3 najlepsze oprogramowanie do projektowania witraży, aby odblokować artystę

Przez wieki ludzie używali różnych rodzajów materiałów i mediów do reprezentowania różnych elementów swojej psychiki.

Począwszy od niektórych z najstarszych malowideł jaskiniowych znalezionych na całym świecie (wykonanych z popiołu i czerwonej ochry), sztuka z czasem przekształciła się w bardziej wyrafinowany temat.

Dziś mamy do wyboru szeroki wachlarz rodzajów sztuki — malowanie, pisanie, rysowanie, aktorstwo, śpiewanie, taniec. Każdy z wymienionych powyżej rodzajów sztuki można łączyć z szeroką gamą środowisk.

Jednym z najciekawszych nurtów ewolucji sztuki jest użycie witraży do tworzenia pięknych wzorów.

W tym artykule zajmiemy się najlepszymi opcjami oprogramowania dla systemu Windows 10, które mogą pomóc w tworzeniu niesamowitych witraży.

Najlepsze narzędzia do tworzenia niesamowitych pomysłów na witraże

1

Artlandia SymmetryWorks

Artlandia SymmetryWorks - witraż

Arlandia SymmetryWorks nie jest tak naprawdę programem komputerowym. Jest to wtyczka zaprojektowana dla Adobe Illustrator, która pozwala tworzyć niewiarygodną liczbę kształtów i wzorów pasujących do projektu witrażu.

Wszyscy słyszeliśmy o nieskończonych możliwościach programu Adobe Illustrator, dlatego w tym artykule skupimy się na funkcjach wtyczki do tworzenia wzorów witraży.

Mimo że nie jest to samodzielny program, SymmetryWorks zawiera niesamowitą liczbę fajnych funkcji, które upraszczają proces tworzenia wzoru witrażu.

Oto niektóre z najlepszych funkcji:

  • Może tworzyć wzory jednym kliknięciem myszy
  • Wszystko można edytować w czasie rzeczywistym
  • Przeciągnij i upuść funkcje dodawania nowych obiektów do projektu
  • Ma możliwość tworzenia replik i replik wielokrotnych
  • Obsługuje szeroki zakres obiektów programu Illustrator, symboli, kształtów złożonych itp.
  • Może być używany do tworzenia zagnieżdżonych wzorów, w tym gilosz
  • Pełne wsparcie dla mieszanek, próbek, a także obrazów rastrowych
  • Świetne projekty wzrostu harmonicznych — z łatwością mogą tworzyć wzorce przypominające fraktale

Pobierz teraz Artlandia SymmetryWorks 

2)

Glass Eye 2000

Glass Eye - oprogramowanie do projektowania witraży

Glass Eye 2000 to świetna opcja oprogramowania, która może uprościć proces tworzenia pięknych modeli witraży, oferując szeroki zakres możliwości pod przyjaznym dla użytkownika pulpitem nawigacyjnym.

Z tego oprogramowania mogą korzystać zarówno profesjonaliści w domenie, jak i osoby, które nie mają doświadczenia i chcą łatwo tworzyć.

Szukasz najlepszego oprogramowania do projektowania wnętrz, aby uwolnić projektanta w swoim wnętrzu? Sprawdź nasze najlepsze typy.

Możesz użyć Glass Eye, aby wyświetlić podgląd wszystkich swoich projektów przed ich zbudowaniem, możesz zastosować szeroką gamę kolorów szkła, a nawet różne tekstury materiałów, automatycznie oblicza liczbę elementów potrzebnych do zbudowania modelu i może wydrukować wzór modelu w Rozmiar 1: 1.

Jeśli chcesz zobaczyć wzory utworzone przez inne osoby korzystające z tego oprogramowania, możesz odwiedzić oficjalną bibliotekę wzorów. 

Glass Eye 2000 został wydany w kilku różnych wersjach, z których każda ma własne możliwości. Aby zobaczyć pełną listę, kliknij tutaj. 

Możesz także znaleźć świetny seminarium a także urzędnik Strona FAQ, klikając tutaj.

Pobierz Glass Eye 

3)

Amerykański projektant fazowania

Amerykański projektant faz - oprogramowanie witraży

American Bevel Designer to kolejne świetne narzędzie do zainstalowania na komputerze, które pomaga tworzyć nieograniczoną liczbę profesjonalnie wyglądających witraży, oferując szeroki zakres opcji dostosowywania do wyboru.

To oprogramowanie może być używane do tworzenia okien, drzwi lub do osobistych projektów artystycznych. Kawałki witrażu można tworzyć, korzystając z wbudowanych wstępnie narysowanych kształtów, wybierać spośród różnych rodzajów poziomów, tworzyć linie, łuki i okręgi, a także umożliwia nieograniczoną liczbę cofnięć wielopoziomowych.

To oprogramowanie działa również na edytorze tekstu WYSIWYG (What You See Is What You Get) i różnych fajnych efektach.

Jedną z najlepszych funkcji dostępnych w American Bevel Designer jest to, że możesz tworzyć niestandardowe pióra, które pasują do potrzeb Twojego bieżącego projektu, zapisywać je i używać w razie potrzeby.

Oprócz tej opcji możesz wybrać wypełnienie gradientem kolorów o 254 kolorach.  

Wzory tworzące projekt można następnie wydrukować w pełnym rozmiarze, umożliwiając łatwą transformację modelu ze środowiska wirtualnego do rzeczywistego.

Możesz również znaleźć dobry wybór wzorów do pobrania na oficjalnej stronie American Bevel.

Jeśli nie masz pewności, jak rozpocząć korzystanie z tego oprogramowania, możesz uzyskać dostęp do oficjalnej strony z samouczkami. 

Pobierz American Bevel Designer 

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych opcji oprogramowania, które mogą pomóc w tworzeniu niesamowitych dzieł sztuki za pomocą witraży.

Funkcje objęte tymi 3 najlepszymi opcjami oprogramowania z pewnością pomogą Ci rozpocząć podróż artystyczną lub profesjonalnie stworzyć projekt witrażu.

Chcielibyśmy dowiedzieć się, jakie były Twoje wrażenia z korzystania z tego oprogramowania. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji