6 najlepszych zaszyfrowanych programów e-mail do ochrony danych [Lista 2019]

Większość dzisiejszej korespondencji odbywa się obecnie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ale jednocześnie może to przyciągać potencjalne zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Utrata danych i wyciek poufnych informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej to jedne z najpilniejszych problemów większości użytkowników, a zwłaszcza firm.

Poufność i zaufanie są jednymi z najważniejszych czynników dla organizacji, ale także dla typowego użytkownika. Wszystko to podkreśla znaczenie szyfrowania poczty i na szczęście rynek jest pełen oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source które mogą to zapewnić. Oto pięć najlepiej zaszyfrowanych narzędzi e-mail wraz z ich zestawem funkcji i zalet.

Najlepsze zaszyfrowane oprogramowanie e-mail, z którego można korzystać w 2019 roku

1

Hushmail do użytku osobistego

Hushmail do użytku osobistego pozwala użytkownikom zabezpieczyć pocztę e-mail, aby zachować prywatność osobistych rozmów. Korzystając z tego oprogramowania, będziesz mógł odzyskać kontrolę nad prywatnymi danymi i cieszyć się czystą skrzynką odbiorczą bez reklam.

Będziesz mógł wybrać e-maile, które chcesz wysłać, korzystając z zaawansowanych funkcji szyfrowania tego narzędzia, a to spowoduje prywatne i poufne rozmowy.

Sprawdź kluczowe funkcje zawarte w tej poręcznej aplikacji:

 • Hushmail Premium to konto do użytku osobistego i jest idealne dla użytkowników, którzy potrzebują jednego adresu e-mail, który kończy się na @ hushmail.com z dostępem do komputera, telefonu komórkowego i Internetu.
 • Hushmail Premium zawiera 10 GB przestrzeni dyskowej i wiele warstw zabezpieczeń.
 • Oprogramowanie wykorzystuje szyfrowanie OpenPGP, które gwarantuje ochronę zawartości wiadomości e-mail i zapewnia bezpieczne połączenia między użytkownikiem a serwerami.
 • Korzystając z tego narzędzia, będziesz mieć swoje dane, a to oznacza, że ​​e-maile nie będą analizowane pod kątem wyświetlania różnego rodzaju reklam.
 • Otrzymasz szansę maskowania swojego adresu e-mail za pomocą różnych aliasów.
 • Aplikacja zapewnia dedykowaną obsługę klienta, a wszelkie problemy, które możesz napotkać, zostaną rozwiązane przez telefon lub e-mail.
 • Szyfrowanie Hushmail przychodzi automatycznie i nie musisz się zastanawiać, jak to działa.
 • Istnieje również dwuetapowa weryfikacja, która będzie w stanie zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do Twojego konta.
 • Pierwszy krok obejmuje zalogowanie się przy użyciu nazwy użytkownika i hasła, a drugi krok wymaga wprowadzenia kodu weryfikacyjnego, który zostanie wysłany na telefon lub alternatywny adres e-mail.

Możesz sprawdzić więcej funkcji i funkcjonalności Hushmail na oficjalnej stronie oprogramowania i wypróbować, aby zobaczyć, jak to działa.

 • Przeczytaj także: Czytaj e-maile na wielu platformach za pomocą tych wieloplatformowych klientów e-mail

2)

I2P-Bote

Jest to wtyczka do I2P, która umożliwia użytkownikom wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail w najbezpieczniejszy możliwy sposób. Jest to całkowicie zdecentralizowany i rozproszony system poczty e-mail, który nie potrzebuje serwera, ponieważ wiadomości e-mail są przechowywane w rozproszonej tabeli skrótów.

Twoje wiadomości e-mail będą automatycznie szyfrowane i podpisywane cyfrowo, co zagwarantuje, że nikt nigdy nie będzie czytać wiadomości e-mail, z wyjątkiem zamierzonych odbiorców. Strony trzecie nie mogą węszyć.

Oto najlepsze funkcje zawarte w tej wtyczce:

 • Możesz tworzyć tożsamości e-mail za pomocą jednego kliknięcia i możesz wysyłać e-maile anonimowo lub pod wybraną przez siebie tożsamością.
 • Cały proces szyfrowania i logowanie są przejrzyste i nie musisz nic wiedzieć o PGP.
 • I2P-Bote jest oparty na ElGamal, Elliptic Curve i NTRU Encryption.
 • Otrzymasz również potwierdzenie dostawy, abyś mógł dowiedzieć się, kiedy twój e-mail dotarł do odbiorcy.
 • Interfejs użytkownika jest łatwy do zrozumienia i użytkowania, a także przetłumaczony na więcej języków.

Oprócz bieżących funkcji, które można dokładnie sprawdzić, przechodząc na oficjalną stronę I2P-Bote, zostaną również wkrótce wprowadzone inne funkcje, w tym niestandardowe foldery, identyfikatory udostępniane na wielu urządzeniach, odbieranie wiadomości e-mail za pośrednictwem przekaźników i więcej środków zaradczych dotyczących korelacji ruchu.

Możesz zainstalować I2P-Bote już dziś i zobaczyć, jak działa i czy jest odpowiedni do twoich potrzeb bezpieczeństwa.

 • Przeczytaj także: 7 oprogramowania do skanowania poczty e-mail, które wykrywa i usuwa wirusy i spam

3)

Bitmessage

Bitmessage to protokół komunikacyjny P2P, który służy do wysyłania zaszyfrowanych wiadomości do innego użytkownika, ale także na przykład do wielu subskrybentów. Ten protokół jest zdecentralizowany i niezaufany. Innymi słowy, nie będziesz musiał ufać żadnym podmiotom, takim jak główne urzędy certyfikacji.

Sprawdź kluczowe funkcje spakowane w Bitmessage poniżej:

 • Bitmessage korzysta z silnego uwierzytelniania, co oznacza, że ​​nadawcy wiadomości nie można sfałszować, a dane nie zawierające treści zostaną ukryte.
 • Użytkownicy mogą swobodnie przeglądać kod źródłowy Python na Github, a także instrukcje krok po kroku dotyczące uruchamiania kodu źródłowego w systemie Windows i nie tylko.
 • Mechanizm transferu Bitmessage jest podobny do systemu transakcji i blokowania Bitcoin, a więcej informacji na ten temat można znaleźć w białej księdze Bitmessage.
 • Użytkownicy otrzymają wszystkie wiadomości i będą odpowiedzialni za próbę odkodowania każdej wiadomości, aby sprawdzić, czy jest ona przeznaczona dla nich.

Możesz sprawdzić więcej funkcji i zalet korzystania z Bitmessage na stronie internetowej i zdecydować, czy jest to odpowiednie dla twoich własnych potrzeb bezpieczeństwa.

 • Przeczytaj także: Najlepsze oprogramowanie do ochrony prywatności w systemie Windows 10

4

RetroShare

RetroShare został utworzony w 2006 roku, a jego głównym celem było zapewnienie bezpiecznej komunikacji i udostępniania plików między przyjaciółmi. Od tego czasu programiści dołączają do platformy i znacznie poprawili oprogramowanie.

RetroShare tworzy zaszyfrowane połączenia z przyjaciółmi i gwarantuje, że nikt nie będzie cię szpiegował. Jest to całkowicie zdecentralizowane, a to oznacza, że ​​RetroShare nie wymaga korzystania z centralnych serwerów. Program jest open source i bezpłatny, a Ty nigdy nie będziesz musiał radzić sobie z żadnymi kosztami, reklamami lub Warunkami świadczenia usług.

Teraz spójrz na główne funkcje i funkcjonalności oferowane przez RetroShare:

 • Tworzy szyfrowane połączenia między tobą a przyjaciółmi i rodziną w celu zbudowania sieci komputerów.
 • Zapewnia także różne usługi rozproszone, w tym kanały, fora i wiele innych.
 • RetroShare gwarantuje użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo i anonimowość.
 • Program jest dostępny w systemach Windows i nie tylko, i musimy podkreślić, że nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami ani reklamami.
 • Możesz wysyłać tekst i obrazy oraz rozmawiać z ludźmi w zdecentralizowanych pokojach czatu.
 • Będziesz mógł wyrażać swoje emocje za pomocą emoji i nie tylko.
 • RetroShare pozwala również wysyłać zaszyfrowane wiadomości do innych członków sieci i przechowuje wiadomości, aby dostarczyć je, gdy jesteś offline.
 • Będziesz także mógł udostępniać pliki całej sieci, nawet większej.

Twoja prywatność i anonimowość są całkowicie gwarantowane. Możesz dowiedzieć się jeszcze więcej ekscytujących szczegółów na temat RetroShare, przechodząc na oficjalną stronę internetową. Możesz dowiedzieć się więcej o jego celach, sposobie działania i nie tylko.

 • Przeczytaj także: 10 najlepszych klientów oprogramowania VPN dla systemu Windows 10

5

Sendinc

I na koniec, ale zdecydowanie nie mniej ważne, Sendinc to kolejny doskonały sposób wysyłania bezpiecznych wiadomości e-mail, o którym powinieneś się dowiedzieć. Jest także szybki, bezpieczny i darmowy oraz zawiera wiele fantastycznych funkcji i zalet związanych z bezpieczeństwem. Oto najlepsze:

 • Szyfrowanie na poziomie wojskowym zapewnia, że ​​tylko twój cel zobaczy wiadomości, które wysyłasz.
 • Sendinc nie przechowuje kluczy szyfrowania i tylko twoi odbiorcy będą mogli odszyfrować wiadomości.
 • Będziesz mógł bez trudu wysyłać i odbierać zaszyfrowane wiadomości e-mail w programie Microsoft Outlook.
 • Dodatek Sendinc do programu Microsoft Outlook sprawia, że ​​wysyłanie i odbieranie zaszyfrowanych wiadomości e-mail jest naprawdę łatwe i wygodne, a wysyłanie wiadomości okaże się tak proste, jak wcześniej, a wszystko, co musisz zrobić oprócz regularnych procesów, to sprawdzić pole wyboru Send Secure i to wszystko.
 • Odbiorcy nie będą potrzebować żadnych dodatkowych programów do wyświetlania wiadomości.
 • Możesz osiągnąć i utrzymać zgodność z GLBA, HIPAA, SOX i innymi.
 • Sendinc umożliwia integrację szyfrowania wiadomości e-mail bezpośrednio z aplikacjami za pomocą interfejsów API.
 • Platforma przedstawia trzy dostępne plany: Podstawowy plan, który jest bezpłatny dla osób fizycznych ZAWODOWIEC abonament, za który musisz zapłacić 48 USD rocznie i Zbiorowy plan, który kosztuje również 48 USD rocznie.

Możesz sprawdzić więcej funkcji i zalet, które są zapakowane w Sendinc, przechodząc na oficjalną stronę internetową.

6

ProtonMail

oprogramowanie e-mail szyfrowane protonmail

Inną świetną usługą, która może szyfrować wiadomości e-mail, jest ProtonMail. Ten dostawca poczty e-mail znajduje się w Szwajcarii i dlatego musi przestrzegać surowych przepisów dotyczących prywatności w Szwajcarii. Usługa oferuje kompleksowe szyfrowanie, co oznacza, że ​​tylko Ty i Twój odbiorca możecie odszyfrować i odczytać swoje e-maile. Twoje wiadomości e-mail pozostaną zaszyfrowane od stron trzecich, a nawet od serwerów ProtonMail.

Warto wspomnieć, że ta usługa nie wymaga żadnych danych osobowych w celu rejestracji, a nawet twój adres IP nie zostanie zalogowany, więc Twoja prywatność pozostanie chroniona. Usługa jest całkowicie bezpłatna i prosta w użyciu, a dzięki nowoczesnemu designowi nie będziesz mieć problemów z przyzwyczajeniem się do ProtonMail.

Ogólnie rzecz biorąc, ProtonMail to świetna usługa szyfrowania poczty e-mail, dostępna za darmo. Usługa jest dostępna na wielu platformach, w tym Android, iOS, Web. Niestety nie ma dostępnego klienta stacjonarnego, ale nie jest to poważny problem dla większości użytkowników.

Musimy wspomnieć, że darmowa wersja ma ograniczenia w zakresie przestrzeni dyskowej, pewnej liczby adresów e-mail i wiadomości, które możesz wysyłać dziennie, więc jeśli chcesz je usunąć, możesz rozważyć uzyskanie rocznego abonamentu.

Przegląd:

 • Oprogramowanie open source i bezpłatne (z pewnymi ograniczeniami)
 • Kompleksowe szyfrowanie
 • Brak zasad dziennika
 • Łatwy w użyciu i nowoczesny design
 • Dostępność na iOS, Android i Web
 • Zarejestruj się w ProtonMail już teraz

Oto nasze najlepsze rekomendacje dotyczące szyfrowanego oprogramowania e-mail i zalecamy przejrzenie ich oficjalnych stron internetowych i sprawdzenie ich kompletu funkcji, zanim podejmiesz decyzję.

Należy pamiętać, że ochrona poufnych danych i komunikacji jest obecnie niezbędna i jest to wystarczający powód, aby rozważyć użycie takiego oprogramowania.

Link do głównej publikacji