6 najlepszych programów do renderowania projektu SolidWorks

Oprogramowanie do renderowania służy do przekształcania utworzonego przez użytkownika modelu graficznego 3D w środowiska lub obrazy w pełnym 3D. To oprogramowanie do renderowania pomaga projektantom graficznym, architektom i twórcom multimediów wstawiać obiekty i rozdzielać obiekty z programów do modelowania 3D w pożądanym środowisku graficznym. Te renderowane obrazy można łatwo skalować, nawigować i szybko reagować.

Oprogramowanie do renderowania może zawierać funkcje, w tym narzędzia do animacji, które można zintegrować z programami animacji, aby ożywić obrazy. Można ich używać do filmów, gier, architektury i innych zastosowań. Dostępnych jest wiele programów renderujących SolidWorks, ale poniżej skompilowaliśmy najlepsze pod względem funkcjonalności.

Renderuj SolidWorks za pomocą tych narzędzi [Lista 2018]

1

3Ds max (zalecane)

Animacja 3Ds max

3Ds max jest unikalnym oprogramowaniem do renderowania, które jest szeroko stosowane i daje dobre renderowanie. Główną zaletą korzystania z tego oprogramowania jest jego wszechstronność. Możesz używać tego oprogramowania do różnych typów projektów, od architektury po w pełni animowane postacie w grach wideo z wysokiej jakości wynikami.

Ten program jest zgodny z oprogramowaniem Autodesk i innym oprogramowaniem do renderowania, które zapewnia więcej funkcji i funkcji. Funkcje modyfikatora i teksturowania są niesamowite. Ponadto korzystanie z narzędzia do teksturowania jest łatwe.

3Ds max ma ładne wbudowane narzędzia, które można dodać za pośrednictwem sklepu. Wewnętrzny język skryptowy może być wykorzystywany przez użytkowników do pisania własnych narzędzi. Oprogramowanie jest doskonałym oprogramowaniem do renderowania architektonicznego. Zapewnia również interpretację wysokiej jakości koncepcji i prezentacji wzornictwa przemysłowego.

Jednak to oprogramowanie ma złożoność funkcji, które mogą być frustrujące dla początkujących. Wszystkie funkcje nie mogą być wykorzystane w jednym projekcie.

  • Pobierz teraz 3Ds max z Autodesk

2)

Maya (sugerowane)

najlepsze oprogramowanie do renderowania solidworksMaya renderuje oprogramowanie, które zdobyło entuzjastyczne recenzje przez lata dzięki swoim doskonałym usługom renderowania.

To oprogramowanie zapewnia użytkownikom piękne renderowanie modeli 3D dzięki unikalnemu systemowi Tricaster. Oprogramowanie pozwala na szeroką manipulację obiektami. Kąty kamery są również wyjątkowe, z doskonałymi widokami modelu pod różnymi kątami.

Ponadto ten program ma dobrze zorganizowany obszar roboczy, który daje swobodę dostosowywania, a jednocześnie optymalizuje obszary robocze do twoich potrzeb. Ułatwia to pracę w środowisku modelowania 3D.

Jedną z głównych wad jest to, że interfejs użytkownika nie jest łatwy do zrozumienia dla początkujących i może zająć trochę czasu, aby zrozumieć podstawy oprogramowania.

  • Pobierz teraz Maya z Autodesk

3)

Lumion

lumion

To oprogramowanie do renderowania działa od dawna i umożliwia szybkie i szybkie renderowanie obrazów. Lumion umożliwia łatwą animację, ponieważ użytkownicy mogą z łatwością wstawiać materiały okładek, warunki atmosferyczne, starzenie się i przezroczystość.

Lumion jest przyjazny dla użytkownika, co pozwala użytkownikom z podstawową wiedzą tworzyć niesamowite rendery. Ponadto zapewnia szczegółową edycję światła, a użytkownicy mogą konfigurować modele 3D tyle razy, ile potrzeba.

Funkcja wirtualnej rzeczywistości jest również przyjemna, ponieważ użytkownicy mogą renderować modele i przenosić je na inne urządzenia lub uzyskiwać dostęp do łączy za pośrednictwem poczty e-mail.

Jednak to oprogramowanie do renderowania obejmuje kartę graficzną, ponieważ oprogramowanie jest w pełni oparte na karcie graficznej. Dlatego użytkownicy nie mogą robić na komputerze innych rzeczy, które wymagają grafiki podczas renderowania.

Pobierz Lumion tutaj

  • Przeczytaj także: 6 najlepszych programów do animacji poklatkowej do użycia na komputerach z systemem Windows

4

Cinema 4D

najlepsze oprogramowanie do renderowania solidworksCinema 4D daje prosty, prosty sposób tworzenia renderów. Użytkownicy mają większą kontrolę nad kombinacjami światła i cienia. Oprogramowanie do renderowania jest idealnym narzędziem dla początkujących, ponieważ sprawia, że ​​renderowanie jest dość łatwe.

Cinema 4D ma łatwy w obsłudze interfejs użytkownika, który jest intuicyjny, co daje początkującym podstawy podstaw z dobrymi wynikami. Aplikacja zawiera również szkolenie online, które daje techniki i łatwe do nauczenia samouczki.

Główną wadą oprogramowania jest system UV, który należy ulepszyć. Chociaż obecna konfiguracja jest w porządku, można ją ulepszyć, co ułatwi edycję.

Pobierz Cinema 4D tutaj

  • Przeczytaj także: 7 najlepszych programów do edycji wideo na PC w 2018 roku

5

KeyShot

KeyShot

Jest to jedno z najpopularniejszych programów do renderowania używanych na całym świecie. KeyShot pozwala tworzyć materiały potrzebne do uzyskania wymaganego efektu wizualnego. Oprogramowanie pozwala na edycję, aby uzyskać realistyczny wygląd prezentowanych modeli.

Interfejs graficzny pozwala użytkownikom manipulować materiałami, aby tworzyć niesamowite realistyczne efekty wizualne na materiałach takich jak brud na zardzewiałej powierzchni.

Użytkownicy mogą również importować pliki modeli 3D i aktualizować je bez obawy o utratę jakości po wprowadzonych zmianach.

Jedną z głównych wad jest obecność pewnych niedoskonałości pod względem przezroczystych / mętnych materiałów.

Pobierz KeyShot tutaj

  • RÓWNIEŻ READ: 5 najlepszych programów do drukowania 3D, które ożywiają obrazy

6

Thea Render

Oprogramowanie do renderowania wideo Thea Render

Thea Render jest jednym z idealnych programów do renderowania, choć nie jest zbyt popularne, ale dobrze sobie radzi. Główną cechą jest szybkość renderowania, to oprogramowanie jest dobre do użycia, gdy masz napięty harmonogram. Chociaż może nie zapewniać takiej samej jakości renderowania, jak inne oprogramowanie wspomniane powyżej, Rhea Render nadal zapewnia przyzwoitą jakość renderowania.

Jednak to oprogramowanie korzysta z silnika Presto, który zapewnia szybkie i sieciowe usługi renderowania, które ułatwiają renderowanie. Większy nacisk kładzie się również na błyskawice, których wpływ na renderowanie można łatwo dostosować w celu uzyskania optymalnych rezultatów

Główną wadą jest brak licznych funkcji, które istnieją w innych głównych programach do renderowania.

Pobierz Thea Render tutaj

Mamy nadzieję, że ta lista pomogła ci wybrać oprogramowanie, którego chcesz użyć do renderowania SolidWorks na komputerze z systemem Windows 10.

Link do głównej publikacji