10 najlepszych programów do edycji wideo na PC dla Windows 10

Jeśli szukasz niekończącego się poszukiwania najlepszego oprogramowania na komputer z systemem Windows 10, nadszedł czas, aby dodać najnowsze oprogramowanie do laptopa lub komputera stacjonarnego. Co powiesz na dodanie nowego edytora wideo do systemu Windows?

Edytory wideo są niezbędne dla tych, którzy nagrywają wiele filmów za pomocą kamer lub dla vlogerów i twórców treści.

Po nagraniu wideo możesz edytować i udoskonalać końcowy wynik za pomocą oprogramowania do edycji wideo i eksportować go do wielu formatów plików w celu odtwarzania na różnych urządzeniach.

Większość standardowych edytorów wideo obejmuje osie czasu, które wyświetlają liniowe układy filmów, przejścia i opcje efektów, motywy i szablony oraz opcje tekstowe do dodawania tytułów i napisów do materiału.

Jednak najlepsze edytory wideo obejmują również miksery audio, stabilizatory wideo, śledzenie ruchu, maskowanie, moduł wielu kamer i narzędzia do edycji wideo 3D.

Są również kompatybilne z najnowszymi technologiami wideo 4K, 8K i 360 stopni. Są to jedne z najlepszych dostępnych edytorów wideo dla systemu Windows 10, które zawierają większość tych narzędzi.

Najlepsze bezpłatne narzędzia do edycji wideo na PC dla Windows 10

1

Lody Edytor wideo

zrzut ekranu edytora wideo lodówIcecream Video Editor to kolejna aplikacja bestsellerowej firmy programistycznej, która wchodzi na rynek, aby pomóc Ci edytować swoje ulubione filmy całkowicie za darmo.

To narzędzie pozwala nie tylko edytować filmy, ale także tworzyć własne filmy przy użyciu zdjęć, obrazów i plików audio z biblioteki.

Jeśli potrzebujesz również edytora zdjęć, mamy listę najlepszych dostępnych już dziś!

Jako wolne oprogramowanie nie ma wszystkich narzędzi na ziemi, ale ma wystarczająco wiele interesujących funkcji, których możesz użyć. Tutaj są:

 • Pojedyncza oś czasu do scalenia plików multimedialnych
 • 15 bezpłatnych przejść
 • Dodaj efekty filmowe (rozmycie, stare filmy itp.)
 • Uproszczona funkcja przycinania
 • Odwróć i obróć
 • Zmiana prędkości wideo

Jest więcej interesujących funkcji, ale wystarczają one, aby stworzyć oszałamiające wideo bez bycia profesjonalistą. Co więcej, możesz udostępniać te filmy za pośrednictwem YouTube, Dysku Google lub Dropbox bezpośrednio z aplikacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym niesamowitym oprogramowaniu, możesz pobrać go ze strony Icecream Apps.

 • Pobierz edytor wideo Icecream 

2)

HitFilm Express

hitfilm express

HitFilm Express to darmowy edytor wideo i pakiet VFX, idealny dla niezależnych twórców filmów i entuzjastów YouTube.

HitFilm Express pozwala dodawać do filmów znacznie więcej efektów specjalnych niż większość alternatywnych programów.

Chociaż jest to oprogramowanie bezpłatne, dodatki do oprogramowania nie są swobodnie dostępne, a także HitFilm 4 Express Pro o wartości 349 USD, który zawiera wszystkie pakiety dodatków.

Możesz dodać HitFilm Express do systemu Windows 10/8/7, klikając Uzyskaj Hitfilm Express za darmo na stronie internetowej poniżej.

HitFilm Express to edytor z rewolucyjnymi efektami, które przekształcą Twoje filmy. Darmowa wersja zawiera ponad 180 efektów wizualnych.

Możesz po prostu dodać więcej podstawowych efektów przejścia, ale HitFilm Express umożliwia także użytkownikom dodawanie gotowych efektów 3D, dostosowywanych rozbłysków obiektywu, efektów strzelania i efektów czasowych.

Ten edytor oferuje także komponowanie 2D i 3D, dzięki czemu można łączyć różne elementy wizualne z alternatywnych źródeł w sekwencje wideo.

Nawet jeśli nie musisz tworzyć hollywoodzkich hitów filmowych, nadal możesz udoskonalać i dostosowywać swoje filmy za pomocą edytora osi czasu oprogramowania, który oferuje nieograniczoną liczbę utworów.

 • Uzyskaj HitFilm Express

3)

Edycja VideoPad Master

VideoPad to lekki edytor, za pomocą którego możesz edytować i eksportować zarówno filmy 2K, jak i 4K.

Jest to jeden z najlepszych budżetowych edytorów wideo na rok 2019, który obecnie kosztuje 29,99 USD w witrynie wydawcy, ale oprogramowanie jest dostępne bezpłatnie do użytku niekomercyjnego.

Edycja VideoPad Master za 49,99 USD jest kompatybilna z zewnętrznymi wtyczkami VirtualDub.

Możesz dodać ten edytor do platform Windows (XP do 10), Android, Kindle i Mac OS X, klikając linki pobierania na stronie głównej oprogramowania.

VideoPad może nie mieć niektórych bardziej zaawansowanych narzędzi PowerDirector 16, ale wciąż ma wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do edycji wideo.

Szukasz aplikacji do nagrywania wideo dla systemu Windows 10? Spójrz na tę listę z naszymi najlepszymi typami.

Oprogramowanie umożliwia importowanie nagrań z niemal dowolnego urządzenia wejściowego, zastosowanie ponad 50 oszałamiających efektów wizualnych, dostosowanie prędkości odtwarzania, dodawanie nowych zdjęć do sekwencji wideo, dodawanie tytułów i napisów do materiału z różnymi czcionkami i stylami, importowanie utworów muzycznych , dodawaj efekty dźwiękowe i nagrywaj własne narracje.

VideoPad oferuje również kilka zaawansowanych opcji edycji do stabilizacji wideo, edycji 3D i śledzenia ruchu.

VideoPad oferuje przyzwoity wybór profili optymalizacji urządzeń do eksportowania filmów. Oprogramowanie pozwala optymalizować i eksportować dane wyjściowe dla szerokiej gamy urządzeń, takich jak PSP, iPod, iPhone i 3GP.

Użytkownicy VideoPad mogą również eksportować swoje filmy na DVD, Blu-ray, HD-DVD lub CD lub dodawać je bezpośrednio na stronach YouTube, Flickr i Facebook.

 • Pobierz wersję VideoPad Master

4

DaVinci Resolve

davinci postanawia 15

Chociaż DaVinci Resolve nie jest tak popularny jak niektóre z wyżej wymienionych narzędzi, to bogaty w funkcje edytor wideo, który zasługuje na uwagę.

DaVinci Resolve 16 doskonale łączy edycję offline i online, korekcję kolorów, postprodukcję audio oraz efekty wizualne. Tak, wszystkie te funkcje są dostępne w jednym narzędziu.

Oprogramowanie jest idealne do celów współpracy. Możesz łatwo edytować swoje filmy i natychmiast udostępniać wyniki całemu zespołowi. W tym celu nie trzeba eksportować plików ani używać narzędzia innej firmy.

DaVinci Resolve obsługuje wielu redaktorów, asystentów, kolorystów, artystów VFX i projektantów dźwięku. Najlepsze jest to, że każdy może jednocześnie pracować nad tym samym projektem.

DaVinci Resolve 16 jest odpowiedni tylko dla zaawansowanych i profesjonalnych użytkowników.

Warto wspomnieć, że DaVinci Resolve 15 i 16 Beta są bezpłatne, z większością dostępnych funkcji.

 • Uzyskaj DaVinci Resolve 16

Najlepsze narzędzia do edycji wideo na PC dla Windows 10 (wersja płatna)

A teraz zobaczmy, jakie są najlepsze na rynku płatne narzędzia do edycji wideo na PC.

Narzędzia te zapewniają dodatkowe funkcje i opcje w porównaniu do bezpłatnego oprogramowania wymienionego powyżej.

Warto zauważyć, że większość z nich ma bezpłatne wersje próbne, więc koniecznie sprawdź je.

5

PowerDirector 16

CyberLink PowerDirector 16 to jeden z najlepiej ocenianych edytorów wideo dla prosumentów dla Windows 10 / 8.1 / 8/7, który jest kompatybilny ze wszystkimi najnowszymi technologiami wideo.

Jest to idealny wybór zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych użytkowników, którzy potrzebują pełnego zestawu narzędzi do edycji wideo.

Istnieją osobne wersje PowerDirector 16 Ultra i Ultimate, które w sklepie Amazon kosztują 73 USD i 79 USD.

PowerDirector 16 Ultimate ma więcej szablonów i efektów, ale poza tym nie ma dużej różnicy między wersjami.

Jeśli potrzebujesz bardziej lekkiego edytora wideo, znajdź najlepsze dostępne tutaj.

PowerDirector 16 ma wszystkie potrzebne narzędzia do edycji. Możesz dodać wiele szablonów i efektów przejścia wraz z tytułami i napisami do filmów za pomocą narzędzi do projektowania oprogramowania.

Edytor zawiera narzędzia do łączenia ze sobą klipów wideo, nakładania animowanych obiektów, a nawet tworzenia kolaży wideo.

PowerDirector 16 zawiera również mikser audio, stabilizator wideo, kluczowanie kolorem, moduł MultiCam Designer, narzędzia do edycji wideo i śledzenia ruchu w zakresie 360 ​​stopni.

PowerDirector 16 obsługuje wszystkie najnowsze formaty importowania i eksportowania wideo. To oprogramowanie jest kompatybilne z 4K i umożliwia użytkownikom eksportowanie filmów 2K i 4K do 15 formatów plików.

Użytkownicy PowerDirector 16 mogą przesyłać swoje filmy bezpośrednio do sześciu serwisów społecznościowych i witryn wideo, takich jak YouTube i Dailymotion.

Co więcej, oprogramowanie obejmuje zarówno tworzenie płyt DVD, jak i Blu-ray, dzięki czemu można dodawać filmy na dyskach CD, DVD lub Blu-ray.

 • Pobierz PowerDirector 16

6

Wondershare Filmora9

Edytor wideo Wondershare Filmora9

Wondershare Filmora 9 Video Editor to proste, ale potężne oprogramowanie do edycji wideo, co czyni go idealnym zarówno dla początkujących użytkowników, jak i profesjonalnych edytorów wideo.

Aplikacja ma prosty w obsłudze interfejs, który pozwala łączyć audio, wideo i różne efekty.

Aby utworzyć własne filmy, wystarczy przeciągnąć i upuścić pliki multimedialne na osi czasu, aby je połączyć.

Aby proces edytowania był szybszy i prostszy, aplikacja ma już wiele dostępnych plików audio, tekstu, przejść, filtrów i nakładek, z których można korzystać od razu po wyjęciu z pudełka.

Jeśli potrzebujesz więcej efektów, przejść lub plików audio, zawsze możesz pobrać je ze Sklepu z efektami.

Warto wspomnieć, że Wondershare Filmora9 Video Editor może współpracować z maksymalnie 100 ścieżkami wideo, dzięki czemu możesz tworzyć złożone filmy.

Oczywiście aplikacja oferuje szybki eksport i import filmów, więc możesz łatwo importować multimedia lub zapisywać swoje dzieła.

Dostępna jest również pełna obsługa 4K, dzięki czemu możesz z łatwością tworzyć krystalicznie czyste filmy. Aby zapewnić płynne korzystanie z aplikacji, aplikacja obsługuje renderowanie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz łatwo renderować filmy 4K.

Potrzebujesz monitora 4k do oglądania filmów? Sprawdź tę listę, aby znaleźć najlepsze dostępne.

Aplikacja ma również ulepszoną stabilizację wideo, co jest idealne, jeśli edytujesz klipy nakręcone na zewnątrz lub bez statywu.

Oprócz stabilizacji, ulepszona obsługa klucza barwy, dzięki czemu łatwiej będzie Ci pracować z zielonym ekranem.

Jeśli chodzi o audio, aplikacja obsługuje do 100 ścieżek audio, dzięki czemu można łatwo organizować muzykę w tle i efekty dźwiękowe. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, istnieje klatka kluczowa, usuwanie szumów i korektor.

Ponadto dostępny jest mikser audio, dzięki czemu można łatwo dostosować głośność audio i wideo.

Jeśli chodzi o eksport, możesz wybierać spośród wielu popularnych formatów wideo, a nawet dostosowywać ustawienia dla każdego formatu.

Pozwala to łatwo zmienić koder, rozdzielczość, szybkość transmisji i inne ustawienia. Oczywiście możesz także eksportować swoje filmy bezpośrednio na YouTube lub Vimeo lub nagrać je na DVD.

Przegląd kluczowych funkcji:

 • Elegancki i prosty interfejs użytkownika
 • Obsługa 4K
 • Obsługa do 100 ścieżek audio i wideo
 • Zgodność krzyżowa między komputerami PC i Mac
 • Mnóstwo efektów wideo, nakładek i efektów tekstowych

Ogólnie rzecz biorąc, Wondershare Filmora9 Video Editor oferuje niezwykle prosty i elegancki interfejs użytkownika, a dzięki szerokiej gamie efektów, przejść i plików audio będzie idealny zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych użytkowników.

 • Pobierz Wondershare Filmora9 Video Editor

7

Corel VideoStudio Pro X10.5

Corel VideoStudio Pro X10.5 to przyjazny dla użytkownika edytor wideo, idealny dla zwykłych użytkowników. Najnowsza wersja jest również jednym z niewielu edytorów, który zawiera narzędzia do edycji filmów 360 stopni.

VideoStudio X10,5 Pro i Ultimate to dwie alternatywne wersje oprogramowania, których sprzedaż detaliczna kosztuje 39,99 USD i 49,99 USD.

Corel VideoStudio Ultimate X10 zawiera pakiet efektów specjalnych premium i narzędzie Mask Creator, ale poza tym między wersjami jest niewielka różnica.

Corel VideoStudioPro X10.5 to dobry wybór dla początkujących użytkowników, ponieważ zawiera szablon FastFlick do tworzenia filmów, który może automatycznie konfigurować wideo z klipów, oraz kartę Instant Project, za pomocą której można szybko skonfigurować gotowe filmy.

Oprogramowanie zapewnia ponad 2000 przejść, efektów i animowanych tytułów.

Zawiera mnóstwo nieocenionych narzędzi edycyjnych, takich jak wiele kamer do synchronizacji wielu nagrań, śledzenie ruchu w celu zastosowania efektów do określonych poruszających się obiektów i kluczowanie kolorem do dostosowywania tła.

Użytkownicy programu VideoStudio Pro X10.5 mogą również równoważyć poziomy audio między klipami a niższym dźwiękiem tła za pomocą narzędzi audio edytora.

Ten edytor ma wiele opcji wyświetlania i udostępniania. Oprogramowanie do tworzenia płyt MyDVD umożliwia eksportowanie klipów na dyski DVD za pomocą szablonów tematycznych.

Możesz eksportować filmy do odtworzenia na Apple TV, iPad, Xbox i innych urządzeniach. VideoStudio Pro X10.5 umożliwia także użytkownikom konfigurowanie plików wideo AVCHD 2.0 dla wyjścia karty SD.

 • Pobierz program Corel VideoStudio Pro X10.5

8

Adobe Premiere Elements

Adobe Premiere Elements jest alternatywą dla Premiere CC bez subskrypcji, która upraszcza edycję wideo dla użytkowników.

W związku z tym jest to bardziej ekonomiczny edytor Adobe, którego cena detaliczna w Amazon wynosi obecnie 59 USD, co stanowi doskonałą wartość dla edytora najwyższej klasy.

Adobe wydało już wersję Premiere Elements 2019, która zawiera nowe narzędzia do wyodrębniania obrazów z materiału, dodawania tytułów ruchu do zamrożonych klatek i dodawania efektów odrzuceń do filmów.

Oprogramowanie jest kompatybilne z 64-bitowymi platformami Windows 10/8/7 i Mac OS.

Adobe Premiere Elements 2019 zapewnia tryby edycji szybkiej i z przewodnikiem dla łatwiejszej edycji wideo.

W trybie szybkim możesz po prostu wybrać nośnik, który ma zostać umieszczony w programie Premiere Elements na osi czasu wideo.

Podczas edycji w programie Adobe Premiere Elements można dodać do filmu ponad 400 przejść, efektów i obiektów.

Elementy, które użytkownicy mogą zastosować stabilizację wideo, dodać więcej kontrastu do filmów krajobrazowych za pomocą Odhaze, zamieniaj jednolite kolory w obrazie na obrazy, upuszczaj filmy do szablonów, wstawiaj obiekty do materiału, edytuj filmy 3D i stosuj efekty do poruszających się obiektów.

W Premiere Elements masz więc do dyspozycji mnóstwo narzędzi do edycji.

Premiere Elements 2019 również osiąga wysokie wyniki w eksporcie i produkcji. Możesz eksportować filmy do około 19 formatów plików i dodawać je bezpośrednio do YouTube, Facebooka i Vimeo z poziomu Elements.

Oprogramowanie umożliwia konfigurację dysków DVD i Blu-ray dla filmów z niestandardowymi menu i motywami. Możesz także wybrać optymalizację filmów pod kątem odtwarzania z urządzeń mobilnych i telewizji.

 • Uzyskaj Adobe Premiere Elements

9

Adobe Premiere Pro CC

Adobe Premiere Pro to kolejny ze standardowych edytorów branżowych, za pomocą którego możesz edytować prawie każdy rodzaj formatu wideo, w tym 8K i rzeczywistość wirtualną.

W przeciwieństwie do Premiere Elements, najnowsza wersja Premiere Pro CC obsługuje edycję wielu kamer i 360 stopni.

Oprogramowanie ma miesięczną subskrypcję za 19,99 USD, a do tego dostajesz wiele regularnych aktualizacji i Adobe Media Encoder.

Możesz uruchomić oprogramowanie na 64-bitowych platformach Windows 10/8/7 i macOS, a do tego potrzebujesz co najmniej ośmiu GB pamięci RAM.

Adobe Premiere Pro CC zawiera ogromny zestaw narzędzi do edycji wszystkich najnowszych formatów wideo w 2019 roku.

Premiere Pro ma prawdopodobnie najbardziej wszechstronną obsługę formatów audio i wideo w dowolnym edytorze, a jego użytkownicy mogą importować nagrania z niemal każdego rodzaju urządzenia nagrywającego.

Oprogramowanie nie zawiera najszerszego wyboru opcji przejścia, ale zawsze możesz dodać więcej dzięki dodatkowym wtyczkom.

Jest to jeden z najlepszych edytorów do edycji wielu kamer, ponieważ obsługuje dowolną liczbę kątów. Narzędzia Lumetri Color Tools w programie Premiere Pro zapewniają ogromną swobodę w dostosowywaniu kolorów w materiale filmowym.

CC zawiera również obszerne opcje tekstu i duży wybór czcionek do dodawania tytułów i podpisów do materiału filmowego.

Premiere Pro zawiera własne opcje eksportu, ale jest również dostarczany z pakietem Adobe Media Encoder. Zapewnia to użytkownikom Premiere Pro CC szeroką gamę ustawień wstępnych zoptymalizowanych dla różnych formatów wyjściowych.

Możesz skonfigurować własne ustawienia wstępne, jeśli AME nie ma takiego, którego potrzebujesz. Ponadto możesz także eksportować filmy na DVD i Blue-ray i udostępniać je na Twitterze, Youtube, Vimeo i innych stronach w AME.

 • Pobierz Adobe Premiere Pro CC

10

Movie Maker 8.1

Na platformach Windows Phone nie ma wielu pełnoprawnych edytorów wideo. Jednak Movie Maker 8.1 to jedna pełna aplikacja do edycji wideo, w której użytkownicy mobilni Windows 10 i 8 mogą edytować swoje zdjęcia z kamery w 2019 roku.

Na tej stronie aplikacja kosztuje 1,49 USD, co jest prawdziwą okazją dla edytora, który obsługuje teraz filmy UHD-4K i ma wiele narzędzi do edycji.

Movie Maker 8.1 umożliwia edycję plików WMV, MP4, MOV, 3G2 i M4V. Aplikacja zapewnia użytkownikom przechwytywanie ramek, kadrowanie, dzielenie, odłączanie dźwięku, przycinanie, kopiowanie, scalanie i usuwanie oraz inne narzędzia do edycji.

Za pomocą aplikacji możesz dodawać efekty, przejścia, konfigurowalne tytuły i nowe nagrania audio.

Movie Maker 8.1 zawiera także przydatne narzędzia MP3 do komponowania, rozpakowywania i kompresji plików MP3. Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechstronna aplikacja do edytowania wideo w systemie Windows Phone.

 • Pobierz Movie Maker 8.1

To 10 niezbędnych edytorów wideo na rok 2019. Spośród nich PowerDirector 16, VideoStudio Ultimate X10, DaVinci i Adobe Premiere Pro CC mają prawdopodobnie najbardziej wszechstronne zestawy narzędzi do edycji.

Sprawdź ten przewodnik po oprogramowaniu, jeśli potrzebujesz lżejszego edytora wideo z minimalnymi wymaganiami systemowymi.

Link do głównej publikacji