5 najlepszych symulatorów dronów na PC

UAV, inaczej drony, mogą być przyszłością lotnictwa. Drony to zdalnie sterowane urządzenia antenowe z dołączonymi kamerami. Już teraz są coraz bardziej rozpowszechnione w siłach powietrznych, a na Amazon jest także wiele sklepów dronów. Na przykład ta strona Amazon zawiera dron quadcopter z kamerą HD FPV (First Person View); a drony mogą mieć wbudowane wyświetlacze, tablety / telefony komórkowe lub monitory.

Możesz mieć dużo zabawy z quadkopterami i dronami selfie, ale lepiej wypróbować oprogramowanie symulatora dronów przed wyruszeniem w dziewiczy lot. Istnieje kilka symulatorów, w których możesz latać różnego rodzaju dronami przez rozległe krajobrazy 3D. Wydawcy projektują oprogramowanie tak, abyś mógł poczuć się jak latać dronem bez wchodzenia w powietrze za pomocą swojego quadkoptera. Niektóre programy dronów (lub quadów) są nawet wyposażone w kontrolery, które są bardzo podobne do prawdziwych nadajników lotu. Jest to pięć najlepszych symulatorów qaudcopter dla systemu Windows.

Symulator drona na PC

RealFlight Drone Simulator

RealFlight jest prawdopodobnie najbardziej szczegółowym i realistycznym symulatorem quadów dla systemu Windows. Dołączony jest do niego kontroler Interlink Elite, aby zwiększyć realizm. Symulator RealFlight kosztuje w cenie 129 USD i jest zgodny z platformami Windows od Visty do 10. Wymagania systemowe oprogramowania są zaskakująco lekkie, ponieważ wymagają tylko 512 MB pamięci RAM, ale także potrzebują trzech GB miejsca na dysku twardym. Istnieje również wersja RealFlight X za 179 USD z silnikiem Unigine i ulepszoną grafiką.

W tym symulatorze możesz eksplorować sterowanie kamerą FPV, robić zdjęcia żywych krajobrazów i latać w różnych warunkach. Obejmuje wiele sterowanych radiowo samolotów i quadkopterów do latania, takich jak heksakopter, Quad X, H4 Quad 520, Tricopter i 8X Quad. Symulator ma także miliony akrów krajobrazów i kursów dronów do przelotu. Obejrzyj ten film na YouTube, który pokazuje szczegółowe krajobrazy RealFlight i płynną grafikę 3D.

Drone Racing League: High Voltage

DRL: wysokie napięcie to oficjalne oprogramowanie Drone Racing League, która jest organizatorem międzynarodowych zawodów dronów. Tym, co wyróżnia ten symulator od innych, jest fakt, że obejmuje on prawdziwe wyścigi z wydarzeń DRL. Pamiętaj, że wciąż jest to wersja beta, więc nie jest to całkowicie ukończony pakiet. Jest to jednak dopracowany darmowy symulator, który można dodać do 64-bitowego systemu Windows 8 i 10 z tej strony Steam.

DRL: High Voltage polega na wyścigach dronów, więc możesz spodziewać się wielu szybkich emocji i wycieków z tego. Nie jest tak realistyczny jak niektóre alternatywy, ale zapewnia lepszą rozrywkę. Oprogramowanie zawiera prawdziwe kursy wyścigów zewnętrznych i halowych, pilotów dronów i sezony ligowe. Wydawca obiecuje tryb wieloosobowy w czasie rzeczywistym dla High Voltage. Możesz także grać w HV za pomocą kontrolera Taranis X9D FPV wraz z konsolami Xbox 360 i PlayStation 4.

Hotprops

Hotprops to kolejny symulator dronów, który jest wciąż w fazie beta. Ten symulator wyścigów quadkoptera zwraca większą uwagę na realistyczną fizykę lotu niż wysokie napięcie i inne alternatywne oprogramowanie. Hotprops jest obecnie darmowy, który można dodać do platform Windows 7/8/10 i Mac OS X z tej strony internetowej. Oprogramowanie wymaga ogromnych czterech GB miejsca na dysku twardym, dwóch GB RAM i procesora 2,4 Ghz.

Twórcy zaprojektowali Hotprops jako realistyczny symulator wyścigów dronów. Jako takie, oprogramowanie ma bardziej zaawansowaną fizykę lotu i zawiera regulowane parametry drona. Gracze mogą dostosować ogniwa baterii, liczbę śmigieł, silniki i inne części dronów, aby pasowały do ​​ich prawdziwych quadcopterów. Ponadto Hotprops zawiera już tryby freestyle i race do wyścigów online dla wielu graczy.

Start

Start to kolejny nowy symulator dronów w bloku, który jest grą z wczesnym dostępem. Jednak gra jest sprzedawana na Steamie za 14,99 GBP (około 20 USD). Ten symulator jest podobny do Hotprops, ponieważ jest w dużej mierze oparty na wyścigach quadcopterów FPV i ma realistyczną fizykę dronów. Liftoff to także oprogramowanie wieloplatformowe kompatybilne z Windows, Mac OS X i Linux; ale potrzebujesz do tego pilota lub kontrolera.

Ponieważ Liftoff nie jest gotowym pakietem, niektórzy fani dronów mogą go przeoczyć, dopóki wydawca nie uruchomi ostatecznej wersji. Jednak oprogramowanie Early Access miało entuzjastyczne recenzje na Steamie; a ostateczny symulator będzie jeszcze lepszy. Gra ma dziewięć standardowych poziomów, które obejmują quady z widokiem z pierwszej osoby w mieszance miejskich i wiejskich krajobrazów. Gracze mogą również projektować własne trasy za pomocą Kreatora ścieżek. Kolejną wielką zaletą Liftoff jest to, że możesz spersonalizować quadcoptery, dodając nowe rekwizyty, odbiorniki, silniki, baterie itp. Gra ma również jedwabiście gładkie, szczegółowe krajobrazy 3D, świetne efekty świetlne i wygląda dość realistycznie!

FPV Freerider

FPV Freerider zachwycił fanów dronów. Symulator ma wiele ustawień dostosowywania, realistyczne sterowanie lotem i obsługuje dobry zakres kontrolerów. FPV Freerider sprzedaje w cenie 4,99 USD, co stanowi dobrą wartość, a także wersję demonstracyjną, którą możesz wypróbować w pierwszej kolejności. Możesz dodać oprogramowanie do platform Windows, Mac OS X i Linux. Istnieje również aplikacja Freerider na system operacyjny Android.

Freerider ma sześć map obejmujących krajobrazy pustynne, łąkowe i leśne oraz różnorodne układy tras. Gracze mogą latać dronami po torach pętlowych i pełnych torach z ósemką w trybie pierwszoosobowym lub w trybie linii wzroku. Mogą również wybierać pomiędzy trybem lotu akro lub samopoziomującym dla dronów. Symulator ma wiele ustawień dostosowywania prędkości obrotowych, kamery i fizyki. Obsługuje również dobry zakres kontroli klawiatury, ekranu dotykowego i kontrolerów USB. FrSky Taranis, Realflight, Futaba, PS3 i Xbox to tylko kilka obsługiwanych kontrolerów Freerider.

Freerider, Liftoff, Hotprops, High Voltage i RealFlight to fascynujące symulatory dla fanów dronów. Za pomocą tych symulatorów możesz eksperymentować z całą dynamiką latania dronem, a tory wyścigowe w grach odtwarzają wszystkie emocje związane z quadami.

Link do głównej publikacji