4 najlepsze oprogramowanie do tworzenia ręcznie rysowanych animacji w starym stylu

Ręcznie rysowana animacja daje większą swobodę wyrażania swojego talentu artystycznego, ponieważ w zasadzie możesz zrobić wszystko dla postaci. Oczywiste jest zatem, że końcowa animacja wygląda ostrzej i zwykle jest bardziej szczegółowa niż w 3D, mimo że ta ostatnia jest bardziej „realna”. Rezultaty są szczególnie wspaniałe, jeśli wdrożysz najlepsze oprogramowanie do animacji rysowanej ręcznie, którego nie brakuje.

Teraz celem tego artykułu jest odpowiedź na pytanie, jakie jest najlepsze oprogramowanie do animacji rysowanej ręcznie, ponieważ, jak wyjaśniłem, jest to narzędzie, które pomoże Ci osiągnąć wszystko, czego pragną twoje instynkty twórcze.

Zanim przejdę do naszej dyskusji, pozwól mi coś wyjaśnić:

Ręcznie rysowana animacja jest również znana jako animacja cel lub 2D. W rezultacie niektóre z tych tytułów oprogramowania wyróżniają się terminem 2D / animacja.

To powiedziawszy, niektórzy programiści przyjęli wymyślne nazwy swoich programów i nawet nie wspominają o tych terminach.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do animacji rysowanych ręcznie?

Jak często to robimy, badaliśmy te oprogramowanie i ostatecznie zdecydowaliśmy się na najlepsze 4 programy, które pomogą Ci stworzyć ręcznie rysowaną animację, która przyciąga uwagę. Spójrz.

Ręcznie rysowane narzędzia animacji na komputery PC

1

Krita

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do animacji?

Krita jest prawdopodobnie najlepszym darmowym oprogramowaniem do rysowania. Zaprojektowane przede wszystkim w celu zapewnienia artystom elastyczności w tworzeniu i dostarczaniu ciekawych animacji, oprogramowanie jest ulubionym z tysięcy (jeśli nie więcej) animatorów na całym świecie.

I to nie tylko dlatego, że jest darmowy: przede wszystkim dlatego, że jest nieskończenie lepszy niż wiele komercyjnych programów animacyjnych rysowanych ręcznie.

Ma prosty interfejs (podobny do legendarnego Adobe Flash), aby pomóc Ci uzyskać dostęp do imponującego zestawu innowacyjnych funkcji i korzystać z niego.

Mam na myśli takie narzędzia, jak szczegółowe elementy sterujące osi czasu, które przydają się przy ustawianiu prędkości działania. Pomaga to w przedstawianiu pomysłów w sposób odpowiadający potrzebom odbiorców.

Z tego samego powodu kontrolki odtwarzania animacji Krita w czasie rzeczywistym pozwalają łatwo przeglądać animację podczas dostosowywania kreskówek i ogólnej gry, aby uzyskać najlepsze wrażenie.

Artyści wspomnieli również, że ten ekran cebulowy jest jednym z najlepszych w branży. W ten sposób bez wysiłku zobaczysz kilka ramek jednocześnie, dzięki czemu będziesz mógł podejmować właściwe decyzje dotyczące dalszych kreacji lub zmian w rysunkach.

Program jest ogólnie wypełniony po brzegi takimi funkcjami, że jest najlepszym wyborem zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

  • Pobierz Krita za darmo

— Przeczytaj także: 10 najlepszych aplikacji do malowania dla systemu Windows 10

2)

Toon Boom Harmony

oprogramowanie do rysowania animacji

Najwyższej klasy profesjonalne oprogramowanie do animacji dla artystów rąk, Toon Boom ma wszystkie funkcje potrzebne do rysowania postaci, które rywalizują z epickimi kreskówkami Disney Mickey Mouse.

Jest tak potężny, że kilka wielkich firm reklamowych, producentów filmowych i twórców gier nie dotknie żadnego innego narzędzia do animacji i procesów scenorysowych.

Jego najbardziej chwaloną właściwością jest zdolność do olinowania. Program zawiera wyspecjalizowane narzędzia, które pomagają użytkownikom łatwo budować proste lub zaawansowane platformy. Jego główne kontrolery dodatkowo oszczędzają Twój czas podczas animacji złożonych platform.

Zaawansowane palety kolorów programu są podobnie doskonałe i zapewniają doskonałą kontrolę nad ramkami tekstury i kolorów.

Większa doskonałość pochodzi z funkcji zmiany i śledzenia. To narzędzie (dostępne w widoku z kamery) pomaga usprawnić pracę, skracając czas potrzebny na tworzenie animacji bez użycia papieru.

Co więcej, ukończony widok skórki cebuli konsoliduje wszystkie niezbędne narzędzia do skórowania cebuli, aby pomóc Ci lepiej skoncentrować się na zadaniu animacji

Inne wielkie zalety to łatwo modyfikowalne deformatory, niesamowita interaktywność, narzędzia do eksportowania plików… lista jest nieskończona.

Możesz wypróbować go przez 21 dni, zanim zasubskrybujesz swoją ulubioną wersję.

  • Pobierz teraz wersję próbną Toon Boom Harmony

— POWIĄZANE: 6 najlepszych programów do animacji poklatkowej do użycia na komputerach z systemem Windows

3)

Debiut Moho 12 (Studio anime)

oprogramowanie do animacji ołówkowej

Według twórcy Debiut Moho był wykorzystywany w kilku filmach nominowanych do Oscara i biorąc pod uwagę jego jakość, nie powinno to dziwić.

Kluczem w tym programie jest jego wydajność i szybkość: debiut w Moho powinien być Twoją pierwszą opcją, jeśli szukasz narzędzia, które pozwoli Ci wcielić pomysły w życie w ciągu kilku minut.

Wcześniej debiutujący w Anime Studio, sekretem występów tego rocka w programie jest konstrukcja, która zmniejsza liczbę kroków wymaganych do uruchomienia procesu.

Najnowsza wersja z pewnością będzie działać jeszcze szybciej dzięki zmienionym panelom warstw i dodanemu panelowi tylnemu, który umożliwia szybsze dostosowanie kolorów i jasności.

Pomagają też szybko uzyskiwać wyniki dzięki setkom ekscytujących, gotowych do animacji postaci, tła, rekwizytów i scenerii, z których możesz szybko projektować za pomocą wbudowanego kreatora.

Możliwość bezproblemowego przypinania kości w celu zmiany, przesunięcia lub zmiany zasobów jest ekscytująca i wygodna.

To niedrogie oprogramowanie i oferty

Ogólnie rzecz biorąc, dla fanów jest to absolutnie najlepsze oprogramowanie do animacji rysowanych ręcznie, szczególnie do animacji wycinania i ruchów szkieletu.

  • Pobierz Moho Debiut 12

— Przeczytaj także: 5 programów animacyjnych dla początkujących: Naprawdę, nie jest wymagane żadne doświadczenie

4

Synfig Studio

oprogramowanie do rysowania animacji

Jakakolwiek debata na temat oprogramowania „creme de la crème” do animacji rysowanej ręcznie nie może się zakończyć bez wzmianki Synfig, potężny i darmowy pakiet oprogramowania do animacji rysowanych ręcznie.

Cechą Synfig jest jego wszechstronność, dzięki czemu jest mistrzem w tworzeniu animacji każdego rodzaju postaci pod słońcem.

Aby to zilustrować, poprzez swój wektorowy system animacji, który płynnie łączy różne parametry, Synfig tworzy super dynamiczne struktury, w tym zaawansowane lalki postaci.

Ponownie, jego w pełni funkcjonalny system kości upraszcza proces tworzenia animacji wycinków przy użyciu obrazów bitmapowych.

Dzięki dodanej warstwie szkieletu zniekształcającego, umożliwiającej złożone deformacje dzieł, program może tworzyć ramki „animowalne” dla praktycznie każdej sztuki.

Inną siłą napędową Synfig jest ponad 50 różnych rodzajów warstw, w tym geometryczne, filtry, gradienty, fraktale, transformacje i inne.

Dzięki temu tworzenie i renderowanie animacji o dowolnej złożoności staje się przyjemnością.

Czy rozumiesz teraz, dlaczego mówimy, że jest to niezwykle solidne narzędzie?

Teraz na początek znajdziesz szczegółowe samouczki wideo, które pomogą Ci zacząć, podczas gdy duża społeczność Synfig jest gotowa trzymać cię za rękę podczas nauki oprogramowania.

  • Pobierz Synfig Animation.

Ostatnie słowo

Najlepsze oprogramowanie do ręcznie rysowanej animacji powinno zawierać wszystkie narzędzia potrzebne do rysowania, animowania i renderowania dowolnego dzieła sztuki. I powinno być tak płynnie.

Omówiliśmy top 4, więc nadszedł czas, aby wybrać ulubiony program.

Zrób to i pozwól światu delektować się twoją niezwykłą twórczością artystyczną!

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW:

  • 10+ najlepsze oprogramowanie do tworzenia kreskówek na PC
  • 5+ najlepsze oprogramowanie do animacji dla dzieci
  • Twórz niesamowite animowane pliki GIF za pomocą tych 25 świetnych narzędzi [nie są do kitu]
Link do głównej publikacji