7 najlepszych monitorów 4K dla użytkowników systemu Windows 10

Ewolucja technologii wyświetlania zmieniła się w ciągu ostatnich kilku lat i z każdym rokiem sytuacja staje się coraz lepsza. Kilka lat temu koreański gigant technologiczny LG wprowadził pierwszy na świecie telewizor 3D UHD wykorzystujący system 4K, a teraz prawie wszyscy producenci podążyli za nim. Mamy nawet monitory 4K, które podniosły rozdzielczość komputera na zupełnie nowy poziom. Ale czym dokładnie jest 4K? Prawidłowo użyte 4K opisuje rozdzielczość 4096 X 2160 wprowadzoną po raz pierwszy w kinach. Ta rozdzielczość została znormalizowana do 3840 X 2160, która jest również znana jako Ultra HD i jest przeznaczona dla elektroniki użytkowej.

Przypomnij sobie, że Twój laptop lub HDTV ma natywną rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. To sprawia, że ​​monitory 4K są 4 razy jaśniejsze i bardziej kolorowe niż to, do czego przywykłeś. Arena cyfrowa została również naznaczona innymi wysokiej klasy technologiami wyświetlania monitorów, które są tutaj w celu dalszego udoskonalenia rozdzielczości 4K. Mamy teraz monitory 4K IPS i monitory OLED (organiczne diody elektroluminescencyjne). Po zdefiniowaniu nowej ery w technologii telewizyjnej wyświetlacze OLED w końcu przeszły na monitory komputerowe. W tym artykule omówimy najlepsze monitory 4K dla systemu Windows 10. (Ceny są w momencie pisania tego artykułu i mogą ulec zmianie).

Przeczytaj także: Microsoft wkrótce udostępni natywną obsługę wyświetlania HDR w systemie Windows 10

Najlepsze monitory 4K dla Windows 10

Dell P2715Q

4k_monitors_dell

Dell P2715Q oferuje wszystkie najlepsze funkcje, których można się spodziewać w wysokiej jakości monitorze 4K. Jako 27-calowy monitor IPS o rozdzielczości 3840 x 2160 zapewnia fantastyczne obrazy do filmów 4K, gier, filmów na YouTube i dużej przestrzeni biurowej do pracy biurowej. Przy 99% średniej kolorów RGB spodziewaj się, że kolory będą wyraźne. Po stronie sprzętowej Dell P2715Q jest elegancko zaprojektowany ze wspaniałą ergonomiczną podstawą. Monitor jest również zgodny z VESA, dzięki czemu można go łatwo zamontować lub używać z ramieniem monitora. Posiada 4 porty USB 3.0, HDMI, DisplayPort, Mini Display Port, wyjście DisplayPort i wyjście liniowe Audio.

Przeczytaj także: Komputer Dell zgodny z rocznicową aktualizacją systemu Windows 10 

Kup od Amazon — 489 $

Acer S277HK

Najlepsze monitory 4K - Acer S277HK

Jeśli elegancja jest jednym z twoich głównych powodów, powinieneś sprawdzić monitor Acer S277HK 4K. Ma niezwykłą konstrukcję, która sprawia, że ​​wygląda jak wyrafinowana technologia do zastosowania na statku kosmicznym. Estetyka to nie jedyny powód, dla którego Acer S277HK kradnie światło punktowe, kolory są tymi, w które trzeba uwierzyć. Ostrość i jasność to atuty tego monitora. Doskonała dokładność kolorów i gamma oznacza, że ​​monitor może precyzyjnie obsługiwać szerszą gamę kolorów. Jednak nie jest idealny. Wejścia wideo obejmują HDMI 2.0, DVI, DisplayPort, mini-DispalyPort, gniazdo audio 3,5 mm. Nie ma portów USB, a także nie jest kompatybilny z VESA.

Przeczytaj także: Lista komputerów Acer kompatybilnych z Anniversary Update

Kup od Amazon — 465 USD

Monitor Samsung UE590 UHD-QHD

4K_monitors_samsung_ud590

Jeśli dużo grasz i lubisz oglądać filmy, możesz wypróbować monitor Samsung UHD UE590. Dane techniczne monitora są dokładnie dostosowane do potrzeb związanych z rozrywką i grami. Ma współczynnik kontrastu 1000: 1, nachylenie od -2 do 200, a czas reakcji wynosi od 1 do 4 ms. Błyskawiczny czas reakcji 1 ms pozwala cieszyć się płynnym obrazem nawet podczas szybko zmieniających się scen. Monitor jest dostępny w dwóch wersjach: 24-calowy U24E590D i 28-calowy U28E590D. Możesz podłączyć wiele urządzeń UHD, takich jak konsole do gier. Z tyłu znajduje się DisplayPort i 2 porty HDMI 2.0, dzięki czemu może on obsługiwać sygnał 4K ze zgodnych źródeł przy częstotliwości odświeżania 60 Hz.

Kup od Amazon U24E590D — 312 USD

Samsung U32D970Q

4K_monitors_samsung_u32d970Samsung nigdy nie idzie na kompromis, jeśli chodzi o technologię wyświetlania, a bestia U32D970Q 4K firmy jest jednym z najlepszych wyświetlaczy w historii. Samsung U32D970Q nie jest jednym z najtańszych monitorów, ale pod względem kosztów wiąże się z wydajnością. Ten monitor ma wysoką wydajność, która wydmuchuje konkurencję z wody. Kolory błyszczą jak nigdy wcześniej, a czerń jest tak głęboka, że ​​aż pokusi się, aby przenieść bitwę na OLED. Jest również wyposażony w funkcję o nazwie „Natural Color Expert”, kalibrator, który wykorzystuje oprogramowanie do osiągnięcia optymalnych rezultatów.

Monitor może renderować 99% sRGB i ponad 95% AdobeRGB. Eksperci zauważyli, że Samsung U32D970Q produkuje dokładniejsze kolory niż jakikolwiek inny monitor 4K. Ten monitor nie jest pozbawiony opcji łączności. Posiada jedne z najbardziej zaawansowanych połączeń wśród monitorów 4K. Znajdziesz wejścia dla dual-link DVI, czterech portów USB, dwóch portów DisplayPort i jednego portu HDMI. Wszystkie porty znajdują się na tylnym panelu.

Kup od Amazon — 1,744 $

LG 4K UHD 27UD68

4K_monitors_lg_uhd_27ud68Monitor w kolorze UHD (27UD68-P) i białym (UHD 27 UD68-W) jest stylowy, a jednocześnie oferuje oszałamiające filmy 4K na niemal bezramkowym wyświetlaczu. Dzięki 99% pokryciu spektrum kolorów sRGB ten monitor LG doskonale nadaje się dla grafików, profesjonalnych fotografów i każdego, kto ma ochotę na olśniewające kolory. Sterowanie na ekranie umożliwia dostęp do wszystkich podstawowych ustawień monitora, takich jak jasność, głośność, podział ekranu i wiele innych za pomocą jednego kliknięcia. Łączność obejmuje dwa złącza HDMI 2.0 do obsługi sygnałów 4K i portów wyświetlania.

Kup od Amazon — 462 USD

ViewSonic XG2700

4K_monitors_viewsonic_xg2700ViewSononic XG2700 jest jednym z najlepszych dostępnych monitorów 4K i ma natywną rozdzielczość 3840 x 2160. Ten 27-calowy monitor IPS doskonale radzi sobie ze wszystkim, co na nim rzucasz. Obsługuje FreeSync AMD, zapewniając płynną grę od 40 do 60 klatek na sekundę, jeśli jest używany z wydajną kartą graficzną. I w przeciwieństwie do niektórych z najlepszych monitorów 4K, ViewSonic XG2700 może działać w 60 Hz przez HDMI, jeśli twój komputer obsługuje HDMI 2.0. Choć konstrukcja nie jest jego mocną stroną, monitor działa na równi z innymi wysokiej klasy monitorami 4K na rynku. Ten monitor jest wyposażony w pięć portów USB 3.0, port DVI, porty HDMI, DisplayPort i mini-DisplayPort. Ma również wbudowane czujniki, które aktywują tryb oszczędzania energii, gdy użytkownik odsuną się od monitora.

Kup od Amazon — 549 USD

40-calowy monitor 4K Seiki Pro SM40UNP

4K_monitors_seiki_pro_sm40unp

Seiki Pro SM40UNP to jeden z największych monitorów 4K, jaki można kupić, który ma działać jako monitor, a nie telewizor, chociaż może działać jako oba. Jest to wysokiej klasy panel 6oHz z natywną rozdzielczością 3840 X 2160, który jest wyposażony w dwa porty DisplayPort, port VGA, dwa porty HDMI, port USB 3.0 i port DVI-D, którego można użyć do zmniejszenia skali. Chociaż panel nie jest wyświetlaczem IPS, kolory są bardzo ładne i naturalne. Kontrast jest również bardzo wysoki, co skutkuje głęboką czernią i żywymi kolorami. Krętlik jest zgodny z VESA i ma regulowaną wysokość. Jednak nie jest skalibrowany, więc musisz to zrobić samodzielnie.

Kup od Amazon — 579 USD 

Wniosek

Biorąc pod uwagę cały szum wokół ekranów 4K i Ultra HD, prawdopodobnie słyszałeś coś o tej technologii. Musisz uwierzyć w szum, ponieważ ta technologia jest niesamowita, wystarczy powiedzieć, że 4K to przyszłość wyświetlaczy. Niektóre z renomowanych serwisów streamingowych, takich jak Vudu, Amazon Instant Video, YouTube i Netflix, już rozpoczęły streaming treści 4K. A ponieważ telewizory 4K są nieco drogie, możesz cieszyć się olśniewającymi obrazami na dobrym i tańszym monitorze 4K. Powyższa lista nie jest bynajmniej wyczerpująca, ale podkreśla pionierskie standardy w monitorach 4K.

Link do głównej publikacji