6 najlepszych programów do usuwania efektu czerwonych oczu, aby naprawić Twoje zdjęcia

Prawdopodobnie przynajmniej raz w życiu próbowałeś robić świetne zdjęcia na urodziny, ukończenie szkoły, a nawet selfie ze smartfona, a kiedy wracasz, aby spojrzeć na zdjęcia, niektórzy mają przerażające czerwone oko.

Większość osób usunęłaby zdjęcia z błędami czerwonych oczu, ale co by było, gdybyś zrobił idealne zdjęcia, a po prostu nie możesz ich usunąć, ponieważ możesz nie uzyskać dokładnie tego samego?

Efekt czerwonych oczu jest zwykle wynikiem użycia lampy błyskowej podczas robienia zdjęć w słabym świetle lub w nocy, ponieważ takie warunki powodują, że aparat wypuszcza błysk światła, który następnie odbija się od twoich oczu z odbiciem.

Cóż, dzięki technologii istnieje oprogramowanie do usuwania efektu czerwonych oczu, które naprawia takie błędy przy zachowaniu jakości twoich zdjęć.

Narzędzia do usuwania efektu czerwonych oczu w systemie Windows 10

1

Fotor (zalecane)

oprogramowanie do usuwania efektu czerwonych oczu

Oprogramowanie do usuwania efektu czerwonych oczu Fotora usuwa takie błędy na zawsze w trzech prostych krokach i kilku kliknięciach, dzięki czemu nigdy nie musisz się martwić, że zrujnuje to Twoje doskonałe ujęcia.

Po prostu otwórz zdjęcie, użyj narzędzia Red Eye Remove i kliknij, aby naprawić efekt czerwonych oczu, a następnie zakończ modyfikację i zapisz pracę w formacie i żądanej jakości.

Fotor oferuje nie tylko usuwanie efektu czerwonych oczu, ale także edytor zdjęć, efekty fotograficzne, naklejki, tekst i inne funkcje, takie jak retusz, tworzenie kolaży i projektowanie graficzne.

Po usunięciu efektu czerwonych oczu możesz także wypróbować inne funkcje, w tym filtry zdjęć, za darmo i wydobyć to, co najlepsze na zdjęciach.

    — Pobierz teraz Fotor Red Eye Remover ze strony Fotor

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych monitorów do edycji zdjęć do zakupu w 2018 roku

2)

iPiccy

oprogramowanie do usuwania efektu czerwonych oczu

Dzięki oprogramowaniu iPiccy do usuwania efektu czerwonych oczu proces ten jest tak prosty, jak kilka kliknięć w ciągu kilku minut od przesłania zdjęcia do programu, a twoje nieoczekiwane czerwone oczy są naprawione w mgnieniu oka.

Czerwone oczy mogą być denerwujące i uciążliwe, ale dzięki korektorowi czerwonych oczu iPiccy możesz łatwo poradzić sobie z błędem, niezależnie od wieku i doświadczenia z komputerem.

Po prostu prześlij swoje zdjęcie do iPiccy Photo Editor, otwórz kartę retuszu, wybierz narzędzie Red Eye Remover, a następnie zastosuj do wybranych oczu. Gdy skończysz, zapisz swój obraz i voila!

Czerwone oczy to tylko część tego, co iPiccy może dla Ciebie zrobić, ale zakładka retuszu może zrobić znacznie więcej niż tylko korygowanie błędów czerwonych oczu. Możesz eksperymentować z innymi narzędziami i robić rzeczy takie jak wyszczuplanie twarzy lub wybielanie zębów i wiele więcej.

Uzyskaj iPiccy korektor czerwonych oczu

3)

ŻYŁKA

oprogramowanie do usuwania efektu czerwonych oczu

ŻYŁKA, lub GNU Image Manipulation Program, to bezpłatne narzędzie do edycji zdjęć dostarczane z oprogramowaniem do usuwania efektu czerwonych oczu.

Jeśli znasz program Photoshop, możesz z łatwością korzystać z zaawansowanych narzędzi do edycji GIMP, aby tworzyć wspaniałe i atrakcyjne wizualnie zdjęcia w bibliotece, choć wymaga to dodatkowych umiejętności lub czasu, aby je zrozumieć i używać, więc nie jest tak proste jak większość darmowych zdjęć redaktorzy.

Chociaż GIMP nie ma magicznego przycisku usuwania czerwonych oczu, ma narzędzia, których można użyć do osiągnięcia pożądanego efektu.

Używając filtra do usuwania czerwonych oczu, możesz usuwać czerwone oczy z obrazu, ale w GIMP musisz wykonać zaznaczenie (lasso lub eliptyczne) granicy tęczówki oka lub oczu posiadających źrenicę oka.

Po wybraniu obszaru zastosuj filtr, aktywując go w menu okna obrazu pod Filtry> Ulepsz> Usuwanie efektu czerwonych oczu. Okno podglądu pozwala zobaczyć zmiany w czasie rzeczywistym i możesz wybrać dobrą wartość progową w porównaniu z tym, co jest wyświetlane, a następnie ją zweryfikować.

Gdy przesuwasz kursor progu, intensywność koloru czerwonego będzie się zmieniać.

GIMP pozwala nie tylko usuwać błędy czerwonych oczu, ale także dodawać warstwy, maski, krzywe i poziomy, ale nawet klonować, tworzyć własne pędzle, stosować perspektywę i wiele więcej, korzystając z inteligentnych narzędzi do zaznaczania.

Inne istotne funkcje obejmują narzędzia do retuszu i elementy graficzne, których można używać do tworzenia ikon, oraz dzieła sztuki do innych zastosowań.

Pobierz GIMP do usuwania efektu czerwonych oczu

  • Przeczytaj także: 6 najlepszych programów do kolażu zdjęć dla użytkowników komputerów z systemem Windows

4

PicMonkey

oprogramowanie do usuwania efektu czerwonych oczu

To oprogramowanie do usuwania efektu czerwonych oczu zostało zaprojektowane w celu egzekwowania niepokojących odcieni na zdjęciach.

Ma wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoje pomysły ożyły, od narzędzi do edycji zdjęć, tworzenia kolaży i projektowania graficznego.

Narzędzie do usuwania efektu czerwonych oczu PicMonkey jest jednym z narzędzi do retuszu, których można używać do polerowania zdjęć.

Aby użyć tego narzędzia, kliknij je, a następnie wybierz przycisk Człowiek lub Furball (dla zwierząt). Przeciągnij kursor nad obszarem czerwonych oczu, a narzędzie wykryje błędy i usunie znalezione problemy.

W zależności od ilości efektu czerwonych oczu na zdjęciu może być konieczne zastosowanie efektu usuwania efektu czerwonych oczu więcej niż jeden raz, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Gdy skończysz, możesz zdjąć zdjęcia z komputera i oddać je w ręce, drukując je w sklepie PicMonkey.

Pobierz PicMonkey Red Eye Remover

5

Pixlr

oprogramowanie do usuwania efektu czerwonych oczu

Pixlr został uruchomiony prawie dziesięć lat temu, aby zapewnić łatwe i bezpłatne narzędzie do tworzenia, edycji i udostępniania zdjęć online, ale został nabyty trzy lata później przez Autodesk, który następnie dodał do niego kilka nowych funkcji.

Aby usunąć błąd czerwonych oczu na zdjęciach, możesz użyć edytora Pixlr znajdującego się na jego stronie internetowej, który jest darmowy i ma moc i zalety Photoshopa oraz elementów towarzyszących za darmo.

Po prostu otwórz obraz, a zauważysz, że wbudowane narzędzie czerwonych oczu Pixlr daje regulowaną kontrolę tolerancji od 0 do 100 procent, z domyślnym ustawieniem 50 procent, od którego możesz zacząć i sprawdzić, czy wyniki są w porządku z ty.

Po ustawieniu poziomu tolerancji kliknij środek każdej czerwonej źrenicy, a Pixlr dostosuje się automatycznie.

Pobierz Pixlr Red Eye Remover

  • CZYTAJ TAKŻE: Najlepsze oprogramowanie do albumów zdjęć do użycia w systemie Windows 10

6

Pixenate

oprogramowanie do usuwania efektu czerwonych oczu

Pixenate oferuje szereg funkcji, dzięki którym edycja zdjęć jest tak łatwa w użyciu dla amatorów, jak i ekspertów.

Posiada narzędzia, które naprawiają najczęstsze problemy napotykane przez ludzi, którzy robią zdjęcia, i są one łatwe w użyciu podczas usuwania między innymi czerwonych oczu, wybielania zębów lub rozjaśniania niedoświetlonych zdjęć.

Usuwanie czerwonych oczu jest częścią narzędzia do udoskonalania kosmetyków Pixenate i jest prawdopodobnie najważniejsze, ponieważ czerwone oczy występują często w fotografii wnętrzowej.

Oprogramowanie do usuwania efektu czerwonych oczu ułatwia usuwanie efektu czerwonych oczu za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Możesz także użyć wtyczki do wybielania zębów, aby wybielić kolorowe zęby, aby uzyskać naturalny efekt końcowy na zdjęciach.

Pixenate to idealne rozwiązanie dla sieci społecznościowych i innych witryn merchandisingowych kierowanych przez społeczność.

Pobierz Pixenate do usuwania efektu czerwonych oczu

Czy zdecydowałeś się, które z tych programów do usuwania efektu czerwonych oczu będziesz używać w tym świątecznym sezonie? Daj nam znać swój wybór w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji