Jak sprawdzić, kiedy program był ostatnio aktualizowany

Obecnie aktualizuję większość starych artykułów Ghacks. Aby to zrobić, odwiedzam wiele stron internetowych programów, aby dowiedzieć się, czy w międzyczasie autor wprowadził jakieś zmiany w recenzowanej aplikacji.

Chociaż jest to stosunkowo łatwe przez większość czasu, ponieważ większość z nich publikuje stronę historii, która zawiera szczegółowe informacje o wydaniu aktualizacji i zmianach, natknąłem się na kilka, które nie dostarczyły mi tych informacji.

Chciałbym podzielić się kilkoma sposobami, aby dowiedzieć się, kiedy program był ostatnio aktualizowany, jeśli strona internetowa programisty nie zawiera informacji.

1. Pliki Readme

plik historii

Deweloper może nie dodać informacji do strony głównej aplikacji, ale może zostać dodany w postaci pliku readme lub pliku historii umieszczonego w folderze programu.

Oznacza to jednak, że musisz upewnić się, że program sam się zaktualizował lub że zainstalowałeś lub skopiowałeś najnowszą wersję z oficjalnej strony głównej na swój komputer.

Jednak nie wszystkie programy są dostarczane z plikiem readme, a wiele z nich nie wyróżnia również najnowszych aktualizacji i zmian.

2. Informacje o oknach dialogowych

o aktualizacji

Niektóre programy podkreślają czas ostatniej aktualizacji w informacjach o lub pomocy. Istnieje kilka lokalizacji, w których można znaleźć informacje, ale najczęściej wykorzystywaną lokalizacją jest strona o stronie, która albo otwiera się w małym własnym oknie, albo na własnej stronie w oknie aplikacji.

Możesz także znaleźć inne opcje menu, które mogą ci pomóc, na przykład linki do informacji o wydaniu, nowości i podobne strony w programie lub na oficjalnej stronie internetowej, które podkreślają to, co zostało zmienione.

3. Fora

forum utorrentpodkreśla aktualizacje

Oficjalne forum aplikacji może również zawierać informacje o nowych wersjach, których możesz nie znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

Posty na forum często znajdują się w ogłoszeniach lub przyklejonych postach, a czasem nawet na ich własnym forum podrzędnym na stronie.

Nawet jeśli dziennik zmian z datami nie zostanie opublikowany bezpośrednio, być może będziesz mógł odliczyć ostatnią datę wydania od postu na forum ogłaszającego go, pod warunkiem, że jest podany wraz z datą publikacji na forum.

4. Strony osób trzecich

aktualizacje oprogramowaniaPortal oprogramowania zewnętrznego

Niektóre witryny do pobierania śledzą większość istniejących programów. Oznacza to, że zwykle wiedzą, kiedy program był ostatnio aktualizowany, i wyświetlają informacje osobom odwiedzającym witrynę.

Może to być skuteczna opcja, aby dowiedzieć się, kiedy aplikacja była ostatnio aktualizowana. Chociaż nie był w 100% niezawodny, pomógł mi już kilka razy.

5. Automatyczna aktualizacja

aktualizacje programuData modyfikacji

Gdy programy używają automatycznych aktualizacji, możesz użyć zmodyfikowanej daty w folderze programu, aby dowiedzieć się, kiedy była ona ostatnio aktualizowana.

Słowa końcowe

Powyższe opcje mogą pomóc Ci dowiedzieć się, kiedy oprogramowanie zostało ostatnio zaktualizowane przez jego autora, jeśli witryna aplikacji nie wspomina o tym.

Czy masz inny sposób na sprawdzenie, kiedy program został zaktualizowany? Daj mi znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji