3 najlepsze oprogramowanie do inwentaryzacji komputerów PC dla komputerów z systemem Windows

W przypadku sieci zawierającej więcej komputerów (co najmniej 50) administrator sieci powinien użyć specjalistycznych narzędzi do odzyskania całego sprzętu i cech oprogramowania wszystkich urządzeń podłączonych do sieci.

W mniejszych sieciach czasami jest możliwe, że zespół IT ma na uwadze te funkcje, a personel IT może zapamiętać wszystkie składniki sprzętowe i ustawienia oprogramowania zainstalowane na każdym komputerze. Ale w przypadku większych sieci nie jest to naprawdę możliwe. W przypadku takich większych sieci zautomatyzowane oprogramowanie do inwentaryzacji na PC jest koniecznością, a organizacje nie są w stanie poradzić sobie bez takich programów.

Więcej informacji o oprogramowaniu komputerowym do inwentaryzacji

Oprogramowanie do inwentaryzacji na PC zbiera dokładne dane o komputerach podłączonych do twojej sieci LAN. Oprogramowanie automatycznie skanuje sieć, a następnie pobiera wszystkie informacje dotyczące wszystkich inwentaryzowanych urządzeń. Po pobraniu tych informacji oprogramowanie zwykle zapisuje je w scentralizowanej bazie danych, umożliwiając administratorowi dostęp do nich w dowolnym momencie.

Po zakończeniu wstępnego skanowania sieci administrator sieci może ponownie przeskanować sieć w dowolnym momencie. To nie tylko zaktualizuje spis, ale dostarczy więcej informacji. Po otrzymaniu nowych danych inwentaryzacyjnych oprogramowanie porównuje je z poprzednią wersją informacji inwentaryzacyjnych uzyskanych podczas ostatniego skanowania, a następnie rejestruje wszystkie potencjalne zmiany. Po kolejnych ponownych skanach administrator sieci będzie miał szczegółową konfigurację historii każdej maszyny w firmie.

Po dokładnym zebraniu informacji o zapasach i przechowywaniu ich w bazie danych administrator sieci może uzyskać do nich dostęp w dowolnym momencie, a także wyświetlić informacje o konfiguracji dla każdego komputera w ładnie stworzonej formie graficznej.

Administrator może wtedy zwykle zbudować solidne raporty, pokazujące spis sieci w różnych widokach.

Oto najlepsze narzędzia do inwentaryzacji komputerów

SolarWinds N-central firmy SolarWinds MSP

Oprogramowanie zapewnia potężną automatyzację i konfigurowalne narzędzia informatyczne. Gdy masz klientów ze złożonymi i dużymi sieciami i systemami, na pewno będziesz potrzebować narzędzi, które pomogą Ci efektywnie zarządzać i zabezpieczać ich systemy bez załamania zespołu. SolarWinds N-central firmy SolarWinds MSP oferuje niezbędne narzędzia do obsługi wszystkich tych złożonych środowisk, w tym automatyzację przeciągania i upuszczania, ustawienia i profile urządzeń, zarządzanie poprawkami i wiele innych.

Funkcje oprogramowania są dostępne z jednej konsoli i obejmują one:

 • Masz możliwość wyboru spośród lokalnych lub hostowanych środowisk.
 • Możesz cieszyć się automatyzacją prawie wszystkiego, a to obejmuje także wdrażanie klientów, samonaprawiające się odpowiedzi na alerty, konfigurację urządzenia i tworzenie biletów.
 • Możesz łatwiej zarządzać złożonymi środowiskami za pomocą filtrów, grup i reguł.
 • To oprogramowanie oferuje obsługę większej liczby typów urządzeń, takich jak serwery, punkty końcowe, urządzenia sieciowe, maszyny wirtualne, urządzenia mobilne i IoT.
 • Program zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, w tym także zarządzanie poprawkami do systemów operacyjnych i zewnętrznych, tworzenie kopii zapasowych i narzędzia antywirusowe.
 • Oferuje także niezwykle szybki dostęp zdalny, zarządzanie biletami i integrację PSA.
 • Funkcja Menedżera raportów pomoże Ci tworzyć raporty, które potwierdzą twoją wartość dla klientów.

Rozpoczęcie korzystania z programu jest proste, ponieważ nie potrzebujesz żadnych danych karty kredytowej, dane logowania są wysyłane bezpośrednio do Ciebie za pomocą wiadomości e-mail, a także możesz skorzystać z pomocy technicznej dostępnej podczas okresu próbnego, aby rozpocząć.

DeskCenter Management Suite firmy DeskCenter Solutions

Firmy używają DeskCenter Management Suite do uporządkowania zarządzania IT. System został opracowany na podstawie praktycznych doświadczeń w taki sposób, aby stał się bezproblemowy i mógł zostać wdrożony modułowo. Jego główną zaletą jest fakt, że zarządzanie licencjami, dystrybucja oprogramowania i wszystkie moduły funkcjonalne współpracują ze sobą w najbardziej intuicyjny interfejs użytkownika.

Dzięki punktowi wyjścia do pełnej i dokładnej inwentaryzacji wszystkich zasobów IT, takich jak komputery, serwery, środowiska wirtualne, urządzenia peryferyjne, komponenty, użytkownicy i urządzenia mobilne, moduł ten oferuje znaczny poziom wydajności. Twoja organizacja zapewni zgodność IT, a także zobaczysz wysokie oszczędności.

Podstawą każdej strategii jest przejrzysty spis twoich aktywów w połączeniu ze szczegółami finansowymi, zakupowymi i umownymi. To narzędzie pomoże Ci stworzyć je wszystkie przy użyciu technologii bez agentów i gromadząc ponad 3500 danych o sprzęcie i oprogramowaniu systemowym.

Zarządzanie oprogramowaniem to coś więcej niż dystrybucja oprogramowania, a DiskCenter pozwala na aktualizację oprogramowania i jego inteligentną dystrybucję.

Narzędzie DeskCenter zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby w rozsądny sposób identyfikować aplikacje, zarządzać zasobami licencji oprogramowania i tworzyć kontrolny widok pozycji licencji oprogramowania.

 • Rozbudowane rozpoznawanie oprogramowania
 • Pomiar aplikacji
 • Automatyczna kategoryzacja oprogramowania
 • Repozytorium licencji i umów
 • Produkt rozpoznanie wydania
 • Obsługiwane wszystkie parametry licencji.

Network Inventory PRO wersja 2.0

Administratorzy sieci, którzy wymagają szczegółowych informacji o komputerach, które są obecnie podłączone do sieci, mogą mieć trudności z ręcznym zbieraniem danych. Proces ten jest czasochłonny i wiąże się z różnymi ograniczeniami. Network Inventory PRO został stworzony, aby pomóc administratorom przezwyciężyć takie problemy, zapewniając im kompletny pakiet do mapowania sieci. Jest to zaawansowane narzędzie sieciowe, które inwentaryzuje komputery sieciowe, serwery i urządzenia sieciowe inne niż PC oraz tworzy solidne raporty inwentaryzacyjne. Co więcej, narzędzie pozwala również zarządzać zdalnymi komputerami i urządzeniami sieciowymi za pomocą zaawansowanych wbudowanych narzędzi.

Program jest wyposażony w intuicyjny interfejs zapewniający wiele informacji po rozpoczęciu skanowania sieci.

Narzędzie automatycznie zbiera konfigurację oprogramowania i sprzętu w komputerach podłączonych do sieci i sprzęcie LAN za pomocą Network Inventory PRO.

Network Inventory PRO może inwentaryzować wszystkie komponenty komputera, zapewnia zdalne zarządzanie komputerem, eksportuje dane inwentaryzacyjne, a także generuje złożone raporty inwentaryzacyjne.

Każdy, kto potrzebuje wydajnego rozwiązania do mapowania komputerów podłączonych do sieci LAN oraz do uzyskiwania informacji o urządzeniach i ich cechach, będzie mógł z powodzeniem korzystać z tego programu. Zapewni administratorom wiele szczegółowych danych dotyczących systemu operacyjnego, oprogramowania i sprzętu wybranych komputerów, a także umożliwi im przeprowadzanie zdalnych procedur.

Alchemy Lab to firma programistyczna zbudowana w 1999 roku do opracowywania oprogramowania do zarządzania siecią, która tworzy instalacje na całym świecie. Firma koncentruje się na tworzeniu oprogramowania służącego do utrzymywania i wspierania sieci korporacyjnych i ich klientów.

Gwarantujemy, że wszystkie 3 narzędzia do inwentaryzacji komputerów dla systemu Windows zmienią sposób, w jaki Twoja firma działa najlepiej. Sprawdź je i wybierz ten, który najlepiej pasuje do potrzeb Twojej organizacji.

Link do głównej publikacji