Jak wyświetlić i wyeksportować wszystkie kontakty Skype

Skype wyświetla listę kontaktów w swoim interfejsie w systemach komputerowych. Tutaj możesz zobaczyć status każdego kontaktu, możesz dodać kontakty do ulubionych lub wyświetlić profil osoby, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Nie ma jednak opcji wyświetlania informacji o wszystkich kontaktach w formie listy. Podczas gdy widzisz wszystkie uchwyty w Skype, inne informacje stają się dostępne tylko dla wybranych kontaktów.

Najnowszy program Nirsoft SkypeContactsView to zmienia. Jest to przenośne oprogramowanie dla systemu Windows, które wyświetla wszystkie kontakty domyślnego użytkownika Skype w interfejsie podczas uruchamiania.

Ponieważ możliwe jest, że jeden użytkownik korzysta z wielu kont Skype, można zmienić domyślny profil Skype na inny, do którego użytkownik ma dostęp.

Program wyświetla różnorodne informacje. Zawsze uwzględniane są nazwa użytkownika Skype, nazwa wyświetlana i identyfikator użytkownika. W zależności od tego, czy użytkownik dodał do profilu inne informacje, może również wyświetlać pełne imię i nazwisko, płeć, datę urodzenia, datę utworzenia, ostatni czas online, numery telefonów, kraj lub stronę główną.

widok kontaktów skype

Program jest tylko do odczytu, co oznacza, że ​​nie można go używać do manipulowania informacjami bezpośrednio za jego pomocą. Interesująca jest jednak funkcja eksportu.

Możesz go użyć do wyeksportowania niektórych lub wszystkich zestawów danych do różnych formatów, w tym txt, csv i HTML. Szczególnie przydatny może być eksport pliku csv, ponieważ można go użyć do zaimportowania go do innego programu lub książki adresowej.

Wskazówka: Najszybszym sposobem jest naciśnięcie Ctrl-a, gdy program jest otwarty, a następnie Ctrl-s, aby wyświetlić okno dialogowe zapisywania.

Raport HMTL tworzy podstawową stronę HTML z listą wszystkich kontaktów Skype. Może to być również przydatne, na przykład, aby przesłać go na prywatną stronę na serwerze sieciowym, aby uzyskać dostęp do informacji kontaktowych w dowolnym momencie.

Wiersz poleceń

Możesz uruchomić SkypeContactsView z wiersza poleceń. Użyj nazwy pliku polecenia / scomma, aby wyeksportować informacje kontaktowe do pliku tekstowego rozdzielanego przecinkami, lub / sxml, aby zamiast tego zapisać go w pliku XML.

Wniosek

SkypeContactsView to przydatny program dla systemu Windows. Przydatne może być wyświetlenie listy kontaktów, jeśli Skype się nie otworzy lub jeśli chcesz wyświetlić szczegółowe informacje o wszystkich kontaktach jednocześnie.

Last but not least, jest również przydatny, jeśli chcesz wyeksportować kontakty Skype, jako kopię zapasową lub zaimportować informacje do innej aplikacji lub książki adresowej.

Podsumowanie
obraz oprogramowania
Ocena autora
1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka
3.5 na podstawie 3 głosów
Nazwa oprogramowania
SkypeContactsView
System operacyjny
Windows
Wstęp
http://www.nirsoft.net/utils/skype_contacts_view.html

Link do głównej publikacji