3 najlepsze oprogramowanie do podkręcania dla procesorów Intel do użytku w 2019 roku

Mówiąc najprościej, podkręcanie to proces przyspieszania pracy procesora.

Przetaktowywanie jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na dostrojenie komputera poprzez dostosowanie mocy, rdzenia, napięcia, ustawień pamięci i innych wartości systemu w celu uzyskania najwyższej wydajności procesora, pamięci RAM i płyty głównej.

Zaletą podkręcania jest to, że przyspiesza komponenty, a także rozgrywkę i jest przydatna w takich zadaniach, jak transkodowanie i renderowanie obrazów, które z natury wymagają dużego procesora.

Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć podkręć swój procesor Intel, ale generalnie czerpiesz z tego jak najwięcej, jeśli korzystasz z komputera do zadań, które, jak wspomniano, wymagają dużej mocy obliczeniowej, w tym do grania.

Podczas gdy większość overclockerów lubi dreszczyk emocji wygłupiać się swoimi systemami, popychając je do granic możliwości, podkręcanie może być również niebezpieczne, ponieważ może trwale uszkodzić niektóre komponenty lub skrócić ich życie, jeśli coś się stanie.

Z tego powodu najlepiej jest również użyć oprogramowania do testowania podkręcania, aby upewnić się, że komputer wytrzyma obciążenie.

Sprawdziliśmy jedne z najlepszych programów do podkręcania dla procesorów Intel, a oto nasze najlepsze oferty.

Najlepsze oprogramowanie do podkręcania dla twojego procesora Intel

1

MSI Afterburner

najlepsze oprogramowanie do podkręcania dla procesorów Intel

Jest to najbardziej znane i najlepsze na świecie oprogramowanie do podkręcania procesorów Intel oraz narzędzie do podkręcania kart graficznych, które pozwala w pełni kontrolować karty graficzne.

Dopalacz zapewnia szczegółowy przegląd sprzętu, oprócz dostosowywania profili wentylatorów (można w pełni dostosować predefiniowaną krzywą prędkości wentylatora, aby określić wydajność chłodzenia), testy porównawcze i nagrywanie wideo.

Afterburner jest bezpłatny i może być używany z kartami graficznymi dowolnej marki, a najlepsze jest to, że ułatwia overclocking całkowicie początkującym, aby maksymalnie wykorzystać możliwości swojego sprzętu.

Posiada regulację GPU / shadera / pamięci, regulację prędkości wentylatora (zaawansowane) oraz regulację napięcia GPU.

Monitor sprzętowy, który stanowi część interfejsu i skutecznie śledzi wydajność Twojego sprzętu, jest dostosowany do indywidualnych potrzeb, a także pokazuje liczbę klatek między innymi podczas gry.

Inne funkcje obejmują potrójne napięcie, które zapewnia przewagę dzięki precyzyjnemu sterowaniu napięciami pamięci podstawowej i PLL, licznik FPS w grze z informacjami o wydajności systemu w czasie rzeczywistym na ekranie, dzięki czemu można monitorować efekt ustawienia podkręcania podczas grania.

Dostajesz także 64-bitowe wsparcie dla takich aplikacji, niestandardowe skórki użytkownika, wsparcie dla wielu języków, narzędzie do testów porównawczych Kombustor oparte na oprogramowaniu Furmark, aby przesunąć kartę graficzną do granic możliwości i przetestować stabilność i wydajność termiczną, a także przechwytywanie wideo drapieżnika, dzięki czemu możesz nagraj swoją najlepszą wydajność w grach lub podkręcaniu, nie tracąc ani jednej klatki.

Uzyskaj dopalacz MSI

Utrzymaj swój podkręcony komputer w niskiej temperaturze dzięki najlepszemu dostępnemu oprogramowaniu do chłodzenia. Dowiedz się więcej tutaj.

2)

Narzędzie Intel Extreme Tuning Utility (Intel XTU)

najlepsze oprogramowanie do podkręcania dla procesorów Intel

Jest to proste oprogramowanie do dostrajania wydajności oparte na systemie Windows dla początkujących i profesjonalistów, zwłaszcza entuzjastów przetaktowywania.

Intel XTU pomaga podkręcać, monitorować i obciążać system, z interfejsem oprogramowania, który ujawnia jego solidne możliwości typowe dla większości platform, a także specjalne nowe funkcje dla procesorów aplikacji Intel i płyt głównych Intel.

Jest potężny i wart instalacji, co ma takie funkcje, jak wykresy przedstawiające wykorzystanie procesora, temperaturę i częstotliwość procesu, który zmienia się z czasem, dzięki czemu można monitorować te zmiany.

Karta dostrajania ręcznego pozwala dostosować procesor, grafikę, napięcie i pamięć, a moduły testu warunków skrajnych pozwalają ćwiczyć procesor, pamięć i grafikę w celu ustalenia, czy system jest nadal stabilny.

Inne funkcje obejmują opcje profilu, dzięki czemu możesz zapisać i zapamiętać określone ustawienia podkręcania, o których prawdopodobnie zapomniałeś.

Jednak nie zaleca się korzystania z Intel XTU do podkręcania, chyba że faktycznie wiesz, co robisz, i możesz zaakceptować związane z tym ryzyko, w przeciwnym razie jest to jedno z najlepszych programów do podkręcania procesorów Intel, z których możesz skorzystać.

Pobierz narzędzie Intel Extreme Tuning Utility

AKTUALIZACJA: Najnowsza wersja Intel Extreme Tuning Utility dodaje obsługę procesorów Intel Core nowej generacji. Tak więc, nawet jeśli posiadasz stary komputer lub najnowszy procesor Intel 8. lub 9. generacji, to oprogramowanie może pomóc zoptymalizować ustawienia podkręcania, aby uzyskać najlepsze możliwe wyniki.

Potrzebujesz laptopa, który z pewnością poradzi sobie z podkręcaniem? Oto najlepsze dostępne obecnie 6 podstawowych laptopów.

3)

EVGA Precision X

najlepsze oprogramowanie do podkręcania dla procesorów Intel

To kolejne bezpłatne i wygodne oprogramowanie do podkręcania procesorów Intel, które obsługuje maksymalnie 10 niestandardowych profili użytkowników.

EVGA jest obecnie jednym z najlepszych programów do podkręcania dla procesorów Intel i stał się koniecznością dla graczy, którzy chcą podnieść swój laptop do gier i podnieść go pod względem wydajności sprzętowej.

Działa jednak tylko z kartami graficznymi NVidia, w przeciwieństwie do MSI Afterburner, który współpracuje ze wszystkimi kartami graficznymi dowolnej marki, więc użytkownicy AMD będą musieli użyć czegoś innego.

Najnowsza wersja obsługuje interfejs API Microsoft DirectX 12 i umożliwia zmianę przesunięcia zegara i pamięci.

Funkcje obejmują nawigowalny interfejs, płynne przełączanie między profilami użytkownika, prędkość wentylatora, napięcie i wiele innych.

Najnowsza wersja PrecisionX 16 ma takie funkcje, jak obsługa podkręcania, funkcjonalność i pełne wsparcie dla Microsoft Vista / 7/8 / 8.1 i 10.

Kolejną nową funkcją jest EVGA LED Sync, której można użyć do zsynchronizowania karty graficznej EVGA RGB, chłodziarki CLC lub obudowy z EVGA LED Sync, wbudowaną w Precision XOC.

Korzyści z zastosowania EVGA Precision X obejmują dynamicznie ustawiane niezależne punkty napięcia lub częstotliwości dla najwyższej kontroli, tryb liniowy do podkręcania jednym kliknięciem, tryb skanowania w celu znalezienia optymalnego rzeźbienia napięcia / częstotliwości dla karty, interfejs OSD z obsługą kolorów RGB, niestandardowe sterowanie wentylatorem , skrót klawiszowy w grze, który obsługuje BMP i JPG i wiele więcej.

Uzyskaj EVGA Precision X

Utrzymuj niską temperaturę komputera za pomocą chłodzonej wodą obudowy. Sprawdź tę listę, aby znaleźć nasze najlepsze typy.

Czy Twoje najlepsze oprogramowanie do podkręcania procesorów Intel znalazło się na liście? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji