4 najlepsze szyfrowane oprogramowanie do udostępniania plików dla systemu Windows 10

Bezpieczne udostępnianie plików ma wiele zalet dla różnych rodzajów firm i użytkowników indywidualnych. Istnieje kilka branż, które podlegają głębokiej kontroli w obecnej erze cyfrowej, w której żyjemy i dla nich, bardzo ważne jest, aby użyć narzędzia do szyfrowania plików.

Opcje bezpiecznego udostępniania plików zawierają szeroki wachlarz funkcji, które mają na celu ochronę przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami, zapewniając bezpieczeństwo danych podczas ich udostępniania.

Na szczęście dla każdego jest wystarczająco dużo oprogramowania do ochrony prywatności typu open source. Aby jednak decyzja była znacznie wygodniejsza, postanowiliśmy wybrać cztery najlepsze dostępne obecnie opcje. Pamiętaj więc o zapoznaniu się z ich kompletnymi zestawami funkcji, ponieważ zapewniają one wiele korzyści dla Twojego bezpieczeństwa.

Zaszyfrowane programy do udostępniania plików, z których możesz korzystać w 2018 roku

1

OnionShare

OnionShare to świetne narzędzie typu open source, które pozwala użytkownikom bezpiecznie i anonimowo udostępniać pliki dowolnej wielkości. Działa to poprzez uruchomienie serwera WWW i udostępnienie go jako usługi cebulowej Tor. Generuje adres URL, którego nie można odgadnąć w celu uzyskania dostępu do plików i pobrania ich.

OnionShare nie wymaga żadnej konfiguracji serwera w Internecie. Nie będziesz też musiał korzystać z usług udostępniania plików innych firm.

Sprawdź więcej funkcji w OnionShare:

 • Będziesz hostował plik we własnym systemie i użyjesz usługi cebulowej Tor, aby tymczasowo uzyskać dostęp do Internetu.
 • Korzystając z OnionShare, nigdy nie będziesz musiał martwić się udostępnianiem plików, ponieważ proces ten zostanie ostatecznie zakończony w najbezpieczniejszym środowisku.
 • Odbierający użytkownik musi po prostu otworzyć adres URL w przeglądarce Tor, aby móc pobrać przesłane pliki, i to jest to.

Na stronie Github znajdziesz inne informacje na temat funkcji produktu i tego, jak najlepiej z niego korzystać. Pobierz OnionShare i spróbuj.

 • PRZECZYTAJ TAKŻE: Twój dostawca usług internetowych może sprzedać Twoją historię przeglądania: Oto jak chronić swoją prywatność

2)

Magiczny tunel czasoprzestrzenny

Jeśli chcesz przenieść kilkaset megapikseli do znajomego lub współpracownika w całym kraju, będziesz mieć kilka opcji, a jedną z najlepszych jest Magiczny tunel czasoprzestrzenny. Deweloper Brain Warner jest twórcą Magic Wormhole.

Za pomocą tego narzędzia w końcu będziesz mógł wysłać swoje pliki bezpośrednio do osoby, którą chcesz, bez żadnego pośredniego przesyłania, interfejsu internetowego lub logowania.

Sprawdź najlepsze funkcje zaimplementowane w Magic Wormhole i sposób działania tego narzędzia:

 • Na początek, ty i odbiorca musicie być zarówno online, jak i mieć zainstalowane minimalne oprogramowanie w swoich systemach.
 • Będziesz musiał wywołać tunel czasoprzestrzenny za pomocą wiersza polecenia z plikiem, który chcesz wysłać.
 • Serwer publiczny lub prywatny poda proste hasło, którego można użyć tylko raz.
 • Następnie musisz podać swojemu znajomemu hasło przez czat lub telefon.
 • Ten użytkownik będzie musiał wprowadzić hasło w konsoli tunelu czasoprzestrzennego, a szyfrowane pobieranie rozpocznie się między komputerami.
 • Korzystając z Magic Wormhole, będziesz mógł bezpiecznie przenosić pliki z jednego komputera na drugi.
 • Program identyfikuje dwa punkty końcowe za pomocą identycznych kodów tunelu czasoprzestrzennego, jak widzieliśmy powyżej.

Sprawdź więcej szczegółów na temat korzystania z Magic Wormhole i więcej jego funkcji na stronie internetowej Github, gdzie możesz również pobrać program.

 • Przeczytaj także: 3 najlepsze oprogramowanie szyfrujące Wi-Fi do ochrony wrażliwych danych

3)

Muonium

Muonium to kolejne przydatne narzędzie, które zapewnia bezpieczne przesyłanie plików online. Zgodnie z ich polityką prywatność w Internecie jest podstawowym prawem i nie powinniśmy akceptować rzeczy, których nie akceptujemy offline, w naszym codziennym życiu. Konieczne jest szyfrowanie rozmów w tych dniach i dlatego programiści stworzyli to narzędzie.

Celem Muonium jest zapewnienie alternatywy dla bezpiecznego przechowywania i wysyłania dokumentów online. Zasady tego narzędzia wymagają od Muonium szyfrowania plików typu end-to-end, w wyniku czego użytkownicy są jedynymi faktycznymi właścicielami swoich danych.

Oto najlepsze funkcje i funkcje zawarte w tym narzędziu:

 • Narzędzie ma intuicyjny i nowoczesny interfejs, który umożliwia szybki i łatwy dostęp do plików.
 • Technologia TLS 1.2 zabezpiecza połączenia wszystkich użytkowników z Muonium.
 • Wszystkie dane są zaszyfrowane w przeglądarce, a to oznacza, że ​​tylko Ty możesz je przeglądać.
 • Podczas korzystania z tego narzędzia Twoje pliki są chronione przed szpiegostwem.
 • Korzystając z hasła, jesteś jedyną osobą, która może uzyskać dostęp do twoich plików.
 • Muonium to darmowe narzędzie typu open source, a jeśli chcesz, możesz pobrać kod z GitHub.
 • Program nie wymaga i nie gromadzi żadnych danych osobowych, a Ty będziesz mieć możliwość zachowania anonimowości.

Za pomocą Muonium możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich plików tylko z dowolnego miejsca i o każdej porze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o narzędziu, zalecamy udanie się na jego oficjalną stronę internetową.

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do szyfrowania klawiszy dla Windows

4

Crypho

Crypho to aplikacja oparta na chmurze, która służy do bezpiecznego czatowania i udostępniania notatek i plików w czasie rzeczywistym. Istnieje również aplikacja komputerowa kompatybilna z systemami z Windows. Opiera się na kompleksowym szyfrowaniu i nawet pracownicy zarządzający platformą współpracy nie będą mieli dostępu do twoich danych.

Nie musisz niczego instalować, aby móc korzystać z Crypho w swoim systemie. Szyfrowanie i zarządzanie kluczami będą działać w tle.

Spójrz na podstawowe funkcje zawarte w tym oprogramowaniu poniżej:

 • Aby otworzyć konto w Crypho, musisz wprowadzić prawidłowy adres e-mail i potwierdzić go, klikając link.
 • Będziesz także musiał potwierdzić numer telefonu komórkowego, na którym otrzymasz kod weryfikacyjny, aby zalogować się do systemu.
 • Crypho jest wieloplatformowy i aby móc w pełni z niego korzystać, musisz go używać z różnych platform.
 • Wszyscy twoi klienci zostaną zsynchronizowani automatycznie.
 • Będziesz mógł korzystać z aplikacji komputerowej w swoim biurze, a także mieć możliwość pozostania w kontakcie, gdy jesteś zdalny.
 • Aplikacja komputerowa jest dostępna dla systemu Windows i po prostu wygodnie usiądzie na tacy pulpitu, powiadamiając Cię o wiadomościach i innych czynnościach.

Aby dowiedzieć się więcej i uzyskać Crypho na Windows, odwiedź oficjalną stronę.

Oto nasze cztery typy najlepszego oprogramowania do szyfrowania plików. Najlepiej jest sprawdzić ich kompletny zestaw funkcji i ich zalety, zanim podejmie ostateczną decyzję dotyczącą bezpieczeństwa podczas udostępniania plików online i nie tylko.

Link do głównej publikacji