Zoptymalizuj swój komputer i wykorzystaj w pełni te 4 narzędzia

Praca lub granie w gry na wolnym komputerze może z czasem być bardzo frustrujące. Czasami nie ma możliwości uaktualnienia komputera za pomocą nowego sprzętu.

Dlatego bardzo ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób można wyczyścić komputer i sprawić, aby działał płynniej bez modyfikowania niczego poza wbudowanymi ustawieniami.

Aby zmodyfikować sposób działania komputerów, zaleca się korzystanie ze specjalistycznego oprogramowania opracowanego przez producenta komputera. Istnieje wiele rzeczy, które można ulepszyć na komputerze, aby uzyskać większe prędkości i płynniejsze działanie. Tutaj jest kilka z nich:

 • Przetaktowywanie procesora (uruchom procesor komputera z większą prędkością niż limit określony przez producentów)
 • Zmień prędkość wentylatorów chłodnic Twojego komputera
 • Monitoruj temperaturę i poziom aktywności sprzętu
 • Blokowanie złośliwego oprogramowania / programów szpiegujących
 • Usuwanie programów typu bloatware (programy, które są wstępnie zainstalowane z wersją komputera z systemem Windows, które nie służą żadnemu celowi)
 • Usuwanie zduplikowanych plików, ukrytych niepotrzebnych plików
 • Napraw uszkodzone pliki rejestru

Przyjrzyjmy się niektórym najlepszym opcjom oprogramowania dostępnym na rynku w 2019 roku, które pozwalają ci tylko na wszystkie wyżej wymienione rzeczy i wiele więcej. Najpierw zaczniemy od oprogramowania do przetaktowywania, a następnie zbadamy niektóre niezwykle przydatne aplikacje do tuningu komputerów, aby Twój komputer działał szybciej niż kiedykolwiek.

Zoptymalizuj swój komputer z systemem Windows 10 za pomocą tych niesamowitych narzędzi

1

MSI Afterburner

MSI Afterburner - narzędzia do optymalizacji komputera

MSI Afterburner to świetne oprogramowanie do podkręcania, które pozwala dostosować poziom prędkości komputera i oferuje szeroki zakres narzędzi dostosowywania, takich jak podkręcanie napięcia GPU.

Aby korzystać z MSI Afterburner, musisz posiadać kartę graficzną MSI.

To oprogramowanie jest oparte na dobrze znanym silniku Rivatuner i obsługuje zarówno karty graficzne ATI, jak i NVidia, może podkręcać rdzenie, ustawiać niestandardowe poziomy obciążenia GPU, regulować prędkości wentylatorów, a także oferuje szczegółowy raport na temat dowolnych podłączone urządzenie / sprzęt.

Jedną z najlepszych cech MSI Afterburner jest to, że działa szybko i płynnie, a także oferuje szeroki zakres funkcji w dobrze wyglądającym i łatwym do zrozumienia interfejsie użytkownika, z szybkim dostępem do zaawansowanych ustawień, w tym możliwością kontrolowania napięcia .

Korzystając z przyjaznego dla użytkownika pulpitu nawigacyjnego, możesz łatwo dostosować częstotliwość rdzenia, modułu cieniującego, a także zegara pamięci, a także dostosować prędkość wentylatora. Prędkość wentylatora można ustawić na jedną z 3 dostępnych opcji — automatyczną, stałą, zaprogramowaną.

MSI Afterburner jest w pełni kompatybilny zarówno z kartami graficznymi NVidia GeForce, jak i ATI Radeon, a liczba obsługiwanych terminali stale rośnie. Każde wydanie nowych obsługiwanych kart można pobrać za pomocą systemu aktualizacji.

Oto niektóre z najlepszych funkcji dostępnych w MSI Afterburner:

 • Świetne narzędzia do podkręcania — zwiększają częstotliwość i napięcie taktowania twojego GPU, aby uzyskać lepszą wydajność
 • Skaner OC — świetna zautomatyzowana funkcja, która automatycznie znajduje najwyższy stabilny poziom podkręcania dla określonej karty graficznej
 • Monitor sprzętu — pozwala sprawdzać informacje o sprzęcie w czasie rzeczywistym — temperaturę, użycie, prędkość zegara i napięcie
 • Niestandardowe profile wentylatorów — niestandardowe ustawienia wentylatora chłodnicy
 • Wyświetlanie na ekranie — pływający widżet ekranowy, który informuje Cię nawet podczas grania w gry
 • Niestandardowe skórki

Pobierz MSI Afterburner

2)

AMD OverDrive

AMD Overdrive - narzędzia do optymalizacji komputera

AMD OverDrive to kolejna świetna opcja oprogramowania do podkręcania, która pozwala uzyskać całą pozostałą moc karty graficznej i procesora bez ryzyka żadnych problemów. To oprogramowanie jest w pełni kompatybilne ze wszystkimi systemami opartymi na AMD.

Oprócz elementów sterujących taktowaniem dostępnych w AMD OverDrive, masz także pełen zakres BIOS-u prędkości procesora, napięcia, a także kontroli systemu, a wszystko to w ładnie wyglądającej i łatwej do zrozumienia desce rozdzielczej.

Większość użytkowników nie wiedziała, że ​​te kroki mogą zwiększyć niski FPS w systemie Windows 10 dla komputerów AMD. Skorzystaj z nich już dziś.

Korzystając z tego oprogramowania, zyskujesz również dostęp do elementów sterujących wentylatora, prostego, ale wydajnego narzędzia do testów porównawczych oraz testu stabilności na wypalenie. Możesz także użyć tego niesamowitego narzędzia, aby wyłączyć technologię obniżania temperatury Cool and Quiet, pozwalając na maksymalne wykorzystanie procesora graficznego i procesora.

Oto niektóre z najlepszych funkcji dostępnych w AMD OverDrive:

 • Może tworzyć i dostosowywać wstępnie dostrojone profile pamięci, dające moc do osiągnięcia wydajności DDR3
 • Może ręcznie sprawdzać i modyfikować ustawienia wydajności z BIOS-u
 • Może tworzyć niestandardowe profile, które są dostosowane do wybranych aplikacji
 • Funkcje automatycznego podkręcania — automatycznie dostrajają częstotliwości twojego systemu bez ryzyka uszkodzenia
 • Kontroluj prędkość wentylatorów, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność
 • Może monitorować wszystkie ustawienia wydajności — pamięć zegara, napięcie, taktowanie pamięci itp.
 • Świetne testy, które pomogą Ci uniknąć problemów ze stabilnością

Wypróbuj AMD Overdrive 

3)

Iolo System Mechanic Pro

Iolo System Mechanic Pro - narzędzia do optymalizacji komputera

System Mechanic Pro firmy Iolo to świetna opcja oprogramowania, która pozwala łatwo i szybko wyczyścić komputer, zabezpieczyć go, usunąć wszelkie niechciane pliki, odzyskać dane, usunąć nadęte oprogramowanie itp.

Interfejs użytkownika tego oprogramowania jest łatwy do zrozumienia i oferuje szybki dostęp do wszystkich narzędzi potrzebnych do odświeżenia komputera. System Mechanics Pro blokuje wszystkie rodzaje wirusów i programów szpiegujących dzięki wojskowej technologii czyszczenia danych. Pozwala to nie martwić się o bezpieczeństwo plików.

Możesz używać tego oprogramowania do odzyskiwania utraconych danych, bez względu na to, czy zostały one utracone w inny sposób, czy usunięte przez pomyłkę. Możesz odzyskać zdjęcia, filmy, a także dokumenty.

Poza tym możesz także usuwać nadmuchiwane oprogramowanie, zwiększać szybkość procesora, pamięci RAM i dysku twardego, a nawet naprawiać problemy z komputerem, korzystając z potężnej bazy danych problemów o sile 30 tys.

To oprogramowanie może również zoptymalizować ustawienia internetowe systemu Windows w celu uzyskania lepszych prędkości pobierania i wysyłania.

Oto kilka innych funkcji dostępnych w System Mechanics Pro:

 • ActiveCare — czyści, naprawia i usuwa wszelkie zbędne pliki, a także rozwiązuje problemy, gdy komputer jest w trybie bezczynności
 • LiveBoost — daje możliwość dostosowania ustawień systemu Windows w celu uzyskania większej stabilności i wydajności — procesor, pamięć, dysk twardy
 • Możliwość czyszczenia ponad 50 rodzajów niepotrzebnych plików
 • Z łatwością usuwa historię Internetu i czatów, w tym pamięć podręczną systemu
 • Może defragmentować, kompaktować, optymalizować, a także tworzyć kopię zapasową rejestru systemu
 • Program Accelerator — ponownie wyrównuje fragmenty niedokończonych programów i defragmentuje je w celu szybkiego dostępu
 • Zatrzymuje uruchamianie programów typu bloatware podczas uruchamiania
 • Przyspiesza internet, optymalizując pakiety danych
 • Automatycznie wyszukuje i usuwa różne luki w zabezpieczeniach systemu Windows
 • Spalacz — pozwala zniszczyć plik do poziomu, którego nie można odzyskać za pomocą żadnego oprogramowania

Pobierz System Mechanic Pro 

4

Glary Utilities

Glary Utilities Pro - narzędzia do optymalizacji komputera

Glary Utilities to kolejne świetne narzędzie do optymalizacji komputera, które pozwala zwolnić miejsce na dysku, wyczyścić rejestr, zarządzać działaniem sterowników, a nawet zachować prywatność i bezpieczeństwo w Internecie.

To oprogramowanie zawiera ponad 20 narzędzi, które mogą pomóc zoptymalizować komputer, dając dostęp do zwiększenia prędkości komputera, rozwiązywania problemów, rejestrowania i kontroli awarii i zawieszania się twojego systemu, a także pozwala naprawić bezpieczeństwo informacji o oprogramowaniu.

Pobierz Glary Utilities Pro 

Wniosek

W tym artykule omówiliśmy dwa sposoby, dzięki którym Twój komputer może działać szybciej, wydajniej i zarządzać każdym aspektem tego, jak to robi.

Zaleca się korzystanie z obu rodzajów oprogramowania (narzędzia do podkręcania i dostrajania komputera), aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Daj nam znać, jaka jest Twoja opinia, korzystając z sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji