Są to 4 najlepsze oprogramowanie diagnostyczne do samochodów dla użytkowników systemu Windows

Czy twój samochód znów się zepsuł? To może oznaczać, że wymagana jest kolejna podróż do mechanika.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Jedną z rzeczy, których może użyć mechanik do zdiagnozowania i naprawy pojazdu, jest oprogramowanie diagnostyczne.

Jest to oprogramowanie, które przedstawia szczegółowe informacje diagnostyczne dotyczące silnika i kontroli emisji dostarczane przez pokładowy system diagnostyczny samochodu (OBD) w postaci numerycznej i graficznej.

Następnie użytkownicy mogą zidentyfikować usterki mechaniczne i naprawić je. Oprogramowanie może być również przydatne do monitorowania zużycia paliwa lub sprawdzania pojazdów pod kątem emisji spalin.

Przed zainwestowaniem w oprogramowanie diagnostyczne samochodu, najpierw sprawdź, czy Twój pojazd jest kompatybilny z OBD 2.

Nowoczesne samochody europejskie i amerykańskie mają pokładowe systemy diagnostyczne, które monitorują silniki i kontrole emisji.

Zgodne pojazdy obejmują porty OBD 2, przez które laptop, telefon komórkowy lub tablet mogą otrzymywać szczegółowe informacje diagnostyczne z układu OBD.

Aby sprawdzić kompatybilność samochodu, zapoznaj się z jego instrukcją. Zazwyczaj można znaleźć gniazda OBD 2 wokół deski rozdzielczej, drążka zmiany biegów lub hamulca ręcznego.

Jeśli twój samochód jest kompatybilny z OBD, potrzebujesz kabla USB lub skanera adaptera OBD z obsługą Bluetooth do laptopów lub innych urządzeń.

Możesz użyć narzędzia do skanowania adaptera, które wsuwa się do portu OBD 2, jeśli laptop ma włączoną technologię Bluetooth.

Za pomocą odpowiedniego kabla połączeniowego lub skanera można następnie podłączyć komputer z systemem Windows lub telefon komórkowy do systemu OBD i w pełni wykorzystać to oprogramowanie do diagnostyki samochodowej.

Jak wybrać najlepsze oprogramowanie OBD na PC?

W tym artykule pomożemy Ci wybrać najlepsze oprogramowanie do diagnostyki samochodów, które odpowiada Twoim potrzebom, odpowiadając na takie pytania jak:

  • Które oprogramowanie OBD eksportuje dane do użytku offline na moim komputerze?
  • Jak wybrać oprogramowanie OBD?
  • Czy odczytuje kody błędów producenta?
  • Czy to dostraja samochód?
TOADOBD Auto DoctorAuto Enginuity’s Scan ToolPCMSCAN
Ocena4.54.543.5
Pokazuje kody błędów producentataktaktaktak
Darmowe / płatnePłatnyPłatnyPłatnyPłatny
Strojenie z komputeratakNie dotyczytakNie
Wykorzystanie danych offlinetakNie dotyczytaktak
Wsparcie / samouczkiPrzewodniktakTak (instrukcja obsługi)Nie dotyczy

Narzędzie skanujące TOAD

najlepsze oprogramowanie OBD na PC
Toad jest jednym z najlepszych dostępnych narzędzi OBD. Umożliwia przeprowadzenie pełnej i kompleksowej kontroli pojazdu.

Korzystając z dostosowywanych wykresów, to narzędzie pozwala zrozumieć stan systemów samochodu i pomaga rozwiązać wszystkie możliwe problemy, które mogą wystąpić.

Jedną z najpotężniejszych funkcji jest możliwość dostrojenia i przeprogramowania danych układu ECU samochodu.

Inne ważne funkcje to: diagnozowanie typowych problemów, optymalizacja zużycia paliwa, pokazywanie i rozwiązywanie wielu problemów bez profesjonalnego mechanika, ujawnianie emisji CO2 z samochodu.

Aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje potrzeby, oprogramowanie zawiera pełny przewodnik, który pomoże Ci wykryć i zrozumieć błędy i problemy wykryte w pojeździe. Ponadto poda kilka wskazówek, jak rozwiązać te problemy w najbardziej efektywny sposób.

  • Wejdź teraz z Amazon 

Ponadto możesz sprawdzić oprogramowanie do faktur naprawy samochodu dla swojej firmy zajmującej się naprawami samochodów!

OBD Auto Doctor

OBD Auto Doctor to świetne oprogramowanie diagnostyczne do samochodów, które współpracuje zarówno z silnikami wysokoprężnymi, jak i benzynowymi. Jest to również oprogramowanie wieloplatformowe, którego można używać na laptopach z systemem Windows, Mac OS X i Linux, a także na urządzeniach mobilnych z systemem Android, iOS i Windows.

W programie dostępne są wersje Express, Standard i Business, których sprzedaż detaliczna wynosi od 29,95 GBP do 79,95 GBP; ale jest też darmowa wersja, którą możesz wypróbować, naciskając przycisk Pobieranie przycisk na tej stronie internetowej.

OBD Auto Doctor ma obszerną bazę danych offline diagnostycznych kodów problemów, która zawiera ponad 14 000 kodów DTC.

Jedną z najlepszych rzeczy w programie Auto Doctor jest jego stopklatka, która zapewnia migawkę stanu silnika z kodem DTC i odczytami parametrów w momencie wykrycia usterki, którą można następnie wyeksportować do plików tekstowych.

Program obejmuje monitory gotowości, które mogą autotestować systemy emisji i monitory czujników tlenu.

Monitoruje również wszystkie wartości czujników zgłaszane przez samochód pod kątem zużycia paliwa i wyświetla wartości czujników numerycznych w formacie wykresów liniowych i histogramów.

  • Pobierz teraz na Amazon

Pozostań w kontakcie na drodze dzięki najlepszym samochodowym urządzeniom Wi-Fi!

ScanTool AutoEnginuity

ScanTool to nagradzane oprogramowanie z ulepszonymi opcjami obsługi dla 52 producentów samochodów. Jako taki, oferuje ulepszone opcjonalne interfejsy (lub aktualizacje) dla różnych producentów, takich jak Ford, Mazda, Toyota, BMW itp.

To oprogramowanie jest przeznaczone wyłącznie dla platform Windows od XP do 10. ScanTool sprzedaje w cenie 249,95 USD w witrynie wydawcy, która oprócz oprogramowania obejmuje także interfejs pojazdu AutoEnginuity OBD-II oraz interfejs i kabel USB 2.0.

To, co odróżnia ScanTool od innych programów OBD, to jego szerokość i głębokość zasięgu z ulepszonymi rozszerzeniami, które zapewniają użytkownikom dostęp do wielu systemów, takich jak poduszki powietrzne, zestaw wskaźników, kontrolery nadwozia i podwozia, ABS i wiele innych.

To oprogramowanie ma również intuicyjny i konfigurowalny interfejs użytkownika, który można ustawić na różne sposoby.

ScanTool zapewnia użytkownikom obszerną bibliotekę kodów usterek producenta, dane Stop-klatka, dane na żywo z czujnika tlenu i dane Trybu 6.

To oprogramowanie wyświetla szczegóły czujnika na żywo w postaci wykresów, danych i siatki.

Rejestrowanie danych to także inne przydatne narzędzie zawarte w ScanTool, które umożliwia rejestrowanie dzienników danych w celu znalezienia sporadycznych problemów, a następnie ich analizę w trybie offline.

Nie możesz nic zainstalować w systemie Windows 10? Napraw problem w kilku prostych krokach!

PCMSCAN

PCMSCAN to oprogramowanie, którego można używać z szeroką gamą interfejsów sprzętowych OBD 2 i obsługuje wszystkie samochody amerykańskie i europejskie, które nie są wcześniejsze niż 96.

Oprogramowanie obsługuje wszystkie adaptery interfejsu OBD 2 ELM327 i SAE-J2534. PCMSCAN jest dostępny w cenie 169,95 $, i możesz pobrać uproszczoną wersję demonstracyjną programu z tej strony.

PCMSCAN zawiera nowatorskie wirtualne pulpity nawigacyjne z konfigurowalnymi wskaźnikami, które użytkownicy mogą konfigurować.

Wskaźniki wyświetlają maksymalne, minimalne i średnie wartości parametrów; a także możesz dodawać do nich dostosowywane tabele, wykresy i mapy.

Tak więc PCMSCAN ma bardziej atrakcyjny interfejs użytkownika niż większość oprogramowania OBD, a skaner zapewnia również stopklatkę, czujnik tlenu, kalibrację i inne dane na żywo.

Drag Strip i Dyno to inne bardziej nowatorskie narzędzia, które obejmuje to oprogramowanie, które mierzą czas i prędkość samochodu, ćwierć mili, moc i momenty obrotowe.

To jedne z najlepszych programów do diagnostyki samochodów, w których można diagnozować wadliwe pojazdy. Programy te podają szczegółowe informacje o pojeździe, które mogą pomóc w samodzielnym przeprowadzeniu bardziej podstawowych napraw bez mechanika.

Oprogramowanie przedstawione tutaj jest przydatne do szybkiego diagnozowania potencjalnych problemów z samochodem. Mimo to, aby utrzymać samochód w ruchu i oczywiście uniknąć niebezpieczeństwa, musisz skonsultować się z mechanikiem, jeśli problem jest wystarczająco poważny.

Mogą się również przydać do bardziej rutynowej konserwacji samochodu.

Link do głównej publikacji