3 oprogramowanie do odczytu sformatowanych dysków Mac w systemie Windows

Oczywiste jest, że komputery z systemem Windows i Mac są zupełnie inne. Ale oprócz ich wielu głównych różnic, istnieją również mniejsze różnice, które oddzielają systemy operacyjne Microsoft i Apple.

Na przykład komputery z systemem Windows i Mac używają różnych systemów plików do odczytu dysków twardych i dysków wymiennych. Jak zapewne słyszałeś, Windows używa systemu plików NTFS, podczas gdy Mac używa HFS +.

Alternatywnie większość dysków twardych i dysków flash USB jest sformatowana w systemie plików FAT32, rozpoznawanym zarówno przez komputery PC, jak i Mac. W ten sposób szersza kompatybilność oznacza więcej klientów. Jednak niektóre osoby mogą potrzebować załadować dysk HFS +, ale nie mają w pobliżu komputera Mac.

W takim przypadku powinniśmy szukać pomocy od rozwiązania innej firmy. Istnieje kilka przydatnych programów, które nam na to pozwalają czytaj dyski HFS + na naszych komputerach z systemem Windows bez ich formatowania. Stworzyliśmy więc listę najlepszych opcji, abyś mógł wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Jakiego oprogramowania mogę używać do odczytu dysków w formacie Mac w systemie Windows?

Nie formatuj dysku samodzielnie!

Gdy tylko podłączysz dysk sformatowany na komputerze Mac do komputera, pojawi się monit o sformatowanie dysku. Pojawi się następujący komunikat: „Musisz sformatować dysk w napędzie X: zanim będzie można go użyć”.

Jeśli zdecydujesz się sformatować, spowoduje to usunięcie wszystkiego z dysku i skończy się pustą przestrzenią. Jest to w porządku, jeśli chcesz korzystać z bezpłatnego dysku, ale jeśli masz dostęp do danych, kliknij „Anuluj” i użyj jednego z następujących programów, aby uczynić dysk twardy czytelnym.

1. Paragon HFS + (zalecane)


Paragon HFS + jest rozwiązaniem premium, które ma etykietę z ceną. Jednak w tej cenie znajduje się garść przydatnych funkcji, które oferują wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania dyskami HFS + na komputerach z systemem Windows.

Możesz go używać do przenoszenia plików i folderów między dwoma urządzeniami.

Paragon HFS + oferuje również pełną integrację z Eksploratorem Windows, dzięki czemu można otworzyć dysk HFS + praktycznie z dowolnego miejsca. Deweloper obiecuje satysfakcjonującą wydajność, co jest kolejną zaletą tego programu.

Paragon HFS + jest dostępny w cenie 20 USD, ale możesz również skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego przez 10 dni. Jeśli więc musisz wykonać tę czynność tylko raz, możesz skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego i wykonać pracę bezpłatnie.

Z drugiej strony, jeśli często musisz zarządzać dyskami HFS + na swoim komputerze, zapłacenie 20 USD to nadal całkiem niezła okazja.

  • Kup teraz Paragon HFS + z oficjalnej strony internetowej

2. Eksplorator HFS

Eksplorator HFS to prawdopodobnie program, którego zamierzasz użyć do tej akcji, zwłaszcza jeśli chcesz odczytać dysk sformatowany na komputerze Mac. Powodem korzystania z HFS Explorer jest to, że przede wszystkim jest on darmowy w przeciwieństwie do innych programów z tej listy. Dodatkowo jest dość prosty w użyciu, nie wymaga dużego wysiłku.

Aby uzyskać dostęp do danych z dysku HFS + za pomocą HFS Explorer, podłącz dysk, otwórz program i przejdź do Plik > Załaduj system plików z urządzenia. HFS Explorer automatycznie rozpozna dysk i wyświetli jego zawartość. Stąd możesz zarządzać plikami i folderami oraz eksportować je z dysku na komputer.

Pamiętaj, że HFS Explorer to program tylko do odczytu, więc nie możesz kopiować plików z komputera na dysk twardy. Jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad dyskiem twardym HFS + w systemie Windows, musisz wypróbować niektóre z wymienionych poniżej płatnych rozwiązań.

Dodatkowo, aby móc korzystać z HFS Explorer, potrzebujesz środowiska wykonawczego Java zainstalowanego na twoim komputerze.

Możesz pobrać HFS ​​Explorer z tego linku.

3. Mediafour MacDrive

MacDrive to rozwiązanie dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy naprawdę potrzebują w pełni wykorzystać swoje dyski HFS +. Oferuje pełną integrację z Eksploratorem Windows, dzięki czemu dyski HFS + są niezwykle łatwe w użyciu na komputerach z systemem Windows. Oczywiście program jest również do odczytu / zapisu.

Być może największym wyróżnikiem tego programu jest możliwość naprawy dysków i zarządzania partycjami. Dzięki tym wszystkim opcjom MacDrive firmy Mediafour umożliwia użytkownikom pełną kontrolę nad dyskami HFS + w systemie Windows.

Wszystkie te funkcje mają cenę 50 USD. Jednak, podobnie jak w przypadku programu Paragon, możesz również skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego. Z MacDrive trwa tylko 5 dni.

Możesz pobrać Mediafour MacDrive z tego linku.

Alternatywne rozwiązanie: użyj iCloud

Ponadto można otwierać pliki .page w systemie Windows 10 za pomocą usługi iCloud. W tym celu potrzebujesz swojego identyfikatora AppleID i przeglądarki.

Uruchom przeglądarkę i przejdź do iCloud.com. Użyj swojego identyfikatora Apple ID, aby się zalogować. Teraz przejdź do Strony> Ustawienia> Prześlij dokument. Wybierz strony, które chcesz przesłać i edytować.

Następnie możesz kliknąć Narzędzia i wybrać Pobierz kopię, aby uzyskać kopię odpowiednich plików na komputerze z systemem Windows 10. Wybierz „Word”, aby wyeksportować dokumenty w formacie Word na komputer. W ten sposób możesz czytać dokumenty w formacie Mac na komputerze bez pobierania oprogramowania.

Jeśli masz jakieś uwagi, pytania lub sugestie, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji