16 najlepszych programów ochrony prywatności typu open source do ochrony danych osobowych

Otwarte źródło oznacza po prostu oprogramowanie, które można modyfikować i udostępniać ze względu na fakt, że jego projekt jest dostępny publicznie.

Jeśli szukasz najlepsze oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source do użycia z komputerem lub komputerem istnieje wiele narzędzi z zaszyfrowanych komunikatorów internetowych, do zabezpieczenia systemów operacyjnych i przeglądarek, z których wszystkie chronią cię online i offline.

Zaletą jest to, że jest publiczna i otwarta na inspekcję, więc nie ma mowy, by z łatwością mogła zawierać tajne backdoory do nadzoru.

Najlepsze oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source na rok 2018

1

CyberGhost VPN (zalecane)

To świetny VPN, jeśli chcesz prywatności w najlepszym wydaniu. Przekierowuje Twoje dane za pośrednictwem zdalnego serwera proxy i jest dostępny jako bezpłatna aplikacja obsługiwana reklamami, a także jako płatna usługa o lepszej wydajności i większej liczbie funkcji.

Do codziennego lub okazjonalnego użytku ta usługa VPN jest wystarczająca, z prostą konfiguracją, a jednym kliknięciem jest aktywowana i czujesz się, jakbyś przeglądał z innego kraju. Możesz również zobaczyć, ile ruchu przesłałeś przez CyberGhost za pomocą poręcznego wykresu, jednak na serwerach jest ograniczona przestrzeń, więc musisz trochę poczekać, aby uzyskać dostęp.

 • Uzyskaj bezpłatną wersję CyberGhost (ograniczone funkcje)
 • Pobierz teraz Cyber ​​Ghost VPN Premium (obecnie 77% zniżki)

2)

DuckDuckGo

oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source

Jest to wyszukiwarka udostępniana jako oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source, które nie przechowuje twoich danych, nie wysyła też wyszukiwanych haseł do innych witryn, a także traktuje każdego użytkownika jednakowo. Jest to tak zwana pierwsza wyszukiwarka uwzględniająca prywatność w dzisiejszych czasach.

Zdobądź DuckDuckGo

Możesz także używać CyberGhost i DuckDuckGo razem, aby uzyskać dodatkową warstwę prywatności.

3)

Słup

przeglądarka VPN

To oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source, znane również jako „router cebulowy”, jest jednym z najpopularniejszych sposobów przeglądania Internetu bez pozostawiania aktywności online szpiegom. Jego sieć utrudnia śledzenie twojej tożsamości lub aktywności, a możesz przeglądać anonimowo na prawie każdej stronie internetowej.

Chroni twoją anonimowość, biorąc całą komunikację, w tym wiadomości błyskawiczne i aplikacje, wysyłając je do dużej sieci routerów, które tworzą serwery Tora, więc trudno jest naruszać prywatność witryn lub osób. Ma również Privoxy, program proxy, który utrzymuje Twoją prywatność.

Pobierz przeglądarkę Tor

 • 4

  OpenVPN

  Jest to oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source na arenie klienta VPN, które współpracuje z dowolnym dostawcą VPN, który obsługuje protokół OpenVPN. Pozwala zautomatyzować, kontrolować, optymalizować i rozwiązywać problemy z połączeniami VPN, a także można go używać z obecną siecią VPN lub całkowicie ją wymienić.

  Doświadczeni użytkownicy VPN zyskują więcej, ponieważ ten VPN typu open source jest mniejszy, prostszy, daje pełną kontrolę nad listą serwerów za pomocą połączeń rezerwowych, a ponadto możesz importować połączenia z każdej sieci VPN i łączyć je, aby uruchamiać z jednego menu. Pomaga również uruchamiać niestandardowe skrypty i pozwala zobaczyć, jak skonfigurowano połączenie, a także dokonać zaawansowanych poprawek połączenia.

  Uzyskaj OpenVPN

  5

  SpiderOak

  oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source

  Wiesz więcej o OneDrive, iCloud i Dropbox, które oferują szyfrowane miejsce do przechowywania w chmurze, ale nie chronią one twojej prywatności jako takiej, ponieważ jeśli zostaną zmuszone, mogą dać rządowi dostęp do twoich plików.

  Z SpiderOak, jednak nie będzie i nie może, ponieważ jego użytkownicy mają klucze szyfrowania. Ten dostawca pamięci masowej w chmurze jest najlepszym oprogramowaniem do przechowywania danych w chmurze typu open source, ponieważ jego usługa obraca się wokół Twojej prywatności, a ponadto zapewnia podobne funkcje do głównych dostawców usług przechowywania w chmurze.

  Zdobądź SpiderOak

  • 6

   Hotspot Shield VPN

   Ta sieć VPN robi wiele, aby chronić Twoją prywatność, np. Ukrywanie adresu IP i szyfrowanie danych przed zagrożeniami internetowymi, takimi jak hackowanie Wi-Fi i szpiegowanie, zwłaszcza w hotspocie publicznym.

   Hotspot Shield VPN jest prosty w instalacji, konfiguracji i użytkowaniu, a ponadto można ominąć dostawców Internetu i ograniczenia rządowe, dzięki czemu można przesyłać strumieniowo usługi z innych regionów. Jego głównym celem jest bezpieczne przeglądanie.

   • Pobierz teraz Hotspot Shield VPN

   7

   Gnu Privacy Guard

   oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source

   Jednym z największych cierni w dzisiejszym świecie jest niewykrywalny e-mail. Istnieją jednak oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source, takie jak PGP (Pretty Good Privacy), które w rzeczywistości zapewnia nieszyfrowane szyfrowanie.

   To narzędzie zostało wydane po raz pierwszy w 1991 roku, ale dziś pomaga w tym Gnu Privacy Guard lub GPG, które mogą być używane z Windows i innymi systemami operacyjnymi i maszynami. GPC to oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source, które zostało wypróbowane i przetestowane przez społeczności zajmujące się oprogramowaniem zabezpieczającym, i jako jedyne jest zaufane jako bezpieczny, zaszyfrowany system poczty e-mail, dzięki czemu może również współpracować z Twoim.

   Uzyskaj Gnu Privacy Guard

   • 8

    Niszczarka plików Eraser

    oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source

    Większość ludzi myśli, że możesz po prostu przeciągnąć pliki do kosza lub kosza i voila, zniknęły na zawsze. Przez większość czasu możesz przywrócić te pliki lub „cofnąć ich usunięcie”. Jednak dzięki oprogramowaniu do ochrony prywatności typu open source możesz uzyskać niszczarki plików, które bezpiecznie zdalnie usuwają ważne i wrażliwe dane z twojego komputera na zawsze. gumka do mazania jest jednym z najlepszych niszczarek plików dostępnych jako oprogramowanie typu open source, więc możesz go używać za darmo!

    Pobierz niszczarkę plików Eraser

    • 9

     Ghostery

     oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source

     To narzędzie do monitorowania prywatności typu open source, które można śledzić, i które można dodać do przeglądarki. Pokazuje ono, jak bardzo jesteś śledzony online i kto dokładnie Cię śledzi.

     To narzędzie jest dostępne w nowoczesnych przeglądarkach, zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych, i po prostu informuje lub informuje, ile firm śledzi Twoją aktywność online, takich jak popularne witryny, a także, które firmy zbierają Twoje dane, aby wyświetlać Ci reklamy.

     Zdobądź Ghostery

     Jeśli domyślną przeglądarką jest Google Chrome, sprawdź listę najlepszych rozszerzeń prywatności dla Chrome, aby chronić swoje dane osobowe.

     10

     Adblock Plus

     Jest to oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source, które blokuje reklamy, co znacznie zmniejsza liczbę śledzących plików cookie zainstalowanych na komputerze. Jest również dostępny dla najpopularniejszych i najczęściej używanych współczesnych przeglądarek, a dziś korzysta z niego ponad 50 milionów osób. Będąc programem typu open source, jego kod może być sprawdzany również przez programistów.

     Uzyskaj AdBlock Plus

     • 11

      Winpooch

      oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source

      To oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source, które chroni cię przed programami szpiegującymi i innymi podobnymi zagrożeniami. Skanuje pliki w czasie rzeczywistym na komputerze, wykrywa złośliwe oprogramowanie i zapewnia, że ​​nie przedostają się do twojego systemu.

      Działa dobrze z programami antywirusowymi typu open source, takimi jak ClamWin, aby chronić komputer przed wirusami, dodając skanowanie w czasie rzeczywistym, którego brakuje w tym ostatnim. Wykrywa i zapobiega wszelkim atakom wirusów, oprogramowania szpiegującego, trojanów i złośliwego oprogramowania, które mogą wpłynąć na Twoją prywatność i bezpieczeństwo.

      Zdobądź Winpooch

      12

      ClamWin i Clam Antivirus

      ClamAV

      Są to bezpłatne oprogramowanie antywirusowe typu open source dla systemu Windows z wysokim wskaźnikiem wykrywalności, harmonogramem, automatycznym pobieraniem aktualizacji baz danych wirusów oraz wtyczką Outlook. Program antywirusowy ClamWin nie ma skanera w czasie rzeczywistym, ale można go używać z Winpooch dla tej dodanej funkcji. Clam Antivirus jest zintegrowany z serwerami pocztowymi w celu skanowania załączników i automatycznych aktualizacji przez Internet. Opiera się na wspólnej bibliotece i można go używać z własnym oprogramowaniem, ale najlepsze jest to, że aktualizuje bazę wirusów.

      Pobierz ClamWin i Clam Antivirus

      • 13

       Menedżerowie haseł: KeePass i Mitro

       KeePass

       oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source

       Jest to menedżer haseł typu open source, który daje tylko jedno hasło główne, którego będziesz używać do odblokowywania bazy danych. Ale możesz utworzyć klucz dyskowy, aby odblokować program, a dla dodatkowego bezpieczeństwa możesz otworzyć zarówno hasło główne, jak i klucz dyskowy.

       Bazy danych mają najbezpieczniejsze algorytmy szyfrowania, tj. AES i Twofish, więc włamanie do bazy danych zajęłoby wieki. Jest przenośny (można go nosić na dysku flash), działa w systemie Windows bez instalacji, nie przechowuje niczego na komputerze i nie tworzy nowych kluczy rejestru ani plików inicjujących w katalogu komputera.

       Możesz także pogrupować hasła, przypisać do nich ikony i skonfigurować funkcje automatycznego wklejania. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do hasła, dostępna jest funkcja wyszukiwania. To otwarte oprogramowanie do ochrony prywatności jest proste i jednoznaczne. Informuje również o tym, jak bezpieczne będą Twoje hasła, i pozwala eksportować kopie ważnych haseł za pośrednictwem plików TXT, HTML, CSV lub SML.

       Uzyskaj KeePass

       14

       Nieoficjalny

       oprogramowanie do nagrywania danych

       Jest to wtyczka do czatu, która pomaga wysyłać wiadomości błyskawiczne bez martwienia się o to, czy zostaniesz obejrzany lub potajemnie monitorowany. Jest to jedno z najlepszych dostępnych programów do ochrony prywatności typu open source, tak dobre, że inne oprogramowanie oparte na szyfrowaniu dołącza swój kod do własnych projektów. Podłącza się do powszechnego oprogramowania do obsługi wiadomości błyskawicznych i jest bezpłatny, wypróbowany i przetestowany jako jeden z najlepszych i najbardziej zaufanych sposobów na czat online.

       Otrzymuj wiadomości poza rejestracją

       15

       Mitro

       oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source

       Jest to kolejny lekki menedżer haseł, oparty na przeglądarce, umożliwiający automatyczne logowanie do stron internetowych. Jest to oprogramowanie typu open source, więc trudno jest mieć backdoory i wady. Problem z hasłami polega na ich zapamiętywaniu, ale Mitro chroni twoje dane logowania i tożsamości, a ponadto jest wypróbowany i przetestowany. Jest wysoce zalecany przez grupę prywatności Electronic Frontier Foundation i współpracuje z różnymi przeglądarkami, takimi jak Chrome i Firefox, między innymi.

       Zdobądź Mitro

       • 16

        CCleaner

        oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source

        To oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source jest dobre do usuwania każdego śladu działań online. Czyści przeglądarki takie jak Internet Explorer i Firefox, ale obejmuje Windows Media Player, Adobe Acrobat i Flash Player, a także pasek narzędzi Google. Wybiera aplikacje takie jak Microsoft Office i jest wyposażony w program do czyszczenia rejestru oraz deinstalator.

        • Uzyskaj CCleaner

        Masz jakieś inne oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source, które możesz nam udostępnić? Zostaw swój komentarz w sekcji poniżej.

Link do głównej publikacji