13 najlepszych programów i aplikacji do udostępniania ekranu

Rozwiązanie poważnego problemu natury technicznej przez telefon lub za pomocą wiadomości może być bardzo frustrujące. Dlatego zarówno dla użytkownika, jak i dostawcy wsparcia technicznego może to stać się prawdziwym koszmarem z zamieszaniem pojawiającym się na każdym kroku.

Korzystaj z głównej funkcji konferencji internetowych — udostępniania ekranu komputera

Nawet jeśli są one nadal bardzo popularne na całym świecie, konferencjom telefonicznym brakuje zaawansowanej współpracy i wszystkich interaktywnych funkcji konferencji internetowych. Nawet jeśli nie masz dostępu do konferencji internetowych, możesz teraz korzystać z jednej z jego najważniejszych funkcji, a mianowicie z możliwości udostępniania ekranu komputera uczestnikom telekonferencji, jeśli mają dostęp do Internetu.

Zalety oprogramowania do udostępniania ekranu

Właśnie w tym momencie pojawia się oprogramowanie do udostępniania ekranu, które rozwiązuje wszystkie problemy z komunikacją i umożliwia wyświetlanie dowolnego rodzaju procesu w czasie rzeczywistym.

Aplikacje do udostępniania pulpitu / ekranu mają na celu ułatwienie życia zarówno administratorom, jak i użytkownikom w tym samym czasie. To więcej niż zwykły sposób zapewniania wsparcia technicznego dla użytkowników, są naprawdę niesamowitym sposobem udostępniania danych i zdalnej współpracy w łatwy i szybki sposób.

Dzięki takiemu oprogramowaniu wiele osób w różnych lokalizacjach może jednocześnie pracować z prezentacją lub planem projektu z komputerów stacjonarnych. Udostępnianie ekranu znajomym i rodzinie jest również świetne i przydaje się wiele razy. Aplikacje do udostępniania ekranu umożliwiają udostępnianie wszystkim, co dzieje się na ekranie, każdemu w czasie rzeczywistym, a wszystko to można udostępnić tylko jednemu użytkownikowi lub, jak już powiedzieliśmy wcześniej, grupie osób. W ten sposób wszystko będzie idealne na przykład na wirtualne spotkania.

Oto 15 aplikacji i oprogramowania do udostępniania ekranu, które znacznie ułatwią życie i sprawią, że udostępnianie będzie przyjemniejsze:

Mikogo (sugerowane)

To świetne narzędzie do współpracy, które zapewnia stabilne narzędzia do udostępniania ekranu oraz fantastyczną usługę VoIP. Darmowa wersja jest odpowiednia tylko do udostępniania ekranu jeden na jeden i do udostępniania ekranu większej liczbie osób, będziesz musiał uzyskać wersję pro. Po pobraniu aplikacji możesz rozpocząć sesję i udostępnić udostępniony link większej liczbie osób w celu udostępnienia im ekranu.

  • Pobierz teraz Mikogo za darmo z oficjalnej strony internetowej

ScreenLeap

Jest to nowsze oprogramowanie, którego można używać do bezpłatnego udostępniania ekranu. Najlepszą z jego funkcji jest udostępnianie jednym kliknięciem, o ile masz zainstalowaną Javę. Po 20 sekundach będziesz gotowy: otrzymasz kod, podasz ten kod osobie, której chcesz udostępnić ekran, i będzie on mógł oglądać Twój ekran z tabletu, pulpitu, a nawet ze smartfona.

Pobierz ScreenLeap

Pulpit zdalny Chrome

Jest to aplikacja Google Chrome, która umożliwia dostęp do wszystkich komputerów z innego komputera lub nawet z urządzeń mobilnych. Możesz go używać do różnych celów, takich jak uzyskiwanie dostępu do urządzenia z różnych lokalizacji, zapewnianie zdalnej pomocy i bezpieczny dostęp do plików i aplikacji na komputerze. Jest on powiązany z Twoim kontem Google, a instalacja i konfiguracja są dość łatwe. Jest bardzo szybki i działa na systemach Windows, Mac i Linux. Mobilna wersja aplikacji jest dostępna zarówno na iOS, jak i Androida.

Pobierz Pulpit zdalny Chrome

Dołącz do mnie

Strona została stworzona przez programistów LogMeIn i jest to bardzo tradycyjna usługa oferująca zdalny dostęp do twojego komputera. Umożliwia natychmiastowe udostępnianie ekranu i ma wiele funkcji, które sprawiają, że jest fantastyczny do spotkań online. Dzięki darmowej wersji będziesz mógł mieć do 10 uczestników, którzy mogą jednocześnie oglądać Twój ekran, a oprogramowanie pozwala także przekazać kontrolę innym osobom. Zawiera obsługę wielu monitorów, pozwala widzieć Twój ekran na iPadzie, iPhonie lub urządzeniu z Androidem oraz obsługuje przesyłanie plików czatu.

Pobierzc JoinMe

ScreenStream

Jest to podstawowa aplikacja, która pozwala innym zobaczyć Twój pulpit i nie obsługuje funkcji zdalnego sterowania. Osoba, która chce udostępnić ekran, musi pobrać aplikację, ale widzowie nie muszą niczego pobierać. Obrazy są wyświetlane w przeglądarce internetowej, a aplikacja jest kompatybilna z komputerami PC, Mac i Linux. Nie ma ograniczeń co do liczby użytkowników, którzy mogą zobaczyć Twój ekran.

Pobierz ScreenStream

TeamViewer

Jest to prawdopodobnie najpopularniejsze oprogramowanie do zdalnego pulpitu wraz ze Skype. Jest to prosta i szybka aplikacja, a także bardzo intuicyjna i idealna dla inżynierów sieciowych. Jest również dostępny w systemach Windows, Mac, Linux, a aplikacja mobilna jest kompatybilna z iOS, Android, Windows Phone i BlackBerry.

Pobierz TeamViewer

FreeScreenSharing

To kolejna świetna strona, która pozwala na prowadzenie nieograniczonej liczby spotkań online, które trwają do 6 godzin. Najpierw musisz utworzyć konto, aby rozpocząć, a wymagane elementy to tylko nazwa i adres e-mail. Interfejs jest nienaganny i zorganizowany w najbardziej intuicyjny sposób.

Pobierz FreeScreenSharing

Pulpit zdalny Microsoft

Kilka lat temu Microsoft wprowadził aplikacje pulpitu zdalnego na Androida i iOS, ale jest to idealne rozwiązanie do uzyskiwania dostępu do komputerów z systemem Windows. Jest również bezpłatny bez ograniczeń użytkowania, aw przeciwieństwie do Pulpitu zdalnego Chrome, proces instalacji jest nieco bardziej skomplikowany, ale tylko przy pierwszym uruchomieniu.

MingleView

Jest to darmowe narzędzie do udostępniania ekranu, które jest bardzo proste i nie zawiera żadnych aktualizacji. Nie ma ograniczeń usług i nie wymaga rejestracji. Musisz tylko rozpocząć pobieranie na komputerze i zezwolić lokalnej sieci z asystą równorzędną na rozpoczęcie sesji, biorąc pod uwagę fakt, że sesja jest oparta na sieci.

Pobierz MingleView

Skype

Tak, wiemy, jest to jeden z najbardziej (jeśli nie najbardziej) popularnych programów do udostępniania ekranu, z którego obecnie korzystają miliony osób. Możesz udostępnić swój ekran innemu użytkownikowi Skype i jest to świetne, ponieważ Skype jest zaufanym i bezpiecznym programem do użycia. Po zainstalowaniu aplikacji będzie można dodać wszystkie komputery, wprowadzając wszystkie niezbędne szczegóły. Można go używać tylko do uzyskiwania dostępu do komputerów z systemem Windows ze zdalnej lokalizacji.

Pobierz Skype

BeamYourScreen

Po zarejestrowaniu się w usłudze organizatorzy spotkania otrzymają dziewięciocyfrowy identyfikator sesji i będą mogli udostępnić go uczestnikom telekonferencji. Oprogramowanie jest oparte na przeglądarce, więc żadne pobieranie nie będzie konieczne. Usługa pozwala na udostępnianie i przeglądanie komputerów stacjonarnych nawet 25 osobom, a także może udzielać sobie wzajemnie praw do zdalnego sterowania. Za jego pomocą możesz nagrać sesję udostępniania pulpitu.

Pobierz BeamYourScreen

Spojrzenie

Możesz udostępnić ekran swojego komputera nawet 100 użytkownikom jednocześnie. Aplikacja działa na komputerach PC i Mac, umożliwiając użytkownikom wybranie własnego adresu URL. Oprogramowanie można w pełni dostosować do wyglądu witryny firmy. Pozwala użytkownikom dzielić się myszką i klawiaturą i jest fajny do współpracy online. Działa nawet świetnie z wideo i nie będzie żadnych opóźnień.

Pobierz rzut oka

Korba

Dzięki tej aplikacji udostępnianie ekranu staje się niezwykle łatwe. Możesz udostępnić swój ekran każdemu bez przygotowania, a nawet w trakcie rozmowy telefonicznej. Użytkownicy nie muszą niczego pobierać, nawet gdy są w ruchu z telefonami komórkowymi. Możesz łatwo zobaczyć, co widzą inni, a także sprawdzić, czy zwracają uwagę.

Pobierz CrankWheel

W zależności od osobistych pragnień i potrzeb możesz wybrać, które oprogramowanie lub aplikacja działa najlepiej w danym przypadku. Niektóre z powyższych programów są lepiej dostosowane do rzeczywistych prezentacji online, a inne są prostymi aplikacjami do udostępniania ekranu.

Link do głównej publikacji