4 najlepsze oprogramowanie serwera DLNA do strumieniowego przesyłania treści multimedialnych HQ

Dzisiejsze życie koncentruje się na mediach i nigdy nie ma nudnej chwili. Przynajmniej nie ze standardem DLNA umożliwiającym strumieniowe przesyłanie nieograniczonej liczby filmów, muzykę, pliki audio i zdjęcia na urządzeniach rozrywkowych.

Będziesz jednak potrzebował najlepszy serwer DLNA dla Windows 10 przekonwertować komputer na solidny serwer multimediów.

Oczywiście możesz także włączyć własny macierzysty serwer DLNA systemu Windows 10. Jednak większość użytkowników uważa, że ​​korzystanie z oprogramowania serwera DLNA jest prostsze.

Co to jest serwer DLNA?

Serwer DLNA przechowuje treści multimedialne i wykorzystuje je bezprzewodowo w sieci. Zasadniczo serwer to komputer z obsługą DLNA lub NAS (pamięć podłączona do sieci).

Po aktywacji serwer umożliwia wygodne przeglądanie całej kolekcji multimediów z wielu urządzeń.

Co to jest oprogramowanie serwera DLNA?

Oprogramowanie serwera DLNA to aplikacja, która pozwala udostępniać rosnącą bibliotekę filmów, plików audio i zdjęć na komputerze innym urządzeniom zgodnym z DLNA.

Należą do nich Twój telefon z Androidem, telewizor, konsole do gier, odtwarzacze multimedialne, iPhone i inne, podczas gdy łączność między urządzeniami odbywa się za pomocą poręcznego protokołu DLNA.

Dlaczego potrzebujesz najlepszego oprogramowania serwera DLNA

Po zainstalowaniu aplikacja serwera DLNA natychmiast konfiguruje komputer jako centrum strumieniowego przesyłania multimediów, otwierając morze ekscytujących i spersonalizowanych możliwości rozrywki.

Jak wspomniałem, oprogramowanie sprawia, że ​​cały proces jest bardzo prosty i bezpośredni.

Najlepsze serwery DLNA dla Windows 10

1

PlayOn (wybór redaktora)

Masz kilka możliwości wyboru serwerów DLNA dla Windows 10. Oto nasza pierwsza rekomendacja.

playon

Oprogramowanie serwerowe PlayOn DLNA umożliwia nagrywanie i przesyłanie strumieniowe filmów MP4 oraz ulubionych programów z Hulu, Netflix, HBO, Amazon oraz niezliczonych innych witryn i kanałów streamingowych.

Aplikacja serwera będzie również działać z dziesiątkami gadżetów z obsługą DLNA, zapewniając większą wygodę.

Przechodząc dalej, jest to jeden z najłatwiejszych w użyciu, więc przechwytywanie i przesyłanie programów na dowolne urządzenie strumieniujące z komputera, tabletu lub telefonu jest dziecinnie proste.

Jeśli chcesz oglądać krystalicznie czyste filmy, sprawdź najlepsze oprogramowanie multimedialne na PC w tym artykule.

Możesz ustawić PlayOn, aby nagrywał w nieparzystych godzinach, kiedy przepustowość jest wolna zamiast w godzinach pracy, aby uniknąć spowolnienia sieci.

Ponadto interfejs przesyłania strumieniowego wideo agreguje wszystkie wybrane witryny przesyłania strumieniowego w centralnej lokalizacji w celu uzyskania bezpośredniego dostępu.

Nasi redaktorzy uważają, że jest to jeden z nich najlepsze oprogramowanie serwera DLNA dla systemu Windows 10 i łatwo zrozumieć, dlaczego. Jest wszechstronny (działa online i offline), płynny, przyjazny, a nawet można pomijać reklamy podczas odtwarzania.

Dolna linia

PlayOn ma niewiele równych sobie. Darmowa wersja zawiera znaczną liczbę funkcji, ale możesz ją uaktualnić, aby przenieść rozrywkę na wyższy poziom.

  • Wypróbuj teraz PlayOn za darmo

2)

Universal Media Server

uniwersalny serwer mediów

Universal Media to kolejna popularna usługa transmisji strumieniowej UPnP, której główną sławą jest wyjątkowa zdolność do transkodowania różnorodnych formatów mediów.

Cokolwiek chcesz udostępnić, serwer UMS zawsze spełnia Twoje zadanie.

Twój Xbox, smartfon, odtwarzacz Blu-ray i praktycznie każde inne urządzenie działa doskonale, gdy tylko połączysz je z serwerem UMS DLNA.

Uwielbiamy również to, że działa na komputerach bez wielu konfiguracji, nie wspominając o tym, że ma dobrze zbudowany interfejs sieciowy, który umożliwia obsługę nawet urządzeń innych niż DLNA.

Szukasz najlepszego oprogramowania do przesyłania strumieniowego dla systemu Windows 10? Sprawdź tę listę za pomocą naszych najlepszych ofert.

Oprogramowanie serwera multimediów zostało również okrzyknięte jego elegancką wydajnością.

Na przykład zapewnia pełną obsługę DTS, obsługę iTunes, miniatury wideo w wysokiej rozdzielczości i obsługę wideo 3D SBS.

Nic dziwnego, że jego zaawansowana konstrukcja umożliwia serwerowi uzyskanie jednego z najsłodszych doznań strumieniowych wśród najlepszych konkurentów.

I czy uwierzysz w to: Możesz uzyskać tę błogość bez płacenia ani grosza! Cóż, istnieje bardziej niesamowita płatna wersja, ale nawet darmowa wersja jest dość niewiarygodna.

Dolna linia

Nawet bez zagłębiania się w szczegóły techniczne, jest to jeden z najlepszych wyborów dla każdego, kto szuka oszałamiającej wydajności z bezpłatnego serwera DLNA dla Windows 10.

  • Pobierz Universal Media Server

3)

Serviio

serviio

Potężny, ale bardzo łatwy w użyciu, Serviio daje mocne przedstawienie, gdy jest zestawiony z resztą serwerów DLNA dla Windows 10.

Strumieniuje wiele różnych plików multimedialnych z zaskakującą precyzją i imponującą prędkością.

Ten serwer multimediów jest ponownie typu plug and play i umożliwia przeglądanie filmów i plików audio za pomocą łatwej w obsłudze struktury menu.

Masz problemy z przesyłaniem strumieniowym wideo w systemie Windows 10? Sprawdź ten przewodnik, aby łatwo je rozwiązać.

Jest to kolejny płynny operator, a dzięki automatycznemu odświeżaniu eliminującemu kłopotliwe opóźnienia na wszystkich urządzeniach renderujących masz pewność niekończącej się zabawy. Nadal tam nie buforuje, a napisy zawsze się wyświetlają.

Krótko mówiąc, zapewnia niezawodne, proste i płynne przesyłanie strumieniowe.

Cóż, niektórzy użytkownicy skomentowali, że konfiguracja jest nieco przytłaczająca, ale kiedy się zorientujesz, jest bardzo ostra.

Podobnie jak większość pozostałych, możesz wybrać darmowe wersje Serviiio lub pro.

Dolna linia

Serwer multimediów Serviio obsługuje prawie każde urządzenie i jest kolejnym potężnym uczestnikiem naszego wyjątkowego wyboru serwerów multimediów DLNA z systemem Windows 10.

4

Pleks

Windows Media Server Plex DLNA 10

The Pleks Serwer multimediów DLNA działa jak urok na mnóstwie urządzeń renderujących i sprawia przyjemność z streamingu.

Niezależnie od tego, czy chodzi o komedię stand-up, telenowele, filmy Formuły 1, czy hity filmowe, zyskała entuzjastyczne recenzje za dopracowaną wydajność.

Serwer Plex Media nie zostanie zainstalowany? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Innowacyjny pomysł na przyjemny interfejs użytkownika i technologię automatycznego wykrywania mediów jest szczególnie atrakcyjny dla użytkowników poszukujących bezbolesnego przesyłania strumieniowego.

Dodaj to do jego zdolności do dzielenia filmów, programów telewizyjnych, zdjęć i treści muzycznych na odrębne kategorie, a zdasz sobie sprawę, że jest to jeden z najbardziej bogatych w funkcje serwerów multimediów.

Najbardziej atrakcyjna część? Jest w stanie zmaksymalizować wydajność każdego urządzenia dzięki funkcjom samooptymalizacji.

Plex będzie nawet przesyłać strumieniowo ogromne filmy 4K 1080p z twojego telefonu z Androidem, aby cieszyć się wieloma ekranami.

Wybory są również interesujące: jest subskrypcja próbna, miesięczna, roczna, a nawet dożywotnia.

Dolna linia

Plex jest doskonałym przykładem współczesnego oprogramowania serwerowego DLNA dla systemu Windows 10 i zapewni mnóstwo rozrywki bez żadnych problemów technicznych.

  • Pobierz Plex

Wniosek

Aby korzystać z biblioteki multimediów na wielu urządzeniach, musisz przekonwertować komputer na serwer multimediów, a najlepszym sposobem na to jest skorzystanie z oprogramowania serwera DLNA dla systemu Windows 10.

Zaletą tych przemyślanych narzędzi jest to, że nie są one równe, co oznacza, że ​​musisz poświęcić swój słodki czas na ocenę dostępnych opcji.

Nasze wybory są bardzo konkurencyjne, choć zaskoczyła nas PlayOn ze względu na wyjątkowy wachlarz niezwykłych cech.

Jeśli masz inne sugestie lub pytania, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji