4 najlepsze oprogramowanie do animacji do anime na komputery z systemem Windows

Jeśli lubisz filmy z anime i sam planujesz stworzyć anime, potrzebujesz do tego specjalnego oprogramowania do animacji.

Na szczęście istnieje wiele narzędzi do animacji w anime, które oferują wiele funkcji przydatnych przy tworzeniu tego typu animacji.

Raport Windows wykonał zadanie domowe i opracował listę najlepszych programów animacyjnych, których można użyć do tworzenia anime na komputerach z systemem Windows.

Przeczytaj opis każdego narzędzia i zainstaluj to, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i umiejętnościom technicznym.

Oprogramowanie animacyjne do tworzenia unikalnych anime

1

Majowie (zalecane)

oprogramowanie do animacji anime maya

Maya to potężne oprogramowanie do animacji, które pozwala tworzyć anime 3D. Jeśli dbałość o szczegóły jest jedną z twoich mocnych stron jako animatora, to jest to odpowiednie narzędzie dla Ciebie.

Oto niektóre z kluczowych funkcji Mayi:

 • Interaktywny obieg pielęgnacji: Za pomocą tych łatwych w użyciu szczotek do szczotkowania możesz kontrolować stylizację, pozę, włosy i futro swoich postaci.
 • Link na żywo After Effects: Możesz połączyć Maya i Adobe After Effects w czasie rzeczywistym i wprowadzać zmiany w wyglądzie swoich postaci.
 • Zaawansowana dynamika i efekty: Ta funkcja umożliwia generowanie złożonych środowisk ze szczegółowymi informacjami na wysokim poziomie. Na przykład możesz tworzyć efekty atmosferyczne, takie jak dym i mgła, renderować fotorealistyczne płyny i wiele innych.
 • Najnowocześniejszy zestaw narzędzi do rzeźbienia który pozwala użytkownikom rzeźbić i kształtować postacie w sposób bardziej artystyczny i intuicyjny.

Czy chcesz zobaczyć Mayę w akcji? Sprawdź poniższy film, aby zobaczyć, jak możesz użyć tego narzędzia do tworzenia anime:

Możesz wypróbować Maya za darmo przez 30 dni z oficjalnej strony internetowej.

 • Pobierz teraz Autodesk Maya z oficjalnej strony internetowej
 • Przeczytaj także: 10 najlepszych programów do tworzenia kreskówek na PC

2)

DP Animation Maker

Oprogramowanie do animacji

DP Animation Maker to idealne narzędzie do ożywienia swojego anime na ekranie za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Możesz dodawać efekty specjalne, a także dostosowywać je w ustawieniach.

Zestaw narzędzi oprogramowania obejmuje następujące potężne instrumenty:

 • Pędzle inteligentnej animacji pozwalają namalować nieruchomy obraz, zamieniając obraz wody, ognia lub światła w animację w czasie rzeczywistym.
 • Szczotki przekształcające / deformujące sprawiają, że gwiazdy wirują, rośliny falują, statki żeglują i wiele innych fajnych ruchów przy niewielkim wysiłku.
 • Biblioteka gotowych do użycia animacji
 • Automatyczne generowanie zapętlonego wideo

Program nie został stworzony do tworzenia animacji animowanych, ale świetnie nadaje się do szybkiego tworzenia animacji z wcześniej istniejących elementów.

Oto, co możesz stworzyć za pomocą DP Animation Maker:

 • Animowane tła
 • Animowane wprowadzenie do gier
 • Animowane filmy
 • Animowane zdjęcia produktów multimedialnych
 • Filmy muzyczne
 • Filmy na youtube

Dzięki DP Animation Maker możesz automatycznie tworzyć płynne animacje.

Sprawdź więcej jego funkcji i przetestuj potężne instrumenty już teraz. Pobierz wersję próbną z oficjalnej strony i sprawdź, czy to właściwy wybór.

 • Sprawdź teraz DP Animation Maker

3)

Toonz

oprogramowanie anime toonz

Toonz to popularne oprogramowanie do tworzenia animacji wśród twórców anime. W rzeczywistości znane studio anime z Japonii jest wieloletnim użytkownikiem tego programu i polegało na nim, tworząc Princess Mononoke (Hayao Miyazaki), Spirited Away i inne anime.

Jeśli chcesz, aby faza produkcji była prosta, bez uciekania się do podmiotów zewnętrznych, to Toonz jest właściwym narzędziem dla Ciebie. Mówiąc dokładniej, Toonz Harlequin i Toonz Bravo obsługują elektroniczny obieg animacji, co oznacza, że ​​nie trzeba eksternalizować rysunku ani animacji — w ten sposób obniżysz koszty.

Toonz oferuje szereg opcji, których można użyć do stworzenia realistycznego anime, takich jak rozmycie, blask, korekty kolorów i wiele innych.

Oprogramowanie jest odpowiednie dla profesjonalnych użytkowników. Możesz go kupić w Digital Video.

 • CZYTAJ TAKŻE: 5 najlepszych programów do animacji tablic do doskonałej prezentacji

4

Moho (wcześniej znany jako Anime Studio)

oprogramowanie do animacji moho

Moho to jedno z najlepszych programów do animacji, które można wykorzystać do tworzenia anime w japońskim stylu. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym animatorem, czy początkującym, to narzędzie ułatwi proces tworzenia.

Oprogramowanie występuje w dwóch wersjach: Debiut Moho i Moho Professional, który oferuje wiele zaawansowanych funkcji pozwalających stworzyć oszałamiające anime. Obie wersje z powodzeniem łączą tradycyjne narzędzia animacji z nowoczesnymi, najnowocześniejszymi funkcjami animacji.

Najnowsza wersja oprogramowania, Moho 12, ulepsza Smart Bones, funkcję, która pozwala użytkownikom kontrolować ruchy postaci i mimikę twarzy.

Zniekształcenie wokół stawów twojej postaci zostało znacznie zmniejszone i możesz kontrolować mimikę i obracanie głowy za pomocą prostych ruchów pokrętła, dzięki czemu nie musisz już dotykać każdego punktu kości. Ułatwia to powtarzanie skomplikowanych ruchów, co pozwala szybciej ukończyć animację.

Możesz pobrać oprogramowanie i przeczytać więcej o najnowszych ulepszeniach i nowych funkcjach na oficjalnej stronie Moho.

Tymczasem spójrz na to anime stworzone przy użyciu Moho:

Tutaj zakończymy naszą listę. Czy spotkałeś już jakieś inne warte wspomnienia oprogramowanie anime do tworzenia niesamowitych filmów? Udostępnij go w polu komentarzy.

Link do głównej publikacji