4 świetne emulatory Linuksa na komputer z systemem Windows 10

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy można uzyskać dostęp do wielkich możliwości programistycznych lub potężnych narzędzi wiersza polecenia systemu Linux bez konieczności formatowania komputera?

Uruchamianie systemu Linux na komputerze można uzyskać, instalując pełny system operacyjny Linux obok instalacji systemu Windows lub używając maszyny wirtualnej w celu jego uruchomienia. Jeśli zdecydujesz się zainstalować pełny system operacyjny Linux, szybkość, z jaką będzie on działał, będzie większa niż w przypadku korzystania z oprogramowania maszyny wirtualnej.

Z drugiej strony, uruchamianie Linuksa w oprogramowaniu maszyny wirtualnej pozwala przetestować dowolną aplikację lub funkcję bez obawy o bezpieczeństwo danych lub możliwość uszkodzenia danych.

Na rynku dostępna jest szeroka gama systemów operacyjnych opartych na systemie Linux i są one znane jako dystrybucje. Oto niektóre z najbardziej popularnych opcji dystrybucji Linuksa:

  • Linux Mint — oparty na Ubuntu, zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu, a także wyposażony w narzędzie o nazwie mint4win co pozwala zainstalować Linuksa na komputerze bez wpływu na system podstawowy.
  • OpenSUSE (Novell) i Fedora (Red Hat) — bezpłatne i przyjazne dla użytkownika dystrybucje Linuksa
  • Xandros Home Edition — przeznaczony dla początkujących z możliwością uruchamiania Microsoft Office, Adobe Photoshop itp.
  • Ubuntu (edycja na komputery stacjonarne) — świetna opcja dla początkujących użytkowników Linuksa, z doskonałą obsługą urządzeń, 6-miesięcznym cyklem wydania, a także możesz wybrać, aby Ubuntu dostarczało instalacyjne płyty DVD za darmo na całym świecie

W tym artykule skupimy się na dystrybucji Ubuntu i zobaczymy, jak możesz ich używać w systemie Windows. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

4 narzędzia do uruchamiania Linuksa na komputerze z systemem Windows

1

KNOPPIX: Uruchom Linuksa z pamięci USB lub płyty CD

knoppix - emulator linux

KNOPPIX to świetne oprogramowanie, które pozwala na uruchomienie systemu Linux bezpośrednio z fizycznych dysków CD / DVD lub dysków flash USB.

Ta aplikacja zawiera świetny zestaw opcji oprogramowania GNU / Linux, może automatycznie wykrywać twoje możliwości sprzętowe i oferuje obsługę szerokiej gamy kart graficznych, kart dźwiękowych, SCSI, a także urządzeń USB.

KNOPPIX może być używany do uruchamiania systemu Linux na komputerze stacjonarnym, a także może pomóc w ratowaniu systemu na wypadek, gdyby system Windows się nie uruchomił.

Korzystanie z tego oprogramowania jako narzędzia ratunkowego pozwala na wyodrębnienie wszystkich potrzebnych danych z nieprawidłowo działającego komputera z systemem Windows i przechowywanie ich w bezpiecznym środowisku przed ponowną instalacją.

Pobierz KNOPPIX

— ZWIĄZANE: Oto jak naprawić bootloader Windows 10 z Linuksa

2)

WUBI: Zainstaluj Linux jako oprogramowanie

WUBI - zainstaluj system Linux w systemie Windows

WUBI to świetne narzędzie, które pozwala łatwo zainstalować Linuksa jako oprogramowanie na komputerze z systemem Windows. Użycie tej techniki pozwala na zwiększenie prędkości przetwarzania i można ją odinstalować w taki sam sposób, jak normalną aplikację systemu Windows.

Jest niezwykle łatwy do skonfigurowania i rozpoczęcia instalacji, wszystko, co musisz zrobić, to wybrać odpowiednie opcje dla swojego systemu, a następnie kliknąć Zainstaluj.

Pobierz WUBI

Innym sposobem na uruchomienie systemu operacyjnego Linux na komputerze z systemem Windows jest użycie oprogramowania maszyny wirtualnej. Poniżej wymienimy niektóre z najlepszych narzędzi.

Maszyny wirtualne do uruchamiania systemu Linux na komputerach z systemem Windows

3)

Virtual Box

VirtualBox - do uruchamiania systemu Linux w systemie Windows

VirtualBox to świetna opcja oprogramowania, która pozwala tworzyć wirtualne maszyny Linux i uruchamiać je w oknie z pulpitu Windows. Ta aplikacja jest oparta na architekturze x86 i obsługuje wirtualizację AMD64 / Intel64.

To oprogramowanie może działać na różnych hostach — Linux, Mac, Windows, Solaris — a także ma dużą liczbę systemów operacyjnych gościa — wszystkie wersje Windows, Linux itp.

Pobierz Virtual Box

4

VMware

vmware - uruchamianie systemu Linux w systemie Windows

VMware to kolejne świetne oprogramowanie do wirtualizacji, które umożliwia łatwe tworzenie wirtualnego systemu operacyjnego Linux na komputerze. Jest to prostsza alternatywa niż instalacja pełnego systemu operacyjnego Linux, ale oferuje wolniejsze działanie.

Możesz utworzyć wiele maszyn wirtualnych z dowolną liczbą opcji systemu operacyjnego. Nie ma ograniczeń co do liczby maszyn wirtualnych, które można utworzyć, ale ta funkcja jest ograniczona tylko zdolnością sprzętu do obsługi żądania.

Możesz znaleźć dobry przewodnik wyjaśniający, jak używać VMware do uruchamiania Linuksa na komputerze. Jeśli chcesz uruchomić instalację z dysku CD, kliknij tutaj. Jeśli chcesz uruchomić instalację z wirtualnego pliku obrazu (.bin, .iso), możesz odnieść się do tej strony.

Pobierz VMware

Wniosek

W tym artykule wymieniliśmy niektóre z najlepszych systemów operacyjnych opartych na systemie Linux, a następnie rozmawialiśmy o najbardziej wydajnym sposobie uruchamiania ich na komputerze.

Chcielibyśmy wiedzieć, które rozwiązanie wybrałeś i jak Ci się udało. Skomentuj poniżej.

Link do głównej publikacji