4 bezpłatne oprogramowanie do anonimizacji danych do wykorzystania w 2019 r

Anonimizacja danych to proces ochrony danych ukierunkowany na ochronę prywatności. Rolą anonimizacji danych jest szyfrowanie lub usuwanie danych osobowych z zestawów danych. W ten sposób osoby, od których gromadzono dane, pozostają anonimowe.

Anonimizacja danych jest często stosowana w medycynie, a także w analizach statystycznych wrażliwych na dane. Jeśli chcesz wyrenderować dane, nad którymi pracujesz, anonimowe, możesz użyć jednego z wymienionych poniżej narzędzi.

Jakie są najlepsze bezpłatne narzędzia do anonimizacji danych?

1

Narzędzie do anonimizacji danych ARX

ARX ​​to oprogramowanie typu open source do anonimizacji wrażliwych danych osobowych. Narzędzie przekształca zestawy danych w składniowe modele prywatności, które łagodzą ataki prowadzące do naruszenia prywatności.

ARX ​​usuwa bezpośrednie identyfikatory, takie jak nazwiska ze zbiorów danych, i dodaje dalsze ograniczenia dla pośrednich identyfikatorów, takich jak adresy e-mail lub numery telefonów. Narzędzia zapewniają również wbudowane funkcje importu danych dla relacyjnych baz danych (MS SQL, DB2, SQLite, MySQL), MS Excel i CSV.

Możesz pobrać Anonimizację danych ARX bezpłatnie z oficjalnej strony narzędzia.

2)

Anonimizator

Dane mogą również pochodzić z obrazów. Jeśli potrzebujesz narzędzia do rozmycia zdjęć, zalecamy Anonimizator. Oprogramowanie wykrywa twarze, tablice rejestracyjne samochodów i inne informacje o obrazie w różnych skalach i orientacjach oraz stosuje filtry rozmycia, aby uniemożliwić odczytanie informacji.

Anonymizer SDK to samodzielna biblioteka C / C ++ dla systemów Windows i Linux. Możesz go użyć do anonimizacji zdjęć z widoku ulicy, zdjęć z kamery internetowej lub innych zdjęć, w przypadku których prywatność stanowi poważny problem.

Możesz pobrać Anonimizator z Eyedea i wypróbować go za darmo.

3)

Płuczka NLM

NLM-Scrubber to nowe, bezpłatne narzędzie do klinicznej identyfikacji tekstu. Oprogramowanie jest obecnie w początkowej fazie beta, ale możesz już wypróbować, jeśli jesteś ciekawy.

Dobrą wiadomością jest to, że jej twórcy wydadzą wersję inną niż beta tego narzędzia. Płuczka NLM ma być stosowana głównie do usuwania dokumentów medycznych.

Oto jak uruchomić NLM-Scrubber:

 1. Pobierz NLM-Scrubber
 2. Utwórz plik konfiguracyjny za pomocą edytora tekstu
 3. Otwórz interfejs wiersza poleceń> zmień bieżący katalog, do którego pobrałeś lub przeniosłeś NLM-Scrubber
 4. Użyj następującego polecenia, aby uruchomić NLM-Scrubber: scrubber.exe.

Aby uzyskać więcej informacji o NLM-Scrubber, przejdź do oficjalnej strony narzędzia.

 • 4

  Oprogramowanie do oznaczania danych kamuflażu Imperva

  Oprogramowanie do maskowania danych

  Narzędzie do tworzenia danych Imperva Camouflage usuwa wrażliwe dane utrudniające test, outsourcing i analizy. Narzędzie usuwa dane wrażliwe oraz zachowuje realizm i funkcjonalność oryginalnego zestawu danych.

  Kategorie danych, z którymi te narzędzia mogą współpracować, obejmują nazwy, adresy, karty kredytowe, SSN / SIN, telefon i inne.

  Aby uzyskać więcej informacji o tym narzędziu, zobacz poniższy film:

  Możesz również wypróbować to narzędzie do maskowania danych za darmo lub poprosić o wycenę Imperva Camouflage, odwiedzając oficjalną stronę firmy.

  Tutaj zakończymy naszą listę. Jak widać, narzędzia wymienione w tym artykule mogą być używane do tego samego celu w różnych dziedzinach. Pomagają ci w identyfikacji drażliwych danych, niezależnie od tego, czy są zakodowane w obrazach, czy w listach.

  Czy korzystałeś z innego oprogramowania do anonimizacji danych, o którym nie wspomnieliśmy w tym artykule?

  Jeśli tak, powiedz nam więcej o swoich doświadczeniach w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji