5 oprogramowania do naprawy uszkodzonych dokumentów Microsoft Word w mgnieniu oka

Nie ma nic bardziej irytującego niż konieczność dostępu do dokumentu programu Word i niemożność tego z powodu niektórych komunikatów o błędach.

Za każdym razem, gdy próbujesz otworzyć dokument, pojawia się błąd mówiący, że coś w stylu Worda nie mogło odczytać tego dokumentu. Może być uszkodzony lub w innej odmianie.

Dokumenty Word mogą ulec uszkodzeniu z różnych powodów, najczęstszą przyczyną tego błędu jest problem z nagłówkiem znalezionym w dokumencie. Ale bez względu na problem, jeśli nie możesz uzyskać dostępu do pliku, nie możesz zmodyfikować błędu.

Jeśli masz do czynienia z tymi problemami, masz szczęście! W tym artykule zajmiemy się najlepszymi dostępnymi na rynku opcjami oprogramowania, które pozwalają naprawić dowolny dokument programu Word i przywrócić go z łatwością do oryginalnego formatu.

Dodatkowo na końcu tego artykułu znajdziesz informacje dotyczące sposobu naprawy dokumentu Word za pomocą wbudowanych opcji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

5 narzędzi do łatwej naprawy uszkodzonych dokumentów Microsoft Word

1

Naprawa słów gwiezdnego feniksa

Stellar Phoenix Word Repair - naprawa dokumentów tekstowych

To oprogramowanie jest niezwykle potężnym narzędziem do naprawy dokumentów Word, które pozwala łatwo przywrócić wszystkie dane znajdujące się w plikach, zachowując ten sam format, co wersja oryginalna.

To oprogramowanie może naprawiać dokumenty Word bez zmiany treści w jakikolwiek sposób. Oznacza to, że cały tekst, obrazy, wybrane czcionki, nagłówki / stopki pozostaną dokładnie takie same.

Ta funkcja pozwala zaoszczędzić czas i nie musi czytać całego dokumentu i sprawdzać brakujących części.

Stellar Phoenix Word Repair oferuje 3 różne opcje podglądu, dzięki czemu możesz zobaczyć swój dokument jako pełny dokument z przefiltrowanym tekstem, a także „RAW Text”.

Program Phonenix Word Repair może również wykonywać 3 różne rodzaje napraw:

  • Prosta naprawa — przeznaczony do naprawy plików .DOC i .DOCX z niewielkimi uszkodzeniami
  • Naprawa z wyprzedzeniem — ta opcja naprawia uszkodzone pliki .DOC bardziej dogłębnie niż poprzednia wersja
  • Surowe odzyskiwanie — naprawia bardzo uszkodzone pliki Word w tekście RAW

Możesz znaleźć świetne źródło informacji na oficjalnej stronie Wondershare.

  • Pobierz teraz Stellar Phoenix Word Repair

— POWIĄZANE: 6 najlepszych alternatyw do użycia w Notatniku

2)

Napraw moje słowo

Napraw moje słowo - napraw słowo doc

Repair My Word to świetne łatwe w użyciu i darmowe oprogramowanie, które pozwala odzyskać tekst z uszkodzonego pliku Word (tylko rozszerzenia .doc).

Tekst wynikający z tego procesu można następnie zapisać bez błędów w nowym dokumencie Microsoft Word.

Nawet jeśli to oprogramowanie nie działa z plikami .docx pakietu Office 2007, nadal jest doskonałym rozwiązaniem do zapisywania danych z plików z problemami związanymi z uszkodzeniem.

Naprawi to Microsoft Word 6.0, Word 95, 97, 2000, XP i 2003. Jeśli uszkodzone pliki nie znajdują się w jednym z kompatybilnych rozszerzeń plików, zawsze możesz użyć konwertera tekstu, aby przekształcić dokument, a następnie uzyskać dostęp do tekstu w środku.

Pobierz Napraw moje słowo

3)

Odzyskiwanie dla programu Word

Odzyskiwanie dla programu Word - naprawa dokumentów programu Word

Jak sama nazwa wskazuje, Recovery for Word to świetna opcja programowa, która pozwala odzyskać format tekstowy .doc, .docx, .docm, a także .rtf.

Obsługuje wszystkie wersje Word od Microsoft Word 97 i kończące się na Microsoft Word 2016 edycja.

To oprogramowanie pozwala uniknąć utraty ważnych danych przechowywanych w dokumentach Word, analizując uszkodzony plik, identyfikując uszkodzone elementy i eksportując wszystkie ważne dane, które można znaleźć. Jeśli poziom uszkodzenia jest bardzo silny, niektóre dane mogą zostać utracone.

Po odzyskaniu odzyskanych danych z uszkodzonego dokumentu Word oprogramowanie to przechowuje informacje w nowym dokumencie .rtf, a następnie można zapisać je w nowym dokumencie Word.

To oprogramowanie może naprawić tekst i styl formatowania dokumentu, tabel, list wypunktowanych, obrazów jest przenoszonych na koniec dokumentu, wykresów i rysunków itp., W tym obiektów OLE i adresów URL.

Możesz wypróbować wersję demo znalezioną na stronie Recovery for Word, aby upewnić się, że to oprogramowanie faktycznie działa. Warto wspomnieć, że wersja demo obsługuje odzyskiwanie tylko ograniczonej ilości danych.

Wypróbuj program Recovery for Word

— POWIĄZANE: 14 najlepszych programów do zmiany nazw plików dla komputerów z systemem Windows

4

DocRepair

DocRepair - naprawa dokumentów programu Word

DocRepair to kolejne bardzo przydatne narzędzie do odzyskiwania danych, które zostało zaprojektowane specjalnie do radzenia sobie z uszkodzonymi, uszkodzonymi lub po prostu dokumentami Word, których z jakiegoś powodu nie można otworzyć.

To oprogramowanie doskonale współpracuje z dokumentami utworzonymi w Microsoft Word 6.0, Word 95, 97, 2000, XP, 2003, 2007, 2010, 2013 i Word 2016 dla systemu Windows. To oprogramowanie umożliwia także naprawę uszkodzonych plików utworzonych w programach Word 2007 .doc i .docx.

Korzystanie z tego oprogramowania daje możliwość przekształcenia prawie dowolnego dokumentu Worda w plik, który można otworzyć, i może rozwiązać problemy w przypadku zablokowania programu Word, nawet jeśli dokument zostanie otwarty.

Ta aplikacja może także odzyskiwać pliki dokumentów z uszkodzonych dysków i uszkodzonych sektorów na dysku twardym komputera.

Oto kilka innych ważnych funkcji:

  • Obsługa jednolitego kodu i wielu języków
  • Może bardzo pomóc w przypadku uszkodzenia struktury dokumentu — nieprawidłowa ścieżka, uprawnienia
  • Automatycznie skanuje wszelkie potencjalnie uszkodzone pliki na dysku twardym
  • Pobiera wszystkie aspekty danych znalezionych w dokumencie Word — tekst, tabele, obrazy itp.

Pobierz DocRepair

— POKREWNE: Co zrobić, jeśli nie można usunąć podświetlania tekstu w MS Word

5

Jądro dla programu Word

Jądro dla programu Word - naprawa programu word doc

Jądro dla programu Word to kolejna świetna opcja oprogramowania, która pozwala rozwiązywać błędy korupcji dokumentów Word, obsługując szeroki zakres formatów, takich jak .doc, docx, .dot, .docm, .dotm, .dotm.

To oprogramowanie zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o wszystkich aspektach odzyskiwania danych z dokumentów. Jądro dla programu Word zapewnia opcje szybkiego odzyskiwania dokumentów, bez względu na rozmiar pliku.

Jądro dla programu Word jest również w stanie zachować oryginalną treść z dokumentu, taką jak tabele, style formatowania, podpisy, obrazy itp. Jądro dla programu Word może odzyskać wiele dokumentów naraz, a także oferuje pełną obsługę formatu RTF (Rich Text Format).

Natychmiast po zakończeniu odzyskiwania możesz wyświetlić podgląd naprawionego dokumentu, a następnie wyeksportować go do nowego dokumentu MS Word.

Jądro dla programu Word zostało wydane w wersji próbnej i pełnej. Wersja próbna pozwala naprawić błędy w dokumentach Word i oferuje wszystkie wspaniałe funkcje, które przedstawiliśmy powyżej, ale nie można wyeksportować naprawionych plików.

Aby zapisać pliki, musisz posiadać pełną wersję jądra dla programu Word, ale możesz użyć wersji próbnej, aby sprawdzić, ile danych można odzyskać z określonego pliku, a jeśli jest to warte swojej ceny, następnie zdecyduj, czy warto, czy nie.

Pobierz jądro dla programu Word 

6

Wbudowane rozwiązania do naprawy uszkodzonych dokumentów Word

Pliki uszkodzone przez Word - oprogramowanie do naprawy plików doc

Microsoft Word ma dwa wbudowane rozwiązania radzenia sobie z uszkodzonym plikiem, a do obu z nich można uzyskać dostęp w oknie dialogowym Otwórz plik. Pozwala wybrać „Otwórz i napraw‘, i również ‘Odzyskiwanie tekstu„Opcje.

Następnie zbadamy kroki, które musisz wykonać, aby użyć każdego z nich.

  • Otwórz i napraw

Aby uzyskać dostęp do tej opcji, musisz najpierw otworzyć nowy dokument programu Word. Następnie chcesz kliknąć Plik> Otwórz, a następnie użyj tylko jednego kliknięcia, aby wybrać uszkodzony plik.

Uwaga: Dwukrotne kliknięcie spowoduje spróbowanie otwarcia go w programie Word i pojawi się ten sam komunikat o błędzie.

Aby znaleźć Otwórz i napraw opcji, musisz teraz kliknąć czarną strzałkę znajdującą się po prawej stronie przycisku Otwórz, a następnie wybrać Otwórz i napraw.

wbudowane opcje odzyskiwania programu Word

Spowoduje to, że aplikacja Word spróbuje naprawić uszkodzony dokument, jeśli tak, możesz przywrócić wszystkie dane, a także odzyskać dostęp.

  • Odzyskiwanie tekstu

Ta opcja znajduje się również w Plik otwarty dialog. Możesz go znaleźć, klikając rozwijane pole z napisem „Wszystkie dokumenty Word”, i wybierz Odzyskaj tekst z dowolnego pliku.

Po wykonaniu pierwszego kroku program Word spróbuje odzyskać dowolny tekst znaleziony w dokumencie. Otrzymane wyniki zależą w dużej mierze od sposobu uszkodzenia pliku, ale te 2 opcje mogą być przydatne.

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych strategii odzyskiwania danych lub naprawy uszkodzonych / uszkodzonych dokumentów Microsoft Word. Opcje oprogramowania wymienione w tym artykule z pewnością pomogą Ci uniknąć tego problemu w przyszłości. Wymieniliśmy również 2 wbudowane opcje odzyskiwania znalezione w programie Word.

Dzięki temu zestawowi wiedzy i funkcji nigdy już nie będziesz musiał martwić się, jak radzić sobie z błędami z ważnych dokumentów programu Word.

Niektóre opcje pozwalają na przetwarzanie wsadowe dokumentów, inne obsługują tylko określony format pliku, ale ogólnie masz pod ręką wszystkie narzędzia potrzebne do osiągnięcia doskonałych rezultatów.

Chcielibyśmy dowiedzieć się, jakiej opcji oprogramowania lub wbudowanej opcji użyto do rozwiązania problemów z uszkodzonymi dokumentami Word. Daj nam znać swoją opinię w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji