6 najlepszych darmowych i płatnych programów do przesyłania strumieniowego dla użytkowników komputerów PC

Transmisje wideo i gry na żywo stały się najnowszym szaleństwem w dzisiejszym świecie.

Gdybyście cofnęli się do czasów naszych ojców-założycieli i powiedzieli ludziom, że pewnego dnia będą gromadzić się w Internecie i oglądać ludzi grających w gry, zostaniesz odrzucony jako jeden z najbardziej bezsensownych podróżników w czasie w historii.

Obecnie wiele osób zarabia fortunę dzięki serwisom streamingowym takim jak Twitch.

Powiedzmy, że chcesz dołączyć do modnego streamingu, czy to dla zabawy, czy żeby zarobić trochę gotówki. Potrzebujesz dyplomu z informatyki? Super kompleksowe oprogramowanie? Monitor 4K czy komputer z niesamowicie wydajną kartą graficzną?

Na szczęście nie. Wszystko czego potrzebujesz to porządny komputer, dobre połączenie internetowe i odpowiednie oprogramowanie do przesyłania strumieniowego.

W tym artykule przedstawimy Ci najlepsze oprogramowanie do przesyłania strumieniowego, abyś Ty również mógł transmitować transmisje na żywo do Twitcha, YouTube’a i innych serwisów społecznościowych.

Jakie są najlepsze darmowe i płatne oprogramowanie do przesyłania strumieniowego na PC?

Jak wybrać dobre narzędzie do przesyłania strumieniowego? Jako początkujący potrzebujesz pewnych informacji na temat podstawowych funkcji oprogramowania do przesyłania strumieniowego. Pomożemy Ci zatem odpowiedzieć na szereg pytań:

 • Czy możesz znaleźć bezpłatne oprogramowanie do przesyłania strumieniowego?
 • Czy jest łatwy w użyciu dla początkującego?
 • Czy obsługuje zewnętrzne odtwarzacze muzyki?
 • Czy będziesz musiał zainstalować jakieś wtyczki trzeciej części?
 • Czy możesz używać tego oprogramowania do przesyłania strumieniowego na Twitchu?
 • Czy pozwala to zmienić opcje obrazu podczas przesyłania strumieniowego?
 • Czy obsługuje zielony ekran (kluczowanie kolorem)?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Ocena (od 1 do 5)Darmowe / płatnePrzyjazny użytkownikowiDołączone wtyczkiOpcje obrazu zmieniają się na antenieObsługiwany zielony ekran (kluczowanie kolorem)
Telestream Wirecast4.5Płatny (ma okres próbny)takNietaktak
Teleturniej4WolnytakNietaktak
Streamer 1AV4.5WolnytaktaktakNie dotyczy
OBS (oprogramowanie Open Broadcaste)4.5Wolnytaktaktaktak
Xsplit4WolnytakNieNietak
vMix4.5Płatny (ma okres próbny)takNietaktak
Producent Ustream4Płatny (ma okres próbny)takNietaktak

Telestream Wirecast (zalecane)

Oprogramowanie Telestream_wirecast_7_streaming_software

Wirecast to oprogramowanie do przesyłania strumieniowego wideo i przełącznik firmy Telestream. Za pomocą tego oprogramowania możesz nagrywać filmy, konfigurować sceny lub przesyłać strumieniowo na ulubioną platformę.

Najnowsza wersja, Wirecast 7, zawiera przeprojektowane funkcje i ulepszenia oprogramowania, aby lepiej działać na PC. Jest również wyposażony w zaawansowane funkcje gier.

Przeczytaj ten artykuł, aby znaleźć najlepsze przeglądarki do łatwego przesyłania strumieniowego Twitcha, którego możesz użyć.

Gracze z przyjemnością dowiedzą się, że możesz teraz przesyłać strumieniowo gry do 1440p przy 60 klatkach na sekundę, idealne dla Twitcha lub dowolnej innej strony, która może przesyłać strumieniowo swoją grę.

Oprogramowanie umożliwia także przechwytywanie z kamery internetowej, kamery, mikrofonu, ekranu komputera, gotowych filmów i innych.

Wirecast 7 nie jest najtańszym oprogramowaniem do przesyłania strumieniowego, ale ma solidne funkcje uzasadniające cenę. Telestream Wirecast zaczyna się od 495 USD i możesz wybrać wersję, która odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi.

 • Uzyskaj telestream Wirecast

Teleturniej (zalecane)

Dzięki dużemu panelowi funkcji Game Show ma reputację niedrogiego i przyjaznego dla użytkownika oprogramowania do przesyłania strumieniowego.

Oprócz przygotowanych szablonów, które można łatwo wykorzystać do przesyłania strumieniowego, oprogramowanie to pozwala stworzyć własny projekt i logo, dzięki czemu możesz stać się marką. Ma także wielkoskalowy układ do budowania ekranu obserwatora.

Jest to również oprogramowanie, które oferuje niektóre funkcje wykorzystywane przez pro-streamerów i nie jest funkcją płatną, ponieważ pochodzi z samego programu.

Jeśli chcesz edytować nagrane filmy, sprawdź najlepsze narzędzia, które pomogą Ci to zrobić w tym artykule.

Inną przydatną funkcją jest automatyzacja listy odtwarzania, która odciąga Cię od oprogramowania do gier innych firm, umożliwiającego słuchanie ulubionej muzyki wraz z czatem.

Jest to jedna z funkcji, która sprawia, że ​​Game Show jest wyjątkowy w codziennym użyciu i czyni z niego potężne narzędzie do przesyłania strumieniowego.

 • Pobierz Game Show

1AVStreamer (zalecane)

1AVstreamer_streaming_software

1AVStreamer umożliwia transmisję wideo i audio na żywo przez Internet.

Zaprojektowany do strumieniowego przesyłania multimediów na żywo, 1AVStreamer przechwytuje strumienie z różnych źródeł, a także posiada dodatkowe funkcje pomagające w robieniu zrzutów ekranu, nagrywaniu dźwięku i przechwytywaniu ekranu.

Wbudowany kreator transmisji pomaga nadawać z wielu źródeł, zarówno z kamer internetowych, kamer, tunerów telewizyjnych, jak iz komputera. IAVStreamer umożliwia transmisję na żywo z dźwiękiem lub bez niego i zapisuje nagrane kopie nadawanych treści.

 • Pobierz wersję próbną 1AVStreamer

OBS (oprogramowanie Open Broadcaster)

oprogramowanie do przesyłania strumieniowego na PC

OBS to bezpłatne, niezawodne i otwarte oprogramowanie do strumieniowego przesyłania gier i treści wideo na żywo do Internetu lub plików wideo.

Oprogramowanie pozwala na nagrywanie wideo z kamery internetowej, bieżącej gry, sekcji z pulpitu lub całego ekranu.

OBS umożliwia także transmisję strumieniową na żywo, dzięki czemu możesz udostępniać swoje wideo w różnych serwisach internetowych, takich jak Twitch, YouTube, a nawet na niestandardowy adres serwera.

Jeśli chcesz zdobyć więcej obserwujących, sprawdź najlepsze oprogramowanie do przesyłania strumieniowego na żywo w YouTube.

Posiada prosty i intuicyjny interfejs, który pozwala dodawać wiele źródeł, a także tworzyć własny profil. Możesz dodać własne klawisze skrótu, aby rozpocząć i zatrzymać nagrywanie za pomocą jednego klawisza.

Istnieje również opcja dostosowania rozdzielczości wideo oraz liczby klatek na sekundę. Po zakończeniu wszystkich ustawień i konfiguracji OBS nagrywa wideo bez opóźnień z wysokiej jakości dźwiękiem.

 • Pobierz OBS

XSplit

Xsplit_live_streaming _software

XSplit Broadcaster to aplikacja komputerowa zaprojektowana specjalnie, aby nadawanie było łatwe i przyjemne.

Ma wbudowane wyjście na żywo, które umożliwia transmisję przez Internet, czy to strumieniowanie gier wideo, transmisje z turniejów, konferencje i wiele innych.

W przeciwieństwie do OBS, XSplit jest programem płatnym i jest dostępny w trzech licencjach, każda z różnymi funkcjami. Funkcje te obejmują przechwytywanie wideo Skype, transmisję w sieci LAN, brak znaku wodnego strumienia, liczbę scen między innymi.

Dodając kamerę internetową, możesz transmitować swój taniec lub prowadzić własny talk-show. XSplit pozwala również na wysyłanie aktualizacji przez sieci społecznościowe bezpośrednio w aplikacji wraz z adresem URL i pełnymi szczegółami nadawania na żywo.

Dzięki wbudowanej funkcji projektora wideo możesz podłączyć komputer do projektora i używać go do tworzenia prezentacji w pracy.

 • Uzyskaj XSplit 

vMix

vmix_streaming_software

vMix to oprogramowanie do przesyłania strumieniowego na żywo, które pozwala transmitować swoje produkcje na żywo bezpośrednio w Internecie. Produkt nie jest zwykłym oprogramowaniem do przesyłania strumieniowego.

Jest to także oprogramowanie miksera wideo i Switcher, który wykorzystuje najnowszą technologię w sprzęcie komputerowym do miksowania HD na żywo.

W skrócie, vMix ma odpowiednie rozwiązania sprzętowe i programowe, których potrzebujesz, aby konkurować z lokalnymi sieciami telewizyjnymi w czasie rzeczywistym z salonu.

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo zawartość Xbox One na Beam, zapoznaj się z tym przewodnikiem krok po kroku, który pomoże ci to zrobić z łatwością.

Niezależnie od tego, czy chcesz transmitować koncerty na żywo o dużym budżecie, postępowania kościelne, zajęcia sportowe lub małe transmisje internetowe, vMix może obsłużyć je wszystkie.

To kompletne oprogramowanie do produkcji wideo umożliwiające nagrywanie i przesyłanie strumieniowe na żywo filmów SD, Full HD (1080p), a także filmów 4K. vMix nie jest oprogramowaniem darmowym.

Jednak oferuje hojny 60-dniowy okres próbny, po którym będziesz musiał zapłacić, aby móc nadal korzystać z usługi.

 • Uzyskaj vMix

Producent Ustream

ustream_streaming_software

Ustream jest jednym z największych dostawców usług przesyłania strumieniowego i oferuje bezpłatną usługę przesyłania strumieniowego na żywo z reklamami, a także wersje premium od 99 USD miesięcznie.

Jeśli masz problemy z przesyłaniem strumieniowym w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym niesamowitym przewodnikiem, aby je rozwiązać.

Ustream Producer, aplikacja komputerowa, umożliwia nadawcom strumieniowanie w jakości Full HD, tak jak w przypadku witryny Ustream. Jego funkcje obejmują:

 • Możliwość zarządzania źródłami wideo i audio
 • Przeciągnij i upuść pliki wideo i audio
 • Wyskakuj z pokoju czatu lub strumienia społecznościowego
 • Rozpocznij i zatrzymaj nagrania
 • Nagraj swój pulpit za pomocą screencastingu
 • Zaktualizuj swój status i syndykuj do kont w mediach społecznościowych

Możesz także użyć programu Ustream Producer do emisji za pomocą obrazu w obrazie (PIP) i tworzenia wielu przejść.

Umożliwia także dodawanie muzyki w tle, tworzenie początkowych tablic i dołączanie nagranych klipów wideo do ujęć z kamery na żywo.

 • Pobierz Ustream Producer dla Windows 

Wniosek

Postęp technologiczny sprawił, że transmisja na żywo stała się popularna i prosta. Nie tak dawno temu transmisje na żywo ograniczały się do lokalnych i krajowych stacji telewizyjnych.

Dzięki rozpowszechnianiu oprogramowania do przesyłania strumieniowego na komputery PC, nadawanie jest teraz łatwiejsze i tańsze.

Dla początkujących w przestrzeni nadawczej możesz zacząć od bezpłatnego, ale potężnego oprogramowania do przesyłania strumieniowego, takiego jak OBS.

Ale jeśli chcesz więcej funkcji i zaawansowanych funkcji, takich jak transmisja wideo 4K, dołączyliśmy również oprogramowanie do przesyłania strumieniowego, które może to zrobić dokładnie. Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się przydatny.

Jeśli masz inne sugestie lub pytania, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji