Chcesz tworzyć wieloplatformowe aplikacje GUI? Wypróbuj jeden z tych języków

Sektor komputerowy odnotowuje spory udział języków programowania od czasu pojawienia się nowoczesnych komputerów dziesięcioleci wstecz. Jednak nie wszyscy przetrwali do dziś, choć wszystkie języki dotyczą tego, że zostały zbudowane zgodnie z przeznaczeniem.

Większość z nich również odniosła sukces, dopóki zmiany technologiczne lub podejście ludzi do komputerów nie wymusiły pojawienia się nowych języków programowania.

W tej chwili cały krajobraz komputerowy można opisać za pomocą kilku platform. Nie trzeba dodawać, że skupiono się na językach programowania, które mogłyby wspierać rozwój aplikacji kompatybilnych z większością platform, jeśli nie ze wszystkimi.

Wymieniono tutaj kilka takich języków programowania, które dobrze nadają się do pisania aplikacji międzyplatformowych.

Należy również wspomnieć, że nie ma jednego języka programowania, który można by tutaj uznać za najlepszy. Zależy to raczej od projektu, który decyduje o rodzaju używanego języka programowania.

Jaki jest najlepszy międzyplatformowy język GUI?

1

DO#

najlepszy międzyplatformowy język GUI C #

Jeśli jego wydajność, która okazuje się być głównym kryterium, to C # jest jednym z najlepszych języków, których można użyć do kodowania aplikacji. Na przykład, jeśli aplikacja ma do czynienia z manipulowaniem obrazami i / lub przetwarzaniem audio / wideo, to prawie konieczne jest wybranie C # do pracy z kodem.

Dzięki różnym frameworkom możesz używać C # na wielu platformach.

Oto lista ram dla konkretnych platform:

  • .Rdzeń NET — używany w systemach Linux, Windows i Mac
  • Jedność — służy do tworzenia gier
  • Xamarin — Używany w natywnych aplikacjach mobilnych

2)

C / C ++

c ++ najlepszy międzyplatformowy język GUI

To kolejny potężny język, którego można używać do tworzenia szerokiej gamy aplikacji, zarówno podstawowych, jak i tych o wyższej wydajności.

Musisz jednak użyć Androida NDK, aby kod był odpowiedni do użycia w Androidzie, a opakowanie Swift przygotuje kod na iOS.

Wspaniałą rzeczą w C ++ jest to, że możesz pisać i kompilować na dowolnej platformie, ale aby korzystać ze skompilowanej aplikacji, musisz używać pewnych opakowań.

Chcesz tworzyć niesamowite gry? Oto 5 najlepszych programów do programowania gier, które powinieneś wypróbować!

3)

JavaScript

javascript najlepszy międzyplatformowy język GUI

Jeśli potrzebujesz naprawdę szybko przygotować aplikację, JavaScript powinien być najlepszym wyborem. Dzięki React Native, platformie JavaScript, możesz dostosować aplikację do używania zarówno na Androidzie, jak i iOS.

Jest to możliwe dzięki React Native korzystającej z tych samych podstawowych elementów interfejsu, które można znaleźć zarówno na iOS, jak i na Androidzie. Dzięki temu aplikacja będzie wyglądać jak natywne aplikacje na iOS i Android.

Chociaż JavaScript umożliwia tworzenie aplikacji internetowych, nadal potrzebujesz trochę wiedzy o HTML / CSS, aby utworzyć GUI.

4

Pyton

najlepszy międzyplatformowy python w języku GUI

Jeśli jest to prosta aplikacja, nad którą pracujesz, Python może być najlepszym wyborem do kodowania. Python ponownie jest jednym z najprostszych języków do kodowania, co oznacza, że ​​możesz naprawdę szybko wykonać swoją pracę, jeśli masz do dyspozycji utalentowany zespół.

Za pomocą narzędzi takich jak PyMob możesz przekonwertować kod Pythona na kod źródłowy używany na innych platformach.

Ponownie należy wspomnieć, że wybór używanego języka programowania ma wiele wspólnego z rodzajem projektu, z którym się spotkałeś. Niemniej jednak powyższe informacje mogą być dobrym przewodnikiem na początek.

Każdy język ma swój własny zestaw zalet i wad i wybór należy do dewelopera w zależności od tego, co dokładnie jest wymagane.

Tymczasem oto kilka powiązanych zasobów do przeglądania.

Link do głównej publikacji