4 najlepsze emulatory PS4 na komputer z systemem Windows

Czy jesteś entuzjastą gier? Czy masz specjalne podobieństwo do gier PlayStation? Jeśli tak, mam dla Ciebie dobrą wiadomość: możesz teraz cieszyć się ulubionymi grami PS4 na komputerze, całkowicie za darmo. Ten artykuł zawiera krótkie recenzje na temat niektórych z najlepszych emulatorów PS4 na PC, które można wykorzystać do grania w gry PS4 na komputerze.

PlayStation 4 (PS4) jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowaną konsolą do gier na rynku. Jest to ósmy model popularnej serii gier PlayStation, która ma ponad 80 milionów użytkowników na całym świecie. Jednak pod względem przenośności i przystępności cenowej nie jest odpowiedni dla miłośników gier o niskim budżecie.

Nie martw się jednak, ponieważ istnieją teraz trwałe emulatory, które pozwolą ci cieszyć się ulubionymi grami PS4 na komputerach osobistych, nie płacąc ani grosza.

Chociaż nadal istnieją kontrowersje dotyczące trwałości / skuteczności emulatorów PS4; jednak garstka (czterech) z nich udowodniła swoją skuteczność.

Przyjrzyjmy się niektórym z tych emulatorów PS4 na PC.

Jakie emulatory PS4 należy zainstalować na komputerze?

1

PS4Emus

najlepszy emulator PS4 na PCPS4Emus jest obecnie prawdopodobnie najlepszym emulatorem PS4 na PC. Udało mu się zebrać wiele pozytywnych recenzji, pośród szalonych kontrowersji, które koncentrują się wokół tego, czy gry na PS4 można emulować na PC, czy nie.

Ten emulator został początkowo uruchomiony w 2013 roku, a po ponad pół dekadzie ulepszeń, aktualizacji i modyfikacji najnowsza aktualizacja (pakiet zoptymalizowany) została niedawno wydana kilka dni temu.

Ponadto emulator PS4 Emus obsługuje zarówno komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne, w tym Windows, MacOS, iOS i Android. Dzięki temu jest niezwykle elastyczny w użyciu i możesz łatwo cieszyć się ekskluzywnymi grami PS4 na komputerze z systemem Windows lub nawet w podróży, na urządzeniach mobilnych.

 • Ponadto emulator oferuje godną pochwały liczbę klatek na sekundę (fps), a jego grafika i ścieżka dźwiękowa różnią się tylko nieznacznie od tego, co można uzyskać na oryginalnej konsoli. Podsumowując, możesz napotkać pewne opóźnienia podczas grania w gry PS4 (za pomocą PS4Emus) na komputerze, ale jest mniej prawdopodobne, że je zauważysz.

  PS4 Emus obsługuje serwer online, w którym znajdują się gry PlayStation, i możesz łatwo pobrać swoje ulubione gry z tego miejsca lub po prostu grać w nie bezpośrednio w Internecie. Opcja gier online wymaga jednak stabilnego połączenia Wi-Fi (Internet). Ponadto PS4Emus ma wbudowaną obsługę systemu BIOS. Dzięki temu nie musisz tracić czasu i zasobów na system BIOS w sieci.

  Mimo że grafika, system dźwiękowy i ogólny układ gier emulowanych na PS4Emus są jednolite na wszystkich platformach, jakość wyświetlania na komputerze z systemem Windows (komputer stacjonarny) jest ogólnie lepsza niż na urządzeniach mobilnych.

  Interesujące jest to, że wszystkie są oferowane bez żadnych kosztów. Biorąc pod uwagę koszt typowej konsoli PS4, ten emulator z pewnością oferuje prawdziwą ofertę za darmo.

  Pobierz PS4 Emus za darmo

  — POWIĄZANE: 5 szybkich emulatorów Androida na PC dla wrażeń bez opóźnień

  2)

  PCSX4

  najlepszy emulator PS4 na PCPCSX4 to jeden z niedawno opracowanych programów do emulacji konsoli PS4 na PC. Jest to aplikacja typu pół-open source, która daje możliwość kpienia (emulacji) i grania w gry PS4 na komputerze (Windows i Macbook). W tej chwili program ma ponad 290 000 pobrań (dla systemu Windows) i wciąż rośnie.

  Co więcej, PCSX4 jest na razie kompatybilny tylko z systemami komputerowymi o dużej mocy. W szczególności emulator jest w stanie doskonale działać tylko w 64-bitowych systemach Windows 7/8 / 8.1 / 10 i Mac OS 10.13.6 (i nowszych). Ponadto komputer musi działać na 4-rdzeniowym procesorze (lub nowszym), a także na kartach graficznych AXV i SSE-4.2, aby optymalnie obsługiwać emulator PS4.

  Konstrukcja PCSX4 zapewnia, że ​​obraz pamięci podręcznej gry (GCI) jest odpowiednio szyfrowany za pomocą 256-bitowego protokołu. I jest bezpośrednio połączony z twoim kontem PCSX4. Ma to przede wszystkim na celu wzmocnienie polityki prywatności programu, ponieważ projekt bezpieczeństwa nakłada poważne ograniczenia na pirackie gry PS4.

  • CZYTAJ TAKŻE: 8 najlepszych emulatorów konsoli Windows do użycia

  Ponadto PCSX4 może działać z szybkością 60 klatek na sekundę, pod warunkiem, że korzystasz z wysokiej klasy komputera wyposażonego w zaawansowany system GPU, taki jak AMD Radeon 780 (i wyższy) i GTX 60 (lub wyższy). Dzięki temu możesz cieszyć się niemal idealną graficzną imitacją ulubionych gier PS4 na komputerze.

  Konfiguracja PCSX4 na twoim komputerze jest bardzo łatwa: Wszystko co musisz zrobić, to pobrać program ze strony źródłowej, rozpakować plik wykonywalny (.exe) i uruchomić go jako administrator, aby zainstalować program.

  Konieczne będzie również wyodrębnienie pliku „PlayStation device identifier” (.pdix) i powiązanie go z kontem. Po zakończeniu konfiguracji możesz pobrać swoje ulubione gry PS4 i cieszyć się wyjątkowymi wrażeniami z grania na komputerze.

  • Pobierz PCSX4 na Windows
  • Wyodrębnij PDIX

  3)

  PS4 EMX (w przygotowaniu)

  najlepszy emulator PS4 na PCPS4 EMX to emulator PS4, który został opracowany w 2014 roku przez Ghaststeam. Chociaż program jest obecnie zamknięty (niedostępny), jego programiści wciąż pracują nad jego ponownym opracowaniem.

  Według głównego programisty programu, obecnie pracują nad graficznym interfejsem programu dla systemu Windows. Gotowy pakiet ma się pojawić w dowolnym momencie od chwili obecnej do nadchodzących lat.

  Po pierwszym uruchomieniu w 2014 roku PS4 EMX jest obsługiwany na nowoczesnym komputerze z systemem Windows, tj. Windows 8 i nowszych wersjach. Również. twój system musi być wyposażony we wszystkie następujące parametry GPU i CPU:

  • Pixel Shader (Model 3)
  • 2 GB pamięci RAM (minimum)
  • Procesor 50 GHz (dla Windows)
  • Procesor graficzny AMD / nVidia

  Podczas gdy program jest obecnie przebudowywany, niewiele wiadomo o jego aktualizacjach, poprawkach lub modyfikacjach. Niemniej jednak po zakończeniu PS4 EMX ma być jednym z niewielu dostępnych emulatorów PS4 na rynku. Możesz więc na to poczekać.

  Sprawdź więcej informacji na temat PS4 EMX na SourceForge lub GitHub.

  — ZWIĄZANE: Sprawdź emulatory Windows 95 w Windows 10

  4

  Orbitalny emulator PS4

  Orbital to jedyny „prawdziwy” emulator PS4, który jest akceptowany na całym świecie i został opracowany przez wybitnego programistę — AlexAltea.

  Program jest jednak wciąż rozwijany i nie można go jeszcze wykorzystywać do emulacji komercyjnych gier na PS4. Niemniej jednak poczyniono znaczne postępy w jego budowie; dlatego tworzy naszą listę najlepszych emulatorów PS4 na PC.

  • Orbital to emulator niskiego poziomu, który wirtualizuje system operacyjny konsoli PS4, a nie pełny procesor x86-64. Jest specjalnie zbudowany dla systemów Windows i Linux, a po zakończeniu użytkownicy będą mogli pobierać i grać w swoje ulubione gry PS4 na komputerach osobistych

   Na razie program został zaprojektowany do obsługi tylko najwyższej klasy komputerów z systemem Windows i Linux, z minimalną pamięcią RAM 16 GB i procesorem dublowanym na PS4 x86-64 (z rozszerzeniami AVX).

   Mówiąc ogólnie, potrzebujesz wydajnego nowoczesnego komputera z systemem Windows lub Linux, aby skutecznie uruchomić emulator Orbital.

   Wreszcie, Orbital jest projektem typu open source, z wkładami / wkładami kilku kwartałów społeczności technologicznej. Jeśli więc jesteś programistą, możesz tutaj (finansowo lub intelektualnie) przyczynić się do rozwoju programu.

   Sprawdź emulator Orbital PS4 na GitHub.

   Wniosek

   PS4 jest bez wątpienia najbardziej zaawansowaną konsolą do gier na rynku. Działa na potężnej architekturze x86-64, która jest bardzo trudna do emulacji. W rezultacie istnieje poważna kontrowersja wokół możliwości emulacji PS4 na PC.

   Jednak w trakcie szalonych kontrowersji opracowano wiele emulatorów, a niektóre wciąż są w fazie rozwoju. Te zestawy emulatorów wyróżniają się jako najlepsze emulatory PS4 na PC. W tym artykule przedstawiliśmy zwięzłe recenzje każdego z nich.

Link do głównej publikacji