4 najlepsze rozwiązania antywirusowe dla dysków flash USB

Pamięci flash USB to przydatne urządzenia pamięci masowej, które wcale nie są drogie. Możesz użyć napędu flash USB, aby zawsze mieć przy sobie informacje o nagłych wypadkach i bieżące pliki projektów.

Możesz ich również użyć do przenoszenia ustawień przeglądarki i programu i używać ich na dowolnym komputerze wyposażonym w port USB. Dyski flash są również przydatne do rozwiązywania problemów i naprawy wszelkiego rodzaju problemów.

Możesz także użyć sterownika flash, aby przyspieszyć działanie systemu Windows i uruchomić inny system operacyjny bez zmiany dysku twardego.

Chcesz uruchomić podwójnie system Windows 10 i inny system operacyjny? Sprawdź ten przewodnik, aby dowiedzieć się, jak to zrobić poprawnie.

Pamięć flash USB znacznie ułatwia życie. Ale chwileczkę! Mogą również stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa twojego komputera.

Jeśli twój dysk flash USB jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, może powodować nie tylko utratę danych, ale także rozprzestrzeniać złośliwe oprogramowanie na wszystkie komputery, do których jest podłączony.

Obecnie wykorzystanie napędów USB znacznie wzrosło ze względu na ich przenośność. Hakerzy, wyzyskujący i podsłuchujący znaleźli wiele sposobów wykorzystania dysku flash USB do infekowania komputerów.

Zainfekowane dyski flash USB mogą przenosić informacje osobiste lub finansowe do intruza, a nawet usuwać ważne dane z komputera.

Zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie. Z tego powodu wybieramy najlepsze narzędzia do ochrony komputera przed zainfekowanymi dyskami flash USB. Zdecydowanie zalecamy korzystanie z tych narzędzi.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie antywirusowe dla dysków flash?

Bitdefender USB Immunizer (zalecane)

Szkodliwe oprogramowanie oparte na Autorun jest jednym z najbardziej złośliwych e-zagrożeń na świecie. Wprowadzona w erze Windows XP funkcja Autorun szybko stała się głównym narzędziem infekcji wielu cyberprzestępców.

Oprogramowanie USB Immunizer jest odpowiedzią Bitdefender na ten ogromny i stale narastający problem. Oprogramowanie wyłącza zagrożenia związane z autouruchamianiem, zanim będą one mogły uzyskać dostęp do Twojego komputera.

Po zainstalowaniu program będzie regularnie sprawdzał nowo włożone urządzenia pamięci USB, zabezpieczając je na miejscu.

Jeśli potrzebujesz rozwiązania antymalware, sprawdź tę listę, korzystając z naszych najlepszych ofert.

Jeśli podłączysz zainfekowany dysk USB, komputer nie wykona automatycznie złośliwego kodu zapisanego na nim. Ustawienie Computer Immunization wyłącza wpis rejestru związany z Autorun.

W ten sposób wymienne urządzenie pamięci masowej (z wyjątkiem CD Nośnik DVD ROM) nie będzie w stanie wykonać żadnego złośliwego oprogramowania po zamontowaniu. Uodparnia również każdą partycję systemową specjalnie spreparowanym plikiem autorun.inf.

Immunizator USB jest dostępny w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, arabskim, tajskim, wietnamskim, polskim, perskim, niemieckim, francuskim i rumuńskim.

Oprogramowanie odczytuje bieżącą lokalizację użytkownika w ustawieniach regionu i języka oraz automatycznie ładuje odpowiedni plik językowy.

  • Pobierz teraz Bitdefender Antivirus pełna wersja dla maksymalnej ochrony

Szczepionka USB Panda (sugerowana)

Szczepionka Panda USB to bezpłatne narzędzie, które wyłącza funkcję Autorun z napędów USB, zapobiegając zainfekowaniu komputera złośliwym oprogramowaniem.

Zastosowanie tego oprogramowania na dysku USB spowoduje trwałe zablokowanie pliku autorun.inf i uniemożliwi jego odczytanie, utworzenie, usunięcie i modyfikację.

Jeśli chcesz zaszyfrować dysk flash USB w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym artykułem, aby znaleźć najlepsze narzędzia do tego.

W ten sposób system Windows nie będzie mógł automatycznie wykonać żadnego złośliwego pliku, który może być przechowywany na dysku flash.

Następnie możesz użyć dysku flash USB w normalny sposób do kopiowania, przenoszenia lub usuwania plików.

Oprogramowanie działa doskonale na dyskach FAT i FAT32 USB. Dla przypomnienia napędy USB, które zostały już zaszczepione, można przywrócić do poprzedniego stanu tylko poprzez formatowanie. Użytkownicy mogą również obsługiwać oprogramowanie za pomocą wiersza poleceń.

Polecamy również pobieranie programu antywirusowego Panda (50% zniżki), co podwoi twoje bezpieczeństwo zdrowotne USB.

ClevX DriveSecurity

DriveSecurity to potężne rozwiązanie antywirusowe dedykowane użytkownikom, którzy często przesyłają różne pliki, takie jak zdjęcia, muzyka, filmy wideo za pośrednictwem dysków USB.

Narzędzie niszczy złośliwe oprogramowanie w zarodku, usuwając je przed przeniesieniem zainfekowanych plików na dysk. W ten sposób dysk flash USB jest zawsze wolny od złośliwego oprogramowania.

Dbaj o bezpieczeństwo swojego systemu Windows 10 dzięki najlepszym dostępnym na rynku narzędziom antyhakerskim. Znajdź je w tym przydatnym artykule.

DriveSecurity wykrywa szeroki zakres zagrożeń, w tym wirusy, rootkity, robaki i oprogramowanie szpiegujące.

Funkcje antywirusowe USB ClevX DriveSecurity USB:

  • Działa z dowolnym napędem USB
  • Automatyczne skanowanie i usuwanie wirusów
  • Nie wymaga instalacji hosta
  • Towarzysz szyfrowanych bezpiecznych dysków.

DriveSecurity jest dostępny w ramach rocznej subskrypcji za 8,50 USD za jeden dysk. Roczna subskrypcja na 3 dyski kosztuje 17,00 USD.

Ochrona dysku USB

Ten program wykrywa wirusy, zanim zainfekuje kartę pamięci, a następnie cały system. Z samej swojej natury dyski flash są podatne na infekcje.

Często użytkownicy łączą je z różnymi komputerami, co zwiększa ryzyko zarażenia.

Nie narażaj się na niepotrzebne ryzyko. Dowiedz się, dlaczego Windows Defender jest jedyną potrzebną barierą dla złośliwego oprogramowania!

Po zainstalowaniu program USB Disk Security będzie automatycznie uruchamiany za każdym razem, gdy dysk flash zostanie włożony do komputera, sprawdzając, czy nie ma infekcji.

USB Disk Security zawiera także narzędzie skanujące USB i różne opcje naprawy. Niestety te funkcje nie są dostępne w wersji testowej.

USB Disk Security zapewnia wysoki poziom ochrony przed złośliwymi programami.

Chroni komputer przed kradzieżą danych i przypadkowym ujawnieniem poufnych informacji, zapobiegając kradzieży danych przez osoby nieupoważnione.

Narzędzie jest również kompatybilne z innym oprogramowaniem antywirusowym i nie spowalnia komputera.

Po zminimalizowaniu program USB Disk Security będzie działał cicho na pasku zadań.

Ograniczenia wersji testowej są nieco rozczarowujące. Program jest bardzo wydajny w skanowaniu włożonych dysków flash i naprawdę uważamy, że warto to sprawdzić.

Ta lista zawiera 4 najlepsze rozwiązania antywirusowe dla dysków USB. Wszystkie te programy są lekkie, automatyczne i kompatybilne z pełnym oprogramowaniem antywirusowym.

Jeśli znasz inne rozwiązania programowe lub po prostu masz dodatkowe pytania, nie wahaj się podzielić się nimi w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji