5 nowatorskich programów do pisania, które pozwolą napisać kolejny bestseller w 2019 roku

Jeśli jesteś początkującym pisarzem lub znanym pisarzem i szukasz oprogramowania do zapisywania swoich pomysłów na papierze (lub na papierze cyfrowym), ten post jest dla Ciebie.

Pisanie powieści wymaga ciężkiej pracy: musisz poświęcić dużo czasu na napisanie jej i naciśnięcie klawiszy na klawiaturze, a następnie musisz śledzić swoje pomysły, aby zachować logiczną sekwencję zdarzeń.

Właśnie wtedy bardzo przydatne jest dedykowane oprogramowanie do pisania powieści.

Nowe oprogramowanie do pisania dla systemu Windows 10

1

WriteItNow (zalecane)

napisz

Jak sama nazwa wskazuje, WriteItNow naprawdę pomaga przestać zwlekać i zacząć pisać powieść, o której myślisz.

To oprogramowanie zostało specjalnie zaprojektowane, aby pomóc każdemu napisać powieść. Ma bardzo intuicyjny interfejs użytkownika, dzięki czemu jest bardzo łatwy w użyciu.

WriteItNow zachowuje nowy tekst i wszystkie podstawowe informacje potrzebne do dopracowania pracy w jednym miejscu. W rzeczywistości program jest podzielony na dwie sekcje: jedną na rozdziały i sceny, a drugą na szczegóły w tle.

Jeśli zmienisz zdanie na temat tego, jak akcja powinna się rozwijać, zawsze możesz przenosić rozdziały za pomocą scenorysu.

Edytor fabuły narzędzia pozwala zobaczyć, kto edytował powieść, jakie zmiany wprowadzili i gdzie.

Wbudowany tezaurus, moduł sprawdzania pisowni i moduł sprawdzania czytelności znacznie ułatwiają pisanie. Jeśli chcesz sprawdzić, ile słów napisałeś, użyj wbudowanej liczby słów.

Możesz pobrać go bezpłatnie z oficjalnej strony i wypróbować większość jego funkcji, ale nie możesz zapisać swoich pism, chyba że je kupisz.

 • Kup teraz na Amazon

2)

Blok pisarza

Writer’s Block to ciekawe narzędzie do pisania powieści, które zdecydowanie powinieneś sprawdzić.

To oprogramowanie do pisania książek sprawi, że pisanie będzie szybsze, łatwiejsze i mądrzejsze, umożliwiając ukończenie powieści znacznie szybciej, niż się spodziewałeś.

Pisanie powieści wymagało ciężkiej pracy i uwagi. Jak wszyscy wiecie, im więcej stron dodasz do swojej powieści, tym trudniej będzie zarządzać, nawigować i szlifować naszą pracę.

Większość edytorów tekstu, w tym Microsoft Word, umożliwia pracę z jednym małym fragmentem powieści na raz.

Writer’s Block pozwala Ci być bardziej produktywnym oraz tworzyć, przeglądać i organizować pisanie w inteligentny sposób. Jak sama nazwa wskazuje, narzędzie pozwala tworzyć bloki treści, a następnie nawigować i układać je według własnych upodobań.

Bloki pisarza zapewniają widok całego dzieła z lotu ptaka. Teraz piszesz w szybszym tempie, ponieważ nawigacja w dokumencie nie przeszkadza ani nie rozprasza Cię.

Writer’s Blocks 4 jest kompatybilny z Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista i Windows XP.

 • Pobierz Writer’s Blocks 4 za darmo
 • Kup teraz na Amazon

Aby uzyskać więcej informacji o tym oprogramowaniu do pisania, sprawdź poniższy film:

 • 3)

  FastPencil

  FastPencil

  FastPencil nie jest popularną marką wśród pisarzy, ale kiedy go przetestujesz, na pewno ci się spodoba.

  Chociaż nie jest tak potężny jak dwa wyżej wymienione narzędzia, ten program jest wyjątkowy na swój sposób.

  FastPencil to oprogramowanie w chmurze, co oznacza, że ​​nie musisz niczego pobierać na komputer. Co najważniejsze, pozwala także pisać, publikować i sprzedawać swoje ebooki, a nawet je drukować.

  Innymi słowy, jeśli jesteś początkującym pisarzem, nie jesteś już związany z wydawnictwami — możesz publikować własne powieści.

  To oprogramowanie do pisania znacznie ułatwia i przyspiesza edycję. Jeśli potrzebujesz pomocy w edytowaniu, możesz wysłać zaproszenie do znajomych lub redaktora, a oni będą mogli uzyskać dostęp do Twojej powieści bezpośrednio na platformie FastPencil.

  Utwórz konto FastPencil tutaj

  Aby uzyskać więcej informacji na temat FastPencil, sprawdź poniższy film:

  • 4

   Scrivener

   Scrivener to bardzo wszechstronne oprogramowanie dla wszelkiego rodzaju pisarzy, w tym powieściopisarzy. Narzędzie oferuje po prostu wszystkie funkcje potrzebne do rozpoczęcia procesu pisania i kontynuowania pisania, dopóki nie skończysz powieści, o której wiesz, że przyniesie ci sławę.

   Program jest dostosowany do długich projektów pisania, umożliwiając komponowanie tekstu w dowolnej kolejności. Postępuj zgodnie z przepływem pomysłów i po prostu zapisz je w małej lub dużej części, gdy do ciebie przyjdą. Możesz także zmienić kolejność rozdziałów według własnego uznania.

   Masz świetny pomysł, ale nie wiesz, gdzie pasuje? Napisz, gdy pojawi się inspiracja, i znajdź swoje miejsce później. Rozwijaj swój manuskrypt organicznie, pomysł po pomyśle.

   Jeśli potrzebujesz zbadać swoją powieść, możesz otworzyć okno tuż obok swojej pracy. Możesz także użyć tego dodatkowego okna do pisania opisów, wywiadów lub robienia ogólnych notatek, które pomogą ci ukształtować powieść. Możesz także sprawdzić spójność, odwołując się do wcześniejszego rozdziału obok bieżącego.

   • Pobierz Scrivener jako 30-dniową wersję próbną
   • Kup teraz na Amazon

   Aby uzyskać więcej informacji na temat Scrivener i tego, jak może pomóc Ci napisać powieść, sprawdź poniższy film:

   5

   Nowa fabryka

   fabryka powieści

   Novel Factory to ostatnie oprogramowanie do pisania na naszej liście, ale na pewno nie najmniej. Ten program koncentruje się na wydajności, dzięki czemu możesz z powodzeniem unikać bloków przerażającego pisarza.

   Narzędzie jest idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych pisarzy. Zawiera przewodnik krok po kroku, jak rozpocząć planowanie i pisanie powieści, w tym pojęcia teoretyczne dotyczące struktury opowieści, rozwoju fabuły, rozwoju postaci, tematów i wielu innych.

   Nauka korzystania z niego nie wymaga godzin, ponieważ jest w 100% intuicyjna.

   Novel Factory oferuje również bardzo przydatną funkcję w chwilach, gdy nagle pojawia się inspiracja. Twoje notatki na temat fabuły, postaci itp. Są automatycznie organizowane, dzięki czemu możesz skupić się na procesie pisania.

   Co więcej, narzędzie zawiera również Kwestionariusz Znaków, który można wykorzystać do lepszego opisania swoich postaci.

   Pobierz The Novel Factory za darmo.

   Mamy nadzieję, że ta lista była pomocna. Pobierz nowatorskie oprogramowanie do pisania, które najbardziej Ci się podoba i zacznij pisać.

Link do głównej publikacji