5 programów do tworzenia fajnych ulubionych i ikon dla Twojej witryny

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku sprawienie, by Twoja witryna wyróżniała się spośród reszty tłumu, jeśli nie jest to niemożliwe, również nie jest łatwe. Jednak dopóki oferujesz to, czego chce użytkownik, to znaczy jakość i wspaniałe wrażenia użytkownika, nie posiadanie nieszablonowego projektu witryny jest wybaczalne.

Biorąc to pod uwagę, istnieje kilka małych, ale ważnych rzeczy, które możesz zrobić, aby wywrzeć pozytywne wrażenie i zwiększyć zaangażowanie użytkowników.

Ulubione to jedna z tych małych, ale ważnych rzeczy, które my, twórcy stron internetowych, często zaniedbujemy.

Jeśli zrobisz to dobrze, ulubione mogą pomóc Twojej witrynie wyróżnić się z tłumu. Pojawia się w zakładkach i na liście ulubionych czytelników i powoduje lepsze zaangażowanie poprzez powracających gości, a także pomaga budować świadomość marki.

Projektanci graficzni używają zaawansowanych narzędzi, takich jak Photoshop lub Coreldraw, do tworzenia ikon i ulubionych. Istnieją jednak wyspecjalizowane oprogramowanie online i offline do tworzenia ulubionych, które dają swobodę kształtowania ulubionych dokładnie tak, jak chcesz.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszemu oprogramowaniu do tworzenia ulubionych ikon i ikon dla Twojej witryny i aplikacji. Lista składa się zarówno z darmowego, jak i płatnego narzędzia, więc weź darmową / próbną wersję oprogramowania, zanim przejdziesz do twórcy ulubionych.

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do usuwania logo do usuwania logo z obrazów

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do tworzenia ulubionych w 2019 roku?

1

Favicon.io

favicon_io

 • Cena £ — Wolny

Favicon.io to darmowy internetowy kreator ulubionych, który umożliwia tworzenie tekstowych, emoji i ulubionych ikon za pomocą kilku kliknięć.

Tutaj nie ma nic wyszukanego. Jest to podstawowy kreator ulubionych i ma trzy opcje do wyboru.

Jeśli wybierzesz opcję Generator tekstu favicon, możesz dostosować tekst, kształt tła, kolor tła i czcionki oraz rozmiar czcionki na stronie edycji. Kliknij przycisk pobierania, aby pobrać ulubione w formacie PNG i .ico.

Aby utworzyć ikonę ulubionych z obrazu, prześlij istniejący obraz, logo lub ikonę. Kliknij przycisk pobierania, aby przekonwertować obraz na ikonę.

Jeśli chcesz stworzyć coś funky, wypróbuj opcję emoji favicon. Wybierz emoji, którego chcesz użyć, i kliknij przycisk Pobierz ICO lub Pobierz PNG, aby pobrać ikonę w odpowiednim formacie.

Posiada również kreator logo, który pozwala utworzyć logo tekstowe z ikoną. Jeśli chcesz szybko coś stworzyć, favicon.io jest dobrym wyborem.

Spróbuj favicon.io 

 • Przeczytaj także: Oprogramowanie do grafiki wektorowej: Najlepsze narzędzia do tworzenia pięknych projektów

2)

Przepływ ikon

Przepływ ikon

 • Cena £ — Darmowy / Premium

Icons Flow (wcześniej znany jako Free Icon Maker) to internetowy edytor ikon. Jest to usługa premium, ale oferuje bezpłatny plan, który jest ograniczony do maksymalnie dwóch zestawów ikon z pięcioma ikonami na zestaw, 32px i eksportu PNG. Plan premium zaczyna się od 4,99 USD miesięcznie.

Icon Flow oferuje nowoczesny edytor internetowy. Ma ogromną bibliotekę ikon dla prawie każdej kategorii, w tym technologii i mediów społecznościowych.

Możesz rozpocząć korzystanie z edytora, odwiedzając oficjalną stronę internetową. Jednak, aby zapisać ikonę, musisz zarejestrować konto.

Zacznij od wybrania ikony z kategorii lub prześlij własny obraz. Jeśli wolisz, aby pierwszą literą logo była ikona, wybierz opcję tekstową (ABC 123).

Możesz dalej dostosowywać rozmiar, kolor tła, kolor kształtu, skalę kształtu, ustawienia cienia, motyw i kształt tła z prawego panelu.

Aby zaoszczędzić trochę czasu, dodaj do edytora wiele kształtów i stylów wielu ikon, a po zastosowaniu jakichkolwiek zmian wpłynie to na całą ikonę w czasie rzeczywistym. Możesz wybrać ten, którego potrzebujesz, w zależności od końcowego wyniku i wyeksportować go.

Icon Flows to imponujące narzędzie, które można nawet wykorzystać do tworzenia prostych logo opartych na tekście i kształcie. Jednak plan premium może nie być dla wszystkich. Spróbuj więc, czy jest wart twojego czasu i pieniędzy.

Wypróbuj Icon Flow 

 • Przeczytaj także: 6 najlepszych programów do wektoryzacji obrazów w 2019 roku

3)

X-Icon Editor

X Icon Editor

 • Cena £ — Wolny

X-Icon Editor to bardziej tradycyjny edytor ikon z prostym, ale praktycznym interfejsem, oferujący użytkownikom najbardziej podstawowe narzędzia do edycji ikon.

Jest to darmowe oprogramowanie online, które można wykorzystać do utworzenia ikony o rozmiarze od 16 × 16 do 64 × 64. Istnieją trzy sposoby tworzenia ikon za pomocą X-Icon Editor.

Możesz przesłać obraz i przyciąć go, aby ustalić rozmiar ikony. Pomaluj ikonę za pomocą kursora na płótnie lub wpisz tekst ikony za pomocą pola tekstowego. Jeśli masz już logo, polecam załadowanie obrazu i przekonwertowanie go na ikonę.

X-Icon Editor oferuje podstawowe narzędzia, takie jak pędzel, ołówek, narzędzie Kroplomierz, wiadro z farbą, narzędzie linii, narzędzie Kształt prostokąta i koła oraz gumka. Możesz zmienić rozmiar tekstu, a także grać różnymi kolorami za pomocą suwaków.

Po prawej stronie znajduje się suwak, który pozwala zmieniać tło oraz zwiększać i zmniejszać bloki wzorów. Kliknij przycisk Importuj, aby pobrać obraz. X-Icon Editor zapisuje obraz w formacie .ico.

Wypróbuj X-Icon Editor 

 • Przeczytaj także: 4 doskonałe oprogramowanie do projektowania stron internetowych bez kodowania w 2019 roku

4

Logaster

Logaster

 • Cena £ — Bezpłatna ograniczona / Premium zaczyna się od 5,99 USD

Logaster to internetowy twórca logo i cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Oprócz Logo Logaster może służyć do tworzenia wizytówek, kopert, papieru firmowego i ulubionych.

Po rejestracji przystąp do tworzenia logo. Wpisz tekst, a Logaster automatycznie utworzy twoje logo. Wyświetli podgląd logo na różnych makietach, takich jak wizytówka, papier firmowy, strona internetowa itp.

Możesz dodatkowo dostosować projekt logo za pomocą wbudowanego edytora zgodnie z własnymi wymaganiami.

Logaster może się zarejestrować, wypróbować różne logo i wprowadzić zmiany. Ale aby pobrać, potrzebujesz konta premium.

Edytor pozwala zmieniać układy, dodawać tekst, zmieniać kolory, wybierać czcionki i różne kształty logo. Możesz łatwo przekonwertować gotowe logo do ulubionych i pobrać je na swój komputer.

Możesz pobrać jedno pełnowymiarowe logo za darmo. Możesz jednak bezpłatnie tworzyć wiele odmian logo i projektów markowych produktów, ale to wszystko. Do czegokolwiek innego potrzebujesz konta premium.

Darmowe konto pozwala również udostępniać, porównywać i omawiać utworzone logo. Możesz pobrać małe logo znaku wodnego na swoją stronę internetową.

Z jakiegoś powodu Logaster był boleśnie powolny podczas naszej próby. Struktura cen jest jednak dostępna zarówno dla freelancerów, jak i osób fizycznych.

Wypróbuj Logaster 

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do projektowania stron internetowych dla WordPress, aby zwiększyć swoją witrynę

5

Darmowy edytor ikon

Darmowy edytor ikon

 • Cena £ — Wolny

Darmowy edytor ikon to narzędzie systemu Windows do tworzenia i edytowania ikon dla Twojej witryny. Jak sama nazwa wskazuje, pobieranie i korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne.

Ten producent ikon pozwala tworzyć i edytować ikony w standardowych lub niestandardowych rozmiarach. Możesz dostosować przezroczystość, eksportować w formatach PNG, utworzyć przycisk dla stron internetowych i nie tylko.

Narzędzia do edycji obejmują narzędzia kroplomierza, narzędzie ołówka, narzędzie kształtu i linii, narzędzia tekstowe i wiele innych. Możesz uzyskać gotową ikonę za darmo z zasobów online lub uzyskać pakiet premium od niezależnych studiów projektowych i edytować je za pomocą darmowego edytora ikon.

Pobierz bezpłatny edytor ikon 

 • Przeczytaj także: Oprogramowanie do tworzenia ikon na PC do projektowania własnych ikon pulpitu Windows

6

ŻYŁKA

GIMP - projektant plakatów

 • Cena £ — Wolny

GIMP (GNU Image Manipulation Program) to darmowe narzędzie do edycji obrazów o otwartym kodzie źródłowym, wyposażone we wszystkie funkcje, których można oczekiwać od profesjonalnego programu do obróbki obrazów.

Ze wszystkimi oferowanymi dzwonkami i gwizdkami, jedną z przydatnych funkcji GIMP jest możliwość tworzenia ulubionych. Jeśli wiesz, jak korzystać z GIMP i zainstalować go na komputerze, nie potrzebujesz żadnego innego narzędzia do tworzenia ulubionych.

Tworzenie favicon za pomocą GIMP jest łatwe (zakładając, że używałeś GIMP wcześniej). Rozpocznij od utworzenia nowego pliku obrazu i ustaw rozmiar na 48 × 48 pikseli. Ponieważ układ obrazu jest mały, powiększ, aby dostosować obszar roboczy.

Niektóre funkcje GIMP, których można użyć w celu uzyskania lepszej widoczności, to: antyaliasing w celu zmniejszenia negatywnego efektu aliasingu, cieniowania i gradientów w celu ulepszenia dowolnego obiektu i eksperymentowania z rozjaśnieniami i cieniami w celu dalszej poprawy wyglądu.

Za pomocą podstawowych narzędzi do kształtowania, gięcia, kolorów i warstw można tworzyć własne ikony przy niewielkim wysiłku. Ostatecznym rezultatem będzie profesjonalnie wyglądająca ikona gotowa do Twojej witryny lub aplikacji.

GIMP to doskonałe oprogramowanie do manipulacji obrazami, a jednym z jego zastosowań jest tworzenie favicon. Jeśli jednak wcześniej nie słyszałeś o GIMP i chciałeś tylko twórcy ulubionych, to prawdopodobnie nie jest to najlepsze narzędzie na początek.

Utwórz ikonę za pomocą GIMP 

Podsumowanie!

Ta lista składa się z edytorów ikon premium i bezpłatnych. Rodzaj edytorów ikon, których chcesz używać, zależy od twojego zastosowania. Jeśli jesteś grafikiem lub freelancerem oferującym swoje usługi, możesz potrzebować czegoś bogatego w funkcje, takiego jak Icon Flow lub GIMP, a nawet Photoshop.

Jeśli jednak chcesz utworzyć podstawowy, ale wysokiej jakości favicon dla swojej witryny lub firmy, dowolny z tych bezpłatnych edytorów favicon będzie więcej niż wystarczający.

Jeśli znasz lepszego twórcę ulubionych i uważasz, że zasługuje na to, aby znaleźć się na tej liście, upewnij się, że dasz nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji