tego, jak trudno Recuva odzyskać pliki, możesz wybrać szybkie lub głębokie skanowanie. Jeśli więc nie możesz odzyskać pliku za pomocą szybkiego skanowania, wypróbuj bardziej złożone rozwiązanie. Po zakończeniu wyszukiwania zostaną wyświetlone wszystkie potencjalne pliki wraz z ocenami warunków. Jeśli plik jest dostępny, możesz go odzyskać bez problemu.

  • Kliknij tutaj, aby pobrać Recuva

2. Mądre odzyskiwanie danych (zalecane)

Windows Wise Data Recovery 10

Wise Data Recovery to doskonałe narzędzie do szybkiego odzyskiwania. Jednak ten program nie oferuje tylu funkcji, co niektóre inne programy z tej listy, ale ma bardzo czysty i prosty interfejs użytkownika, co czyni Wise Data Recovery bardzo dobrą opcją dla początkujących.

Na przykład nie można wybrać typu pliku, który chcesz odzyskać, ani niektórych bardziej zaawansowanych opcji. Aby odzyskać dane za pomocą tego narzędzia, wystarczy go uruchomić, wybrać partycję, z której chcesz pobrać pliki i to wszystko. Po wybraniu partycji Wise Data Recovery szybko ją przeskanuje i pokaże wszystkie możliwe pliki, które można odzyskać z wybranej partycji. Tak więc, mimo że jest bardzo prosty i łatwy w użyciu, może minąć trochę czasu, zanim znajdziesz plik, którego szukasz. Kolejną zaletą tego narzędzia jest to, że obsługuje ono także wymienne dyski twarde.

Mimo że nie można wybrać typu pliku, Wise Data Recovery rozpoznaje większość z nich, w tym dokumenty, zdjęcia, filmy, e-maile itp.

Możesz pobrać wersję próbną programu Wise Data Recovery Pro z tego łącza. Ma również wersję przenośną, dzięki czemu możesz go mieć zawsze przy sobie. Jeśli jednak chcesz odblokować wszystkie funkcje, musisz wybrać opcję wersja płatna co kosztuje 59,97 USD.

3. Oprogramowanie Kreatora odzyskiwania danych EaseUS (zalecane)

Oprogramowanie EaseUS Data Recovery Wizard Windows 10

EaseUS jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm, które produkują tego rodzaju oprogramowanie, dlatego nie możesz się pomylić z jego narzędziem. Oprogramowanie EaseUS Data Recovery Wizard to jeden z najlepszych programów do odzyskiwania plików zaprojektowanych dla systemu Windows 10. Za pomocą tego programu można odzyskać prawie każdy rodzaj trwale usuniętych danych.

Program jest bardzo wszechstronny, ponieważ odzyskuje dane z prawie dowolnego źródła, w tym dysków twardych, zewnętrznych dysków twardych, napędów flash USB, kart pamięci, telefonów komórkowych, aparatów itp. Posiada również kilka metod odzyskiwania, z których wszystkie są łatwe do posługiwać się. Możesz więc skanować usunięte dane według typu pliku lub jego lokalizacji. Jak powiedzieliśmy, Kreator odzyskiwania danych szybko skanuje całe partycje.

Ale ten program nie jest darmowy, ponieważ jest dostępny w trzech wersjach premium:

Podstawowy wersja, która kosztuje 69,95 USD,

Zawodowiec + Wersja WinPE (89,95 USD)

Technik wersja dostępna w cenie 499 USD.

Powiedzielibyśmy, że program EaseUS jest prawdopodobnie najlepszą opcją do odzyskiwania utraconych danych, ale nie każdy użytkownik wybierze je, ponieważ nie jest bezpłatny.

Jeśli więc chcesz kupić oprogramowanie EaseUS Data Recovery Wizard, możesz to zrobić, korzystając z oficjalnych linków poniżej:

  • Kup EaseUS Data Recovery Wizard Basic Version
  • Kup wersję próbną EaseUS Data Recovery Wizard Pro
  • Kup wersję EaseUS Data Recovery Wizard Technician

4. PhotoRec

Windows PhotoRec 10

Powiedziałbyś, że PhotoRec to prawdopodobnie najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania multimediów na komputerze. Ale tak nie jest, ponieważ ten program robi znacznie więcej. Możesz użyć PhotoRec do odzyskania różnych typów plików, nie tylko z samego komputera, ale także z dysków twardych, CD / DVD, napędów flash USB i pamięci, co czyni to narzędzie dość elastycznym dla każdej operacji odzyskiwania plików.

PhotoRec ma ogromną bazę wiedzy z ponad 200 różnymi formatami plików. To narzędzie rozszerza nawet zakres odzyskiwania do pełnej partycji, jeśli to konieczne. Więc jeśli chcesz odzyskać ogromne ilości danych, PhotoRec powinien być w najlepszym wyborze.

Jednak ten program nie jest przeznaczony dla każdego zwykłego użytkownika, ponieważ ma złożony interfejs użytkownika wiersza polecenia, którego niektóre osoby mogą nie zrozumieć. Fakt, że nie obsługuje on myszy, nie ułatwia użytkownikom zrozumienia, jak działa PhotoRec. Jednak program stale wyświetla różne instrukcje na ekranie, więc jeśli przynajmniej wiesz, jak napisać polecenie, nie powinieneś mieć większych problemów z korzystaniem z PhotoRec.

PhotoRec jest dostępny za darmo i można go pobrać z tego linku.

5. Odzyskiwanie plików Pandora

Odzyskiwanie plików Pandora Windows 10

Pandora File Recovery to kolejne, wydajne oprogramowanie klasy premium do odzyskiwania skasowanych plików. Ten program jest bardzo bogaty w funkcje, ma również wiele opcji dostosowywania i możliwości głębokiego skanowania. Może więc pomóc odzyskać nawet pliki „trudniejsze” do odzyskania.

Kolejnym plusem jest prosty interfejs i chociaż nie jest krzykliwy, nie jest trudny w użyciu. Połączenie prostego interfejsu i wielu funkcji w ofercie sprawia, że ​​Pandora File Recovery jest bardzo przydatnym narzędziem do odzyskiwania danych. Jeśli nie możesz się poruszać, zawsze możesz skorzystać z kreatora wprowadzenia, który przeprowadzi Cię przez wszystkie opcje tego oprogramowania. Pandora obsługuje systemy plików FAT32 lub NTFS.

Umożliwia także skanowanie w poszukiwaniu określonego typu pliku lub całej partycji. Ponadto możesz podłączyć dysk wymienny i wyszukać na nim usunięte pliki.

Pandora File Recovery można pobrać i używać bezpłatnie, a można go pobrać z tego linku.

6. Bez DMDE

Darmowe okna DMDE 10

DMDE Free nie jest tak popularny i znany jak niektóre inne programy z tej listy, ale z pewnością wykonuje równie dobrą robotę (lub nawet lepiej). DMDE Free jest jednym z najskuteczniejszych programów do odzyskiwania plików, jakie można znaleźć, ponieważ może odzyskać utracone pliki z niemal dowolnego miejsca.

Dzięki DMDE wybierasz dysk, który chcesz odzyskać formę pliku, a następnie rozpoznaje wszystkie partycje, które można zamontować. Jeśli proces się powiedzie, narzędzie wyświetli nowe okno, z którego można odzyskać żądany plik.

Jeśli chodzi o użyteczność i prostotę, DMDE zdecydowanie nie jest jednym z najłatwiejszych w użyciu narzędzi. Jest to na przykład prostsze niż PhotoRec, ale bardziej złożone niż Recuva. Jeśli jednak wiesz, co robisz, będziesz mógł w pełni korzystać z tego potężnego oprogramowania.

Możesz pobrać DMDE za darmo z tego linku.

7. Zestaw ratunkowy Paragon 14 Free Edition

Zestaw ratunkowy Paragon 14 okien 10

Zestaw ratunkowy Paragon oferuje coś, czego nie mają inne narzędzia z tej listy. Pozwala odzyskać utracone dane, nawet jeśli nie możesz uruchomić systemu Windows! Tak więc, w przypadku awarii systemu, użycie zestawu ratunkowego Paragon może być rozwiązaniem oszczędzającym.

Zaleca się zapobiegawczą instalację zestawu ratunkowego Paragon, gdy komputer nadal działa normalnie, i zabezpieczyć się przed potencjalnym niepowodzeniem rozruchu i trwałymi stratami plików. Ale jeśli Twój system nieoczekiwanie się nie uruchomi i nie zainstalujesz tego narzędzia na swoim komputerze, musisz zainstalować je na innym komputerze.

Po zainstalowaniu zestawu ratunkowego Paragon na działającym komputerze musisz utworzyć z niego rozruchowy dysk flash. Następnie włóż dysk lub nośnik flash do komputera nie uruchamiającego się i uruchom go ponownie. Przy następnym uruchomieniu wybierz partycję z menu rozruchu, a narzędzie wyświetli kreatora z opcjami odzyskiwania. Ten program może odzyskać utracone partycje, a nawet naprawić problemy z uruchamianiem. Umożliwia także przeniesienie wybranego dysku, co może być bardzo przydatne.

Jeśli chcesz pobrać Paragon Rescue Kit 14, możesz to zrobić za darmo z tego linku.

8. MiniTool Partition Recovery Free

Okna odzyskiwania partycji MiniTool 10

MiniTool Partition Recovery to jeden z najprostszych i najłatwiejszych w użyciu programów do odzyskiwania, który oferuje wyjątkową liczbę funkcji jednocześnie. Jednak nieograniczone korzystanie z tego oprogramowania nie jest bezpłatne, co może zniechęcić niektórych użytkowników. Mianowicie, możesz odzyskać dane o wartości tylko 1 GB za pomocą MiniTool Partition Recovery za darmo, po czym będziesz musiał zapłacić za pełną wersję.

W każdym razie narzędzia te wykonują znakomitą pracę, odzyskując różnego rodzaju dane z różnych źródeł. Dzięki MiniTool Partition Recovery możesz odzyskać utracone dane z sformatowanych, uszkodzonych, a nawet usuniętych partycji. Tak więc, nawet jeśli uważasz, że twoje cenne dane zostały utracone na zawsze, możesz znaleźć lekarstwo na to oprogramowanie. Wskaźnik skuteczności odzyskiwania partycji MiniTool jest dość wysoki, co jest zdecydowanie jedną z największych zalet tego narzędzia.

Obsługuje wszystkie główne systemy plików, w tym FAT12, FAT16, FAT32, VFAT, NTFS i NTFS5. Jedynym powodem, dla którego to narzędzie nie jest umieszczone wyżej na tej liście, jest to, że nie oferuje ono nieograniczonego odzyskiwania za darmo.

Jeśli chcesz pobrać MiniTool Partition Recovery, możesz to zrobić za darmo ten link. Ale gdy odzyskasz dane o wartości 1 GB, będziesz musiał zapłacić 69 USD lub 89 USD wersji premium tego oprogramowania.

9. Bezpłatne cofnięcie usunięcia

Darmowe cofanie usunięcia systemu Windows 10

Free Undelete to kolejne dość proste narzędzie do odzyskiwania plików. Być może nie ma najbardziej zaawansowanych funkcji, ale jego zgrabna konstrukcja zdecydowanie omawia to narzędzie, jeśli chodzi o przyzwoite oprogramowanie do odzyskiwania. Aby uzyskać dostęp do usuniętych danych za pomocą tego oprogramowania, wystarczy zeskanować dysk twardy. Niestety nie oferuje opcji wyszukiwania danych według typu pliku. Obsługuje również dyski wymienne.

Po zakończeniu skanowania narzędzie wyświetli wszystkie dane do odzyskania i będziesz mógł wybrać plik, który chcesz przywrócić. Dobrą rzeczą jest to, że nie będzie wyświetlać tylko nagich plików, ale także folderów usuniętych, więc jeśli przypadkowo usuniesz cały folder, będziesz mógł go całkowicie odzyskać (lub przynajmniej większość). Chociaż nie możesz skanować w poszukiwaniu usuniętych plików według typu, Free Undelete obsługuje ogromną różnorodność typów danych, w tym obrazy, muzykę, dokumenty, filmy, e-maile (od klientów e-mail) i pliki skompresowane.

Jak sama nazwa wskazuje, możesz bezpłatnie pobrać i cofnąć usunięcie, nie płacąc ani grosza, ale jeśli chcesz skorzystać z wersji komercyjnej, będziesz musiał zapłacić 69 USD. Możesz pobrać Free Undelete z tego linku.

10. Glary Undelete

Glary Cofnij usunięcie systemu Windows 10

Glary Cofnij usunięcie jednego z najprostszych programów do odzyskiwania, jakie możesz znaleźć. Jednak nie oferuje również wielu opcji odzyskiwania i funkcji dostosowywania, dlatego umieściliśmy na ostatnim miejscu tej listy. W drugiej witrynie zawiera kilka dobrych opcji filtrowania, które pozwalają łatwo znaleźć to, czego szukasz.

Jeśli chodzi o skanowanie, nie zagłębisz się w to narzędzie, ponieważ wykonuje ono tylko szybkie skanowanie. Nie można również skanować według typu pliku, ale tylko całe partycje. Po zakończeniu skanowania będziesz mógł wybrać pliki, które chcesz odzyskać. Obsługuje również dyski wymienne.

Pliki zostaną również podzielone na kategorie według typu pliku, więc nawet jeśli nie możesz wyszukiwać według tych kryteriów, po zakończeniu procesu będziesz mógł się poruszać. Glary Undelete obsługuje główne systemy plików, w tym FAT, NTFS i NTFS + EFS.

Jeśli chcesz pobrać ten program, możesz to zrobić bezpłatnie z tego linku.

To wszystko na temat naszej listy 10 najlepszych programów do odzyskiwania plików / folderów dla systemu Windows 10 (i starszych wersji systemu Windows), które można znaleźć. Jak widać, wszystkie te programy oferują wyjątkowe funkcje i możliwości. W zależności od potrzeb możesz wybrać najlepszą dostępną opcję dla siebie.

Czy zgadzasz się z naszą listą? Jeśli tak, jaki jest twój ulubiony program do odzyskiwania plików dla systemu Windows? Powiedz nam w komentarzach.

Link do głównej publikacji