4 najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych Windows 10, aby uniknąć bólów głowy

Utrata danych jest obecnie bardzo częstym zjawiskiem, ponieważ ludzie codziennie tracą różne formy plików cyfrowych. Chociaż można tego łatwo uniknąć poprzez regularne tworzenie kopii zapasowych plików, wiele osób wciąż padnie ofiarą utraty danych.

Stąd jako środek reaktywny istnieją teraz narzędzia do odzyskiwania danych, które można łatwo zastosować do odzyskania utraconych danych. W tym artykule omówimy pięć najtrwalszych programów do odzyskiwania danych w systemie Windows 10.

Utrata danych występuje z powodu różnych czynników, w szczególności przypadkowego usunięcia, kradzieży, aktualizacji / aktualizacji systemu, awarii systemu lub efektu falowego ataku wirusa / złośliwego oprogramowania, a zwłaszcza ataków ransomware.

Dobrą wiadomością jest to, że można zapobiec atakom ransomware za pomocą CyberGhost Immunizer.

W niektórych przypadkach może to być wyjątkowo szkodliwe, szczególnie jeśli utracone pliki mają ogromne znaczenie dla właściciela.

Aby złagodzić to uszkodzenie lub jeszcze lepiej, zapewnić prawidłowe odzyskiwanie utraconych plików, opracowano kilka narzędzi do odzyskiwania.

Będziemy patrzeć na niektóre z najtrwalszych, szczególnie te obsługiwane w systemie Windows 10.

Najlepsze bezpłatne narzędzia do odzyskiwania danych dla systemu Windows 10

1

Odzyskaj

oprogramowanie do odzyskiwania danych Windows 10Odzyskiwanie, od Wondershare, to kolejne najwyżej oceniane narzędzie do odzyskiwania, które doskonale nadaje się do odzyskiwania wszystkich form utraconych lub usuniętych danych z systemu Windows 10.

Oprogramowanie jest kompatybilne z systemami Windows i Mac OS. Użytkownicy systemu Windows są obsługiwani we wszystkich systemach operacyjnych Windows między Windows XP i Windows 10.

Recoverit może zidentyfikować i odzyskać do 1000 formatów plików, w tym dokumentów, plików audio, filmów, wiadomości (e-mail), zdjęć i tak dalej.

Ponadto, oprócz wewnętrznego odzyskiwania plików, Recoverit jest w stanie odzyskać usunięte lub utracone pliki z zewnętrznych dysków twardych, napędów USB, RAID, kart Micro SD, aparatów cyfrowych, a nawet smartfonów.

Inne znaczące funkcje Recoverit to: Szybka prędkość odzyskiwania, Obsługa plików wielosystemowych (FAT, exFAT, NTFS / NTFS5, ReFS, HFS + i inne), opcja głębokiego / szybkiego skanowania, wsparcie techniczne nośników rozruchowych WinPE, odzyskiwanie systemu po awarii, intuicyjny użytkownik platforma i wiele innych.

Odzyskiwanie jest powszechnie uważane za bezpłatne oprogramowanie do odzyskiwania danych z systemu Windows 10. Jest on jednak dostępny również w wersjach premium, które oferują bardziej zaawansowane funkcje (w tym nieograniczoną przestrzeń do odzyskiwania).

Te wersje premium obejmują: Recoverit Pro (39,95 USD) i Recoverit Ultimate (59,95).

  • Odzyskaj

2)

Wiertarka dyskowa

oprogramowanie do odzyskiwania danych Windows 10Disk Drill to kolejne najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych w systemie Windows 10. Jest to zaawansowane narzędzie do odzyskiwania, które jest w stanie odzyskiwać dane z wewnętrznych i zewnętrznych nośników pamięci, w tym dysków twardych, kart SD, dysków flash, odtwarzaczy multimedialnych i tak dalej.

Program jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows między Windows Vista a Windows 10. Istnieje również osobna wersja dla użytkowników MacOS.

Disk Drill obsługuje wiele platform plików; dlatego istnieje możliwość odzyskania każdego rodzaju pliku. Zasadniczo jest kompatybilny z wiodącymi platformami plików, takimi jak NTFS, HSF +, EXT, EXFAT, FAT32 i tak dalej.

Bez względu na format (-y) utraconych plików możesz je łatwo odzyskać bez kłopotów. Krótko mówiąc, Disk Drill jest w stanie zidentyfikować i odzyskać ponad 300 różnych typów plików wideo / muzyki / dokumentów / aplikacji.

Podobnie jak większość znanych narzędzi do odzyskiwania, Disk Drill zazwyczaj skanuje w poszukiwaniu utraconych / uszkodzonych / uszkodzonych plików (na polecenie) i szybko lokalizuje pliki do odzyskania. Dostępna jest jednak ograniczona pamięć do odzyskiwania o pojemności 500 MB.

Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni dyskowej? Oto jak pozbyć się niechcianych plików, aby zwolnić miejsce.

Inne kluczowe funkcje Disk Drill obejmują konfigurowalne opcje skanowania (szybkie skanowanie głębokie skanowanie), obsługa plików na wielu platformach, łatwy w obsłudze interfejs użytkownika, elastyczne miejsce do odzyskiwania danych (mobilne i stacjonarne), zoptymalizowana ochrona danych, pełne wyszukiwanie partycji odzyskiwanie, zarządzanie sesjami i wiele innych.

Disk Drill oferuje trzy wersje cenowe — Basic, Pro i Enterprise. Podstawowa (najpopularniejsza) wersja jest oferowana za darmo, a wersja Pro (profesjonalna) jest dostępna za 89 USD. Disk Drill Enterprise, największy plan, jest dostępny za 399 USD.

  • Uzyskaj Disk Drill Free

Najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych dla systemu Windows 10 (wersja płatna)

A teraz zobaczmy, jakie są najlepsze dostępne na rynku narzędzia do odzyskiwania danych z płatnymi premiami.

Narzędzia te zapewniają dodatkowe funkcje i opcje w porównaniu do bezpłatnego oprogramowania wymienionego powyżej.

3)

Stellar Data Recovery Professional (zalecane)

oprogramowanie do odzyskiwania danych Windows 10Stellar Data Recovery to jedno z wiodących programów w branży odzyskiwania danych. Jest to program specjalnie zaprojektowany dla systemu Windows i jest szeroko obsługiwany w różnych systemach operacyjnych Windows, od Windows 10 do Windows XP.

Pod względem niezawodności, łatwości użytkowania i zgodności z systemem Windows Stellar Recovery dogodnie wyróżnia się jako jedno z najlepszych programów do odzyskiwania danych Windows 10 na rynku.

To oprogramowanie jest zoptymalizowane do uruchamiania wszystkich form odzyskiwania danych. W szczególności można go wykorzystać do odzyskiwania utraconych partycji i plików między innymi na dyskach twardych, dyskach USB i kartach pamięci.

Ponadto obsługuje praktycznie wszystkie platformy plików, w tym NTFS, FAT, FAT16, FAT32 EXT, ExFAT i inne.

Kluczowe cechy Stellar Phoenix Data Recovery to: opcja podwójnego skanowania (głębokie i szybkie skanowanie), obsługa wielu platform (systemy plików), odzyskiwanie specyficzne dla celu, pojemność odzyskiwania 1 GB i więcej.

Odzyskiwanie danych Stellar jest dostępne w dwóch podstawowych modelach cenowych — darmowym i płatnym. Darmowa wersja jest oczywiście dostępna za darmo. Z drugiej strony płatne warianty Stellar są oferowane w cenie początkowej 79,99 USD.

Uwaga: płatne wersje Stellar Data Recovery oferują bardziej zaawansowane funkcje w porównaniu do wersji darmowej. Funkcje te obejmują nieograniczone miejsce do odzyskiwania danych (oferowane przez wersje płatne), w porównaniu do ograniczonego odzyskiwania 1 GB oferowanego przez wersję bezpłatną.

  • Uzyskaj Stellar Data Recovery Professional

4

Prosoft Data Rescue 5

oprogramowanie do odzyskiwania danych Windows 10Prosoft Data Rescue 5 to genialna produkcja Prosoft Engineering Inc. — wiodącej firmy cyfrowej z siedzibą w USA. To oprogramowanie do odzyskiwania jest specjalnie zaprojektowane dla nowoczesnego komputera z systemem Windows (i Macbook) z obsługą systemu Windows 10/8/7.

Można go użyć do odzyskania ponad 100 różnych typów plików.

Prosoft Data Rescue 5 jest przeznaczony nie tylko do odzyskiwania utraconych plików na komputerach z systemem Windows, ale także do odzyskiwania usuniętych lub uszkodzonych plików z zewnętrznych urządzeń pamięci masowej, takich jak dyski flash, karty SD, karty CF i inne.

Wszystkie twoje pliki zniknęły po zainstalowaniu aktualizacji systemu Windows 10? Oto jak je przywrócić.

Odzyskiwanie plików za pomocą tego oprogramowania odbywa się w trzech podstawowych krokach — skanowanie plików, podgląd odzyskiwania i faktyczne odzyskiwanie.

Prosoft Data Rescue 5 jest dostępny w trzech modelach cenowych. To są:

  • Wersja demonstracyjna (bezpłatna wersja próbna): 0 USD
  • Standard: 99 USD
  • Specjalista: 299 USD

Niektóre z podstawowych funkcji tego oprogramowania do odzyskiwania danych w systemie Windows 10 obejmują: zoptymalizowany silnik skanowania, podgląd odzyskiwania plików, zgodność z maszyną czasu, nieograniczone pola wyszukiwania (zaawansowane wyszukiwanie plików), obsługę ponad 100 plików, rozpoznawanie i wydalanie duplikatów, powiadomienia i wiele innych.

  • Uzyskaj Prosoft Data Rescue 5

Utrata danych jest obecnie praktycznie nieunikniona, ponieważ istnieje zbyt wiele sposobów na utratę danych. Jeśli przypadkowo nie usuniesz pliku, system może ulec awarii, zostać uszkodzony lub zostać całkowicie uszkodzony.

Dlatego zaleca się, aby zawsze wykonać kopię zapasową niezbędnych plików w oddzielnym centrum pamięci.

Niemniej jednak w przypadku utraty niektórych plików (bez kopii zapasowej) przedstawiliśmy jedne z najlepszych rozwiązań do odzyskiwania, w szczególności oprogramowanie do odzyskiwania danych w systemie Windows 10, które można łatwo wykorzystać do odzyskania utraconych lub uszkodzonych plików na komputerze z systemem Windows.

Link do głównej publikacji