10+ najlepsze oprogramowanie do tworzenia kreskówek na PC

Oglądanie kreskówek jest dla wielu dorosłych przyjemnością. Ale co, jeśli przeniosłeś to zainteresowanie na wyższy poziom i zainstalowałeś oprogramowanie do robienia kreskówek na komputerze z systemem Windows?

Możesz go użyć, aby uwolnić swoją wyobraźnię i przeżyć wspomnienia z dzieciństwa. Ponadto, jeśli jesteś rodzicem, możesz oglądać swoje dzieła razem ze swoimi dziećmi.

W tym artykule wymienimy najlepsze narzędzia, których możesz użyć do tworzenia własnych kreskówek.

ProduktOcena (od 1 do 5)Darmowe / płatneAplikacja internetowa / komputerowaWektoryzacja / Mapa bitowaImportuj / eksportuj multimediaWsparcie
Animaker5Wolny
(Dostępne uaktualnienie)
SiećObietaktak
Ołówek 2D4WolnyPulpitObieTylko obrazytak
Adobe Animation CC3.6PłatnyPulpitObietaktak
Oś czasu programu Photoshop4.8PłatnyPulpit (wymagany Photoshop)Obietaktak
Adobe After Effects4PłatnyPulpitObietaktak
Farba TV5Płatny
(ma okres próbny)
PulpitMapa bitowataktak
Toon Boom Harmony4PłatnyPulpitObietaktak
Crazy Talk Animator3)Płatny
(ma okres próbny)
PulpitObietaktak
Synfig3.5WolnyPulpitMapa bitowataktak
Inkskape4WolnyPulpitWektoryzacjaTylko obrazytak
Pixton4WolnySiećŻadenTylko obrazyNie

Oto najlepsze oprogramowanie do tworzenia kreskówek na PC

1

Adobe Animate CC (zalecane)

Adobe Animate CC to potężne narzędzie do animacji, którego można używać do tworzenia różnorodnych treści animowanych, w tym kreskówek, reklam, gier i innych interaktywnych treści.

Następnie możesz wyeksportować swoje dzieła i opublikować je na dedykowanych platformach, takich jak HTML5 Canvas, WebGL lub Snap SVG.

Oprogramowanie oferuje szereg narzędzi do animacji, które pomogą Ci tworzyć imponujące bajki. Ponieważ jest to produkt Adobe, w oprogramowaniu wbudowane są różne narzędzia Adobe, które będą bardzo przydatne podczas procesu tworzenia.

Integracja Adobe Stocks pozwala na dostęp do milionów wysokiej jakości zdjęć i grafiki wektorowej.

Program Animate CC umożliwia także modyfikację ścieżki obrysu po jej narysowaniu. Następnie można skalować rysunki do dowolnej rozdzielczości bez utraty jakości obrazu.

Jeśli chodzi o animację, możesz szybko tworzyć złożone animacje dzięki sąsiednim ramkom, które mogą mieć różne kolory.

W przypadku wyjściowego wideo narzędzie obsługuje eksport wideo 4K + z niestandardowymi rozdzielczościami dla najnowszych wyświetlaczy Ultra HD i Hi-DPI.

 • Pobierz teraz z Adobe

Jeśli potrzebujesz monitora 4K, aby wyświetlić eksport wideo w wysokiej rozdzielczości, sprawdź ten niesamowity skład.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, co możesz zrobić za pomocą Adobe Animate CC, sprawdź wideo poniżej:


2)

Adobe After Effects

Tak, dobrze przeczytałeś, to trzecie oprogramowanie do tworzenia kreskówek firmy Adobe, które dodaliśmy do tej listy. Rzeczywiście, ta firma oferuje użytkownikom sporo przydatnych narzędzi do tworzenia animacji 2D.

Po efektach to złożone i potężne oprogramowanie do animacji, którego można używać do projektowania profesjonalnych grafik i efektów wizualnych. Jeśli nie planujesz tworzyć skomplikowanych animacji, możesz również użyć tego narzędzia do tworzenia kreskówek.

Adobe After Effects to rzeczywiście specjalne narzędzie. Możesz animować swoje postacie za pomocą kamery internetowej i mimiki. Po prostu włącz kamerę internetową, zacznij robić śmieszne miny i obserwuj, jak twoja postać cię kopiuje.

Narzędzie jest częścią Creative Cloud, umożliwiając dostęp do wszystkich kreacji i udostępnianie ich w aplikacjach i urządzeniach.

Jeśli chcesz zobaczyć After Effects w akcji, sprawdź tę stronę i uruchom wideo.

 • Pobierz teraz Adobe After Effects od Adobe

Twoje pliki Adobe After Effects uległy uszkodzeniu? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

3)

Oś czasu programu Photoshop

Photoshop to bardzo wszechstronne narzędzie, które pozwala także tworzyć bajki, łącząc klatka po klatce. Aby to zrobić, możesz użyć panelu Oś czasu do tworzenia klatek animacji.

Jeśli nie korzystałeś wcześniej z tej funkcji, możesz sprawdzić strony pomocy Adobe, na których można znaleźć kroki do wykonania wspaniałych animacji.

Przede wszystkim, aby animować zawartość warstwy na osi czasu, ustaw klatki kluczowe w panelu Oś czasu. Dokładniej, przenieś wskaźnik bieżącego czasu do innego czasu / ramki, a następnie możesz zmodyfikować pozycję, krycie lub styl.

Najciekawsze jest to, że Photoshop automatycznie dodaje serię ramek między dwiema istniejącymi ramkami, tworząc iluzję ruchu lub postępu.

Jeśli masz problemy z programem Photoshop w systemie Windows 10, rozwiąż je szybko za pomocą tego przewodnika.

Program Photoshop umożliwia także tworzenie ręcznie rysowanych animacji klatka po klatce. Oczywiście proces ten trwa dłużej, ale malowanie każdej klatki na pustej warstwie wideo pozwala wypolerować każdy najmniejszy szczegół.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tworzenia animacji klatek w Photoshopie, sprawdź wideo poniżej:

Możesz kup Adobe Photoshop za 19,99 USD / miesiąc.

4

Animaker

Animaker - oprogramowanie do animacji i tworzenia kreskówek

To narzędzie pomaga tworzyć animowane filmy studyjne o jakości studyjnej z ładnym tłem, tysiącami animowanych postaci z wbudowanymi działaniami i wyrażeniami, mnóstwem właściwości, ogromną bazą efektów dźwiękowych, muzyką i mnóstwem funkcji.

Animaker Lab zawiera następujące narzędzia do tworzenia kreskówek:

 • Kreator postaci z kreskówek
 • Pakiet ruchów postaci z ustawieniami ruchu i regulowaną prędkością
 • Cartoon Background Pack (ponad 130 elementów)
 • Zdjęcie do postaci ponad 140 animacji i 55 próbek postaci z kreskówek

Animaker to studio animacji w chmurze, z którego można korzystać za darmo przy ograniczonej długości wideo i eksportach miesięcznie. Plany aktualizacji są dostępne w przystępnej cenie, zaczynając od 12 USD / mc.

Sprawdź to teraz i zacznij tworzyć filmy animowane online!

Wybór redaktora
animowana postać z kreskówki
Animaker

 • Największa biblioteka animacji zawierająca postacie, właściwości, ikony, wykresy i mapy
 • unikalne style wideo
 • oszałamiające efekty wizualne

Zacznij teraz!
5

Pencil2D

Pencil2D to bardzo ciekawe oprogramowanie do animacji i rysowania dla systemu Windows. Jeśli lubisz tradycyjne ręcznie rysowane bajki, to narzędzie na pewno zrobi na Tobie wrażenie.

Jeśli chodzi o część techniczną, Pencil2D używa interfejsu rysowania bitmapy / wektora do tworzenia grafiki 2D i animacji.

To bezpłatne oprogramowanie jest obecnie rozwijane dzięki współpracy niewielkiej grupy pasjonujących użytkowników.

Pencil2D nie oferuje najnowocześniejszych funkcji, ale powinno wystarczyć, aby pomóc Ci rozpocząć proces tworzenia kreskówki. Mówiąc o funkcjach, oto niektóre z kluczowych funkcji tego narzędzia:

 • Funkcja automatycznego zapisywania gwarantuje, że nie stracisz pracy, gdy zapomnisz zapisać. Po 15 pociągnięciach plik zostanie automatycznie zapisany.
 • Możesz kopiować i wklejać zawartość z jednej ramki do drugiej. Obsługiwana jest również funkcja cięcia.
 • Interfejs użytkownika jest bardzo prosty, prosty i łatwy w użyciu i jest w pewien sposób podobny do interfejsu użytkownika Microsoft Paint.
 • Możesz także dodać skróty klawiaturowe, aby uzyskać dostęp do różnych funkcji.

Pamiętaj, że Pencil2D może czasami być bardzo wadliwy. Jesteśmy przekonani, że jego twórcy ulepszą go w przyszłości, a narzędzie stanie się bardziej stabilne.

Konwertuj swoje zdjęcia cyfrowe na szkice za pomocą tych niesamowitych narzędzi programowych!

Jeśli jesteś ciekaw, co potrafi Pencil2D, sprawdź animację poniżej:

Możesz pobrać Pencil2D za darmo z oficjalnej strony narzędzia.

6

TVPaint

TVPaint to wszechstronne oprogramowanie do animacji, które pozwala tworzyć imponujące bajki. Jeśli lubisz rysunki ze starej szkoły i klasyczne kreskówki, to jest to odpowiednie narzędzie dla Ciebie.

To oprogramowanie jest idealne dla entuzjastów rysowania i animacji. Jednocześnie jest na tyle skomplikowany, że oferuje szeroki zakres zaawansowanych narzędzi i parametrów.

W rezultacie zarówno laicy, jak i profesjonalni artyści mogą wykorzystać go do uwolnienia swojego potencjału twórczego na wirtualnym papierze.

Jeśli chodzi o część techniczną, TVPaint korzysta z technologii bitmap, co pozwala animować naturalne renderowanie obraz po obrazie. Następnie możesz mieszać animacje na papierze i animacje cyfrowe, aby tworzyć naprawdę niesamowite animacje.

Inne kluczowe funkcje obejmują:

 • Dodatkowe narzędzia do animacji bez etapu papierowego: zarządzanie warstwami i obrazami, lekki stół, obrotowy obszar roboczy, biblioteka obrazów itp.
 • Dodatkowe funkcje ułatwiające nawigację po obrazach na osi czasu (zakładki i znaczniki obrazów).
 • Obracany panel do tworzenia skrótów i dostosowywania podglądu animacji.

Oto krótka animacja stworzona w TVPaint:

Możesz kupić TVPaint Standard Edition za 568,00 $.

7

Toon Boom Harmony

Toon Boom Harmony to potężne narzędzie do animacji, które obsługuje animację 3D, a także animację 2D. Oznacza to, że możesz tworzyć animacje hybrydowe, łącząc importowane modele 3D z modelami 2D.

To oprogramowanie zawiera absolutnie wszystkie funkcje potrzebne do stworzenia projektu w jednym narzędziu. Kluczowe funkcje obejmują:

 • Wyrafinowane pędzle.
 • Zaawansowane palety kolorów.
 • Tradycyjna animacja bez papieru.
 • Deformatory.
 • Efekty specjalne.
 • Eksportuj do silnika gry.

Więcej informacji o dostępnych edycjach Harmony i ich cenie można znaleźć na oficjalnej stronie Toon Boom.

Możesz skorzystać z dobrze zorganizowanych informacji na temat tworzenia filmów animowanych z Przewodnika Animatora po Toon Boom.

 • Sprawdź teraz Toon Boom Studio

8

Crazy Talk Animator

Crazy Talk Animator to oprogramowanie do animacji 2D, w którym się zakochasz. Ma bardzo intuicyjny interfejs, który umożliwia błyskawiczne tworzenie niesamowitych animacji na wszystkich poziomach użytkowników.

Narzędzie zapewnia szereg przydatnych funkcji na stole, w tym efekty Elastic Motion, zestaw ruchów i szablonów postaci, potężny edytor szkieletu 2D, kukiełki twarzy i narzędzia do synchronizacji dźwięku z ust.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wezwania do działania i jego możliwości, zobacz poniższy film:

Możesz kupić Crazy Talk Animator już od 69,00 $ od Reallusion.

Przenieś swoje animacje na wyższy poziom dzięki najlepszym dostępnym edytorom wideo. Sprawdź je tutaj.

9

SynfigStudio

SynfigStudio to oprogramowanie do animacji 2D, które ożywia bajki. Narzędzie obsługuje wiele różnych warstw (geometryczne, zniekształcające), umożliwiając tworzenie naprawdę imponujących obrazów.

SynfigStudio oferuje również w pełni funkcjonalny system kości i warstwę zniekształceń szkieletu. Zawiera także szereg podstawowych opcji synchronizacji dźwięku, umożliwiając łatwą synchronizację animacji ze ścieżką dźwiękową.

Jeśli nie korzystałeś z SynfigStudio, możesz sprawdzić samouczki dostępne na stronie wiki narzędzia. Możesz pobrać SynfigStudio ze strony internetowej Synfig.

Aby uzyskać więcej informacji o narzędziu, zobacz poniższy film:


10

Inkscape

inkscape

Inkscape to potężny edytor grafiki wektorowej, który pozwala uwolnić wyobraźnię. Jeśli lubisz dużo rysować, powinieneś uaktualnić z używania serwetki do korzystania z Inkscape.

Możesz używać Inkscape zarówno do celów osobistych, jak i zawodowych. Możesz tworzyć zabawne postacie z kreskówek dla swoich dzieci lub profesjonalne logo i ilustracje, które wymagają wysokiej skalowalności.

Możesz łatwo eksportować wszystkie swoje projekty Inkscape w różnych formatach przyjaznych dla przeglądarek internetowych i drukarni. Jeśli potrzebujesz pracować nad kreskówkami lub logotypami na różnych platformach, Inkscape ma swoje wsparcie.

To wieloplatformowe oprogramowanie działa w systemach Windows, Mac OS X i Linux.

Narzędzie obsługuje rysowanie odręczne, a także pociągnięcia kaligraficzne odręczne. Będą one przydatne, jeśli chcesz dodać odręczne notatki do swoich kreskówek.

Warto wspomnieć, że Inskape nie obsługuje animacji. W rezultacie możesz go używać tylko jako narzędzia do rysowania kreskówek.

Edytuj swoje rysunki za pomocą najlepszych edytorów obrazów na rynku. Sprawdź je w tym przydatnym artykule.

Aby uzyskać więcej informacji o Inskape i pobrać go, przejdź na oficjalną stronę narzędzia.

11

Pixton

Pixton to wszechstronne narzędzie, którego można używać do tworzenia imponujących kreskówek. Jeśli chcesz użyć angażujących obrazów, aby przyciągnąć uwagę publiczności w pracy, jesteś nauczycielem, który chce skorzystać z dodatkowych metod nauczania lub po prostu chcesz się zabawić, pobierz Pixton i pozwól swojej wyobraźni przejąć kontrolę.

Motto Pixtona brzmi: „Każdy może tworzyć komiksy”. Jeśli nigdy nie korzystałeś z tego narzędzia, szybko go zrozumiesz dzięki przyjaznemu interfejsowi i szczegółowym samouczkom.

Tworzenie kreskówek za pomocą Pixton jest bardzo łatwe i proste: wybierz tło, dodaj postacie i gotowe.

Jeśli chcesz zobaczyć Pixton w akcji, sprawdź poniższy film:

Wnioski

Jeśli szukasz potężnego i niezawodnego narzędzia do tworzenia niesamowitych kreskówek, jesteśmy pewni, że znajdziesz odpowiednie narzędzie spośród wymienionych powyżej narzędzi.

Jeśli nadal nie zdecydujesz, który pobrać, weź kartkę papieru i zapisz, do czego będziesz używać tego oprogramowania.

Następnie przejrzyj listę funkcji dla każdego z nich i pobierz oprogramowanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Na przykład, jeśli potrzebujesz narzędzia do rysowania humorystycznych obrazów, pobierz Inkscape. Jeśli szukasz narzędzia do animacji, zacznij od Animakera lub kup Crazy Talk Animator, Adobe Animate CC lub inne narzędzie z tej listy.

Link do głównej publikacji