10 zautomatyzowanych programów FTP, z których powinieneś korzystać w 2019 roku

FTP i SFTP znacznie ułatwiły przesyłanie plików. Dwa protokoły przesyłania są dzisiaj standardowym nośnikiem do przesyłania plików internetowych. Niedawno opracowano zestaw zautomatyzowanego oprogramowania w celu dalszego zwiększenia transferu plików, bezpieczeństwa sieci i docelowo zautomatyzowania całego procesu. W tym przewodniku przyjrzymy się niektórym najlepszym automatycznym programom FTP, a także najlepszym automatycznym narzędziom SFTP, z których możesz korzystać w 2019 roku.

Zanim zagłębimy się całkowicie w oprogramowanie do automatyzacji FTP i SFTP, rzućmy okiem na to, co oznaczają zastrzeżone warunki.

Co to jest FTP?

FTP to skrót od File Transfer Protocol, który jest podstawowym protokołem używanym do przesyłania plików w Internecie między zdalnymi serwerami / komputerami. Ten protokół pozwala użytkownikom chronić swoje połączenia za pomocą unikalnych identyfikatorów i haseł użytkowników. Mogą także uzyskiwać dostęp do plików bezpośrednio z Internetu w „trybie anonimowym”.

Istnieją różne rodzaje FTP, w tym serwer FTP, witryna FTP, poczta e-mail FTP, eksplorator FTP i, co ważniejsze, oprogramowanie / klient FTP / aplikacja FTP. Każdy rodzaj FTP ułatwia przesyłanie, pobieranie i przesyłanie plików na swój własny, unikalny sposób.

Aplikacje FTP to oprogramowanie komputerowe, które może uzyskiwać dostęp do serwerów FTP oraz przesyłać, pobierać i / lub przesyłać pliki z niezrównaną wygodą. Co ciekawe, niektóre z tych programów są zautomatyzowane; mając możliwość automatycznego wykonywania transferu między zdalnymi komputerami przez Internet.

W skrócie, FTP (znany również jako RFC 959) jest standardowym protokołem do przesyłania plików z jednego komputera na drugi za pomocą ścieżek IP lub TCP.

Rzućmy okiem na jedne z najlepszych automatycznych programów FTP na rynku.

Jakie są najlepsze automatyczne narzędzia FTP do użycia w 2019 roku?

1

WS_FTP (zalecane)

automatyczne oprogramowanie ftft wsftpWS_FTP to jedno z wiodących programów klienckich FTP na rynku, z ponad 40 milionami użytkowników na całym świecie. To zautomatyzowane oprogramowanie FTP ma przede wszystkim na celu zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa transferom inicjowanym przez FTP.

Jednak jego funkcjonalność wykracza poza to, ponieważ może również usprawnić łączność i zautomatyzować transfer.

Oprogramowanie jest dość łatwe w użyciu, ze względu na bardzo intuicyjny interfejs i konfigurowalny wyświetlacz. Ponadto hostuje najlepszy w branży protokół szyfrowania / uwierzytelniania w branży, który oferuje potężną ochronę przed wszelkimi formami włamań lub utraty plików podczas przesyłania.

Podstawowe funkcje WS_FTP obejmują: 256-bitowy protokół szyfrowania AES, integracje Google, szyfrowanie plików OpenPGP, kryptografia FIPS 140-2, kopie zapasowe plików, synchronizacja plików, kompresja plików, planowanie transferu, zgodność z RODO, licencje wielokrotne, serwer proxy, obsługa klienta ( E-mail Telefon) i nie tylko.

 • Zautomatyzowane oprogramowanie SF_ WS_FTP oferuje nowym użytkownikom bezpłatny miesięczny okres próbny. Po miesięcznym okresie próbnym użytkownicy mogą subskrybować jeden z oferowanych płatnych planów.

  Pakiety licencji WS_FTP obejmują:

  • WS_FTP Professional (wielu użytkowników): 390 USD za 5 licencji
  • WS_FTP Professional z obsługą (pojedynczy użytkownik): 89,95 USD za licencję
  • Klient WS_FTP Professional (pojedynczy użytkownik): 49,95 USD za licencję.

      — Pobierz teraz WS_FTP za darmo

  2)

  FlashFXP

  flashfxp zautomatyzowane oprogramowanie sftpFlashFXP to renomowane zautomatyzowane oprogramowanie SFTP dla komputerów z systemem Windows. Jest wyposażony w odpowiednie funkcje bezpieczeństwa i optymalizacji systemu, które są potrzebne do zabezpieczenia i automatyzacji wszystkich wysyłanych, pobieranych i przesyłanych plików. Obsługiwane wersje systemu Windows to Windows 8.1 SP3.

  Ponadto FlashFXP udostępnia zestaw funkcji automatyzacji klasy przemysłowej, które ułatwiają bezproblemowy transfer / udostępnianie plików między bezpiecznymi serwerami zdalnymi lub komputerami z systemem Windows. Ponadto oprogramowanie jest dość łatwe w użyciu, ponieważ przesyłanie plików jest tak proste, jak „przeciągnięcie pliku z jednej lokalizacji (komputera) i upuszczenie go w innej lokalizacji”.

  Niektóre z głównych funkcji bezpieczeństwa, automatyzacji i łączności FlashFXP obejmują: automatyczne wznawianie przesyłania, automatyczne przesyłanie, serwer proxy (SOCKS 4 5 / HTTP) il, transfer bimodalny (aktywny pasywne), zdalna edycja plików, protokół przesyłania plików SSH (SFTP), automatyczny wybór ASCII, transfer z miejsca na miejsce, zezwolenie na rekursywne pliki, ograniczenie prędkości (regulowane), podświetlanie plików, buforowanie folderów, zarządzanie plikami i inne.

  FlashFXP oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny dla swoich użytkowników, aby umożliwić im przetestowanie przydatności i trwałości oprogramowania przed przekazaniem środków na zakup licencji. Opłata licencyjna wynosi 29,95 USD. Nawiasem mówiąc, FlashFXP oferuje dwie główne licencje — licencję osobistą i komercyjną lub biznesową.

  • Pobierz teraz FlashFXP z oficjalnej strony internetowej

  — ZWIĄZANE: Pełna poprawka: przesyłanie plików Bluetooth nie działa w systemie Windows 10

  3)

  SmartFTP

  Zautomatyzowane oprogramowanie ftft smartftpSmartFTP to kolejne najwyżej oceniane zautomatyzowane oprogramowanie FTP, zaprojektowane specjalnie w celu ułatwienia przesyłania plików między komputerami z systemem Windows za pośrednictwem Internetu. Oprogramowanie obsługuje różne wersje systemu Windows, od Windows XP do Windows 10.

  Poza tym SmartFTP jest zbudowany przede wszystkim w celu zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa / szyfrowania, aby zapewnić, że pliki nie zostaną naruszone podczas przesyłania. Ponadto oprogramowanie zawiera zestaw funkcji „ulepszających”, które zapewniają, że pliki są przesyłane bez żadnych problemów. Osiąga się to w zasadzie poprzez automatyzację niektórych aspektów procesu transferu.

  Niektóre kluczowe funkcje SmartFTP obejmują: serwery proxy i zaporę (HTTP, SOCK S5 itp.), Zdalną edycję, synchronizację plików, kopie zapasowe, kolejkę / harmonogram przesyłania, uniwersalną wtyczkę Obsługa odtwarzania, zapora NAT, niestandardowe polecenia, moduł URL, zaawansowany interfejs GUI, obsługa wielu języków, zgodność ze standardami branżowymi (FIPS 140-2, 186-4 i HIPAA 5010), integracje (Dysk Google, Jeden dysk itp.) I wiele innych.

  SmartFTP oferuje różne wersje do pobrania (wersja 5/8/9), w zależności od wersji systemu Windows. W ofercie są trzy główne licencje. Oni są:

  • Profesjonalny: 39,99 USD rocznie lub 79,95 USD (jednorazowy zakup)
  • Ostateczny: 69,99 USD rocznie lub 139,95 USD (jednorazowy zakup)
  • Przedsiębiorstwo: 149,99 USD rocznie lub 259,95 USD (jednorazowy zakup.

  Kup SmartFTP

  — POWIĄZANE: Jak przesyłać pliki z Dysku Google za pomocą Cyberduck w Windows 10

  4

  FileZilla

  filezilla automatyczne oprogramowanie ftpFileZilla, pod względem przystępności cenowej, jest jednym z najlepszych automatycznych programów FTP na rynku. Jest to wszechstronne rozwiązanie FTP, które można wykorzystać do optymalizacji transferu plików między różnymi komputerami (Windows, Mac i inne).

  Poza tym FileZilla obsługuje dedykowany serwer typu open source, znany jako „FileZilla Server”, z którego można łatwo pobrać pliki. Ponadto jest elastycznie zbudowany w celu płynnej integracji z popularnymi usługami przechowywania w chmurze, takimi jak Dropbox, MS OneDrive, Google Cloud, Dysk Google i inne.

  Do godnych uwagi zabezpieczeń i „automatycznych” funkcji FileZilla należą: przyjazny dla użytkownika interfejs GUI, obsługa wielu języków, zgodność między platformami, synchronizowany katalog, zdalna edycja plików wyszukiwanie, filtry plików, regulowane ograniczenia prędkości, obsługa SSL / TLS, automatyczne wznawianie, obsługa proxy, menedżer witryny, kolejka przesyłania i inne.

  Na koniec FileZilla to darmowe oprogramowanie FTP o otwartym kodzie źródłowym; stąd jego licencja jest oferowana bezpłatnie na podstawie GNU General Public License (GPL).

  Pobierz FileZilla

  — POWIĄZANE: Oprogramowanie sterujące USB: Najlepsze narzędzia do ochrony plików przed kradzieżą danych

  5

  CompleteFTP

  Całkowite automatyczne oprogramowanie ftpCompleteFTP to trwałe oprogramowanie klienckie FTP dla systemu Windows, które oferuje użytkownikom bezpłatne usługi. Obsługuje jedną z najbardziej intuicyjnych platform dostępnych w branży. Dlatego dzielenie się plikami, przesyłanie i pobieranie wymaga jedynie podstawowej wiedzy technicznej do skutecznego wykonania.

  To zautomatyzowane oprogramowanie FTP jest wyposażone w różne zestawy zaawansowanych protokołów / zabezpieczeń, funkcji integracji, administracji i automatyzacji, dzięki czemu jest to naprawdę „kompletne” rozwiązanie FTP.

  Niektóre kluczowe funkcje CompleteFTP obejmują nieograniczoną liczbę automatycznych użytkowników, uprawnienia do plików, wirtualny system plików, bramę wieloprotokołową, niestandardowe polecenia, kryptografię klasy przemysłowej, automatyczne banowanie, audyt aktywności, generator SSL, wykresy wydajności, zdalny administrator, plik zip kompresja, wyzwalacze procesów i wiele innych.

  CompleteFTP to zastrzeżone oprogramowanie licencjonowane z czterema głównymi edycjami — bezpłatną, standardową, profesjonalną i korporacyjną. Podczas gdy wersja bezpłatna oferuje bezpłatną licencję, inne wersje wymagają płatnych licencji użytkownika.

  Pobierz CompleteFTP

  — ZWIĄZANE: 7 najlepszych zewnętrznych dysków twardych i SSD USB-C do tworzenia kopii zapasowych plików w 2019 r

  6

  Sysax

  automatyczne oprogramowanie ftp sysaxSysax to specjalnie zaprojektowane automatyczne oprogramowanie FTP, które ma wbudowany kreator automatyzacji, który ułatwia bezproblemowy transfer / udostępnianie plików między komputerami zdalnymi. Obsługuje szeroki zakres protokołów przesyłania, w tym FTP, SFTP, SSL / TLS i więcej.

  Niektóre kluczowe funkcje automatycznego oprogramowania FTP Sysax obejmują: monitorowanie statusu, harmonogram zadań (transfer), skrypty FTP (kreator automatyzacji), kompleksowe dzienniki, powiadomienia e-mail, kompresor plików, certyfikat SSL, wsparcie administracyjne, dedykowane wsparcie klienta i wiele innych.

  Dostępne są cztery podstawowe wersje licencyjne. Zawierają:

  • Osobiste: za darmo
  • Specjalista: 197 USD (cena wywoławcza)
  • Przedsiębiorstwo: 497 USD (cena wywoławcza)
  • Wysoka dostępność: według oferty

  Pobierz zautomatyzowane oprogramowanie FTP Sysax

  Co to jest SFTP?

  SFTP oznacza SSH File Transfer Protocol lub bardziej szczegółowo, Secure File Transfer Protocol. To jest jak zaawansowana wersja FTP, która domyślnie zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo podczas przesyłania plików. SFTP działa w podobny sposób jak FTP, z tą różnicą, że — SFTP działa na bezpiecznym połączeniu.

  W przeciwieństwie do FTP, który jest względnie niepewny, SFTP wykorzystuje uwierzytelnianie SSH do zabezpieczenia każdego połączenia, tym samym pozostawiając niewiele miejsca na włamania. Dlatego jest to preferowany wybór większości użytkowników Internetu / komputerów do zdalnego przesyłania plików.

  Podobnie jak FTP, SFTP ma również wyznaczone aplikacje komputerowe, które ułatwiają przesyłanie plików w bezpiecznej sieci. Wiele z tych aplikacji jest zautomatyzowanych, co umożliwia płynne przesyłanie plików między zdalnymi adresami IP.

  Przeanalizujmy jedne z najlepszych zautomatyzowanych programów SFTP na rynku.

  Najlepsze 4 zautomatyzowane oprogramowanie SFTP

  7

  Core FTP

  Coreftp zautomatyzowane oprogramowanie sftpCore FTP to jedno z najczęściej używanych zautomatyzowanych programów SFTP dla systemu Windows. Oferuje jedne z najlepszych dostępnych w branży funkcji bezpieczeństwa i automatyzacji. Te funkcje zapewniają bezpieczne udostępnianie / przesyłanie plików (przez Internet) między komputerami zdalnymi.

  Podobnie jak większość rozwiązań SFTP, Core FTP obsługuje wszystkie główne protokoły przesyłania, w tym SFTP, FTP, SSL / TLS i inne. Potężny zestaw funkcji szyfrowania / zabezpieczeń zapewnia, że ​​integralność każdego pliku (w drodze) nie jest w żaden sposób zagrożona.

  • Podstawowe funkcje Core FTP obejmują: planowanie transferu, wsparcie Zip (kompresja plików), obsługę Auto S / Key, Secure SFTP, kompresję w locie (MoDE-Z), rozpoczęcie / zatrzymanie / wznowienie transferu, automatyczne ponawianie (niepowodzenie transfer plików), serwery proxy, zdalne wyszukiwanie, zdalna edycja, uprawnienia do plików, zgodność z HIPAA i inne.

   Core FTP jest dostępny w dwóch licencjonowanych wersjach: Free i Core FTP Pro. Bezpłatna edycja „LE” jest oferowana za darmo, natomiast wersja Pro jest dostępna w ofercie (wycena niestandardowa).

   Pobierz Core FTP

   8

   WinSCP

   winscp zautomatyzowane oprogramowanie sftpWinSCP to oprogramowanie klienckie SFTP open source firmy Microsoft. I jest specjalnie zaprojektowany dla komputerów Microsoft Windows. Zasadniczo WinSCP jest najlepszym narzędziem do bezpiecznego przesyłania plików na komputerach z systemem Windows (za pośrednictwem ścieżek IP).

   To zautomatyzowane oprogramowanie SFTP zawiera takie funkcje, jak automatyzacja zadań skrypty, polecenia zdalne, ograniczenia administratora, logowanie XML, znaczniki czasu, szyfrowanie plików, intuicyjny interfejs GUI, edytor tekstu (zintegrowany), polecenia niestandardowe, przesyłanie w tle, protokół Amazon S3, wznawianie przesyłania, szyfrowanie plików, kolejka przesyłania, maskowanie plików, hasło główne, buforowanie i więcej.

   Wreszcie, WinSCP jest jednym z programów komputerowych na warunkach GNU General Public License; dlatego oferuje swoim użytkownikom bezpłatne usługi / licencje.

   Pobierz WinSCP

   9

   FTP Voyager

   automatyczne oprogramowanie ftp voyager sftpFTP Voyager, opracowany przez SolarWinds, jest jednym z wiodących automatycznych programów SFTP w branży. Jest to zaufany wybór (do transferu SFTP) setek tysięcy użytkowników systemu Windows na całym świecie.

   Ponadto FTP Voyager obsługuje wszystkie główne protokoły przesyłania, w tym SFTP, FTPS i FTP. Jest wyposażony w zestaw najlepszych w swojej klasie funkcji automatyzacji i szyfrowania, dzięki czemu wyróżnia się jako jedno z najlepszych programów do przesyłania plików na rynku.

   • Podstawowe funkcje FTP Voyager obejmują: edycję na żywo, kompresor plików, harmonogram przesyłania, obsługę IPv6, zdalne Lokalna synchronizacja, serwer proxy, kolejka przesyłania (do 9 wątków), niestandardowe polecenia, zdalne wyszukiwanie plików, automatyczna synchronizacja plików i inne. Niemniej jednak FTP Voyager jest dostępny za darmo (dla użytkowników systemu Windows).

    Pobierz FTP Voyager

    10

    JaSFTP

    automatyczne oprogramowanie sftp jasftpJaSFTP to wyznaczone oprogramowanie SFTP dla komputerów z systemem Windows. Został zbudowany w celu ułatwienia procesu przesyłania plików, ponieważ może obsłużyć tysiące transferów plików. Użytkownicy systemu Windows mogą więc z łatwością uruchamiać przesyłanie, planować tworzenie kopii zapasowych i / lub synchronizować foldery z niezrównaną wygodą.

    Ponadto JaSFTP oferuje wszechstronny zestaw funkcji; które z jednej strony zabezpieczają pliki podczas przesyłania, az drugiej strony automatyzują cały proces udostępniania / wysyłania / pobierania plików. Dzięki temu możesz bezpiecznie przenosić pliki (na kilku komputerach) w trybie głośnomówiącym, podczas wykonywania innych operacji.

    Niemniej jednak JaSFTP jest dostępny za darmo, a także jako produkt premium z ulepszonymi funkcjami za 179,75 USD.

    Pobierz JaSFTP

    Wniosek

    File Transfer Protocol (FTP) i Secure / SSH File Transfer Protocol (SFTP) stanowią standardowe metody zdalnego przesyłania plików między serwerami przez Internet. Wraz z ostatnim opracowaniem specjalnych narzędzi do automatyzacji oba protokoły przesyłania zostały znacznie ulepszone, a przesyłanie plików jest teraz w pełni (lub w niektórych przypadkach częściowo) zautomatyzowane.

    W tym artykule wymieniliśmy pięć najlepszych automatycznych programów FTP, a także taką samą liczbę automatycznych programów SFTP. Tak więc, jeśli szukasz trwałego oprogramowania klienckiego FTP / SFTP, wyżej wymienione narzędzia są najlepsze, co możesz uzyskać.

Link do głównej publikacji