Oprogramowanie Jazz dla systemu Windows 10 do słuchania i komponowania muzyki

Czy jesteś fanem gatunku jazzowego lub kompozytorem, który musi skompletować lub udoskonalić nowe kompozycje jazzowe? Jeśli tak, jest ich kilka narzędzia oprogramowania do muzyki jazzowej które możesz dodać do systemu Windows. Są to niektóre z narzędzi oprogramowania jazzowego dla systemu Windows zaprojektowane specjalnie dla fanów i kompozytorów muzyki jazzowej.

Oprogramowanie Jazz do uwolnienia geniuszu muzycznego

1

Impro-Visor

Impro-Visor, inaczej Doradca Improwizacji, to oprogramowanie do notacji produkcji muzycznej zaprojektowane specjalnie dla jazzu. Najnowsza wersja nie ogranicza się jednak do stylów jazzowych. To bezpłatne oprogramowanie jest kompatybilne z platformami Windows od XP do 10, Mac OS X i Linux; i możesz zapisać kreatora konfiguracji na dysku twardym, klikając Pobieranie na tej stronie internetowej.

Możesz użyć Impro-Visor zarówno do komponowania, jak i analizowania nuty jazzowej. Oprogramowanie zapewnia edytor zwykłego tekstu, za pomocą którego można tworzyć arkusz wiodący i partie solowe, ale można także wprowadzać akordy za pomocą edytora map drogowych, który analizuje zmiany akordów. Automatyczna kolorystyka nut Impro-Visor uwypukla nuty dysonansowe i spółgłoskowe, a także zawiera opcje harmonicznych i transpozycji dla dalszych wskazówek dla kompozytorów.

Po zakończeniu muzyki możesz wyeksportować ją zarówno w formacie MIDI, jak i MusicXML. Ogólnie rzecz biorąc, jest to elastyczne oprogramowanie jazzowe, którego można używać do notacji, gry, edycji stylów, transkrypcji solówek innych muzyków i nie tylko.

  • CZYTAJ TAKŻE: Najlepsze 3 bezpłatne oprogramowanie muzyczne dla systemu Windows 10

2)

The Modern Jazz Pianist

współczesny pianista jazzowy

Modern Jazz Pianist to oprogramowanie zaprojektowane przede wszystkim do odtwarzania muzyki renomowanych pianistów jazzowych. Wyświetla również notacje akordów i klawiatury dla wszystkich odtwarzanych utworów. Oprogramowanie w sklepie wydawcy kosztuje 49 USD. Możesz uruchomić go na 32 i 64-bitowych platformach Windows od XP w górę.

Modern Jazz Pianist zawiera 50 utworów renomowanych pianistów jazzowych, takich jak Renee Rosnes, Richie Beirach i Herbie Hancock. Użytkownicy MJP mogą grać solo, trio, walca, bluesa, duetu i wielogłosowego jazzu. Oprócz nagrań jazzowych w czasie rzeczywistym oprogramowanie zawiera biografie pianisty i ciekawostki.

Oprogramowanie jest również wyposażone we wbudowany mikser, dzięki czemu możesz konfigurować łatki, panoramowanie, głośność, strojenie, refren i pogłos za pomocą modułów General MIDI.

3)

System Sugerowania Skali Jazzowej

System Sugerowania Skali Jazzowej

Jazz Scale Suggester System, inaczej JSSS, to oprogramowanie analizujące tabele akordów jazzowych wprowadzane przez użytkowników. Oprogramowanie to może więc stanowić nieoceniony wkład dla kompozytorów jazzowych. Deweloper przestał wspierać oprogramowanie w zeszłym roku, ale nadal możesz dodać darmowy JSSS do większości platform Windows, klikając Pobierz JSSS Lite na tej stronie internetowej.

JSSS to narzędzie jazzowe, które analizuje zmiany akordów w przesłanych wykresach akordów. Program zapewnia użytkownikom sugestie w skali jazzowej po naciśnięciu przycisku Zaproponuj Jazz Scale przycisk. Oprogramowanie obejmuje skale takie jak Natural, Minor, Jazz Minor, Dorian, Blues, Harmonic, Whole Tone i inne. Choć twórca przyznaje, że to oprogramowanie może być trochę przestarzałe, nadal jest to przydatne narzędzie dla kompozytorów jazzowych do udoskonalania swoich kompozycji.

  • Przeczytaj także: 10 najlepszych programów do rozpoznawania muzyki do zainstalowania na komputerze

4

Music Maker Jam

Music Maker Jam to prosta aplikacja do produkcji muzyki dla Windows 10 i 8. Zapewnia nagrane pętle do jazzu, dubstepu, tech house i rocka; i możesz dodać więcej stylów muzycznych dzięki zakupowi w aplikacji. To zabawna aplikacja, z którą użytkownicy mogą łączyć własne utwory jazzowe. Możesz dodać Music Maker Jam do systemu Windows, klikając Pobierz aplikację na tej stronie.

Tworzenie muzyki jazzowej to bułka z masłem dzięki Music Maker Jam. Oprogramowanie zawiera szeroki zakres pętli, które można układać na ośmiu ścieżkach za pomocą ośmiokanałowego miksera. Użytkownicy Music Maker Jam mogą konfigurować kilka wstępnych ustawień instrumentów jazzowych, dostosowywać tempa muzyczne i harmonie oraz stosować niestandardowe efekty do ścieżek. Jest to także aplikacja muzyczna na tablety. Możesz remiksować utwory, wstrząsając tabletami. Po zakończeniu utworu jazzowego możesz nagrać go jako plik MP3 do odtwarzania w odtwarzaczach multimedialnych.

5

Radio Swiss Jazz

Radio Swiss Jazz to internetowa stacja radiowa, która transmituje mnóstwo muzyki jazzowej bez reklam. Aplikacja Radio Swiss Jazz umożliwia przeglądanie i odtwarzanie obszernej bazy danych muzyki jazzowej stacji z urządzeń z systemem Windows, iOS i Android. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie i można ją dodać do systemu Windows 10 i 8, naciskając przycisk Pobierz aplikację przycisk na tej stronie.

To tylko niektóre z godnych uwagi programów do produkcji i odtwarzania muzyki jazzowej dla systemu Windows. Artyści mogą komponować i edytować utwory jazzowe za pomocą Music Maker Jam, JSSS i Impro-Visor. Lub możesz odtwarzać dużo muzyki jazzowej za pomocą oprogramowania Modern Jazz Pianist i Radio Swiss Jazz.

Link do głównej publikacji