Za pomocą tych narzędzi usuń wstępnie zainstalowane oprogramowanie na nowym komputerze

Właśnie kupiłeś sobie nowy komputer, na który marzyłeś, a teraz nie możesz się doczekać, aby go użyć. Chętnie korzystasz ze wszystkich nowych funkcji, o których rozmawiają Twoi znajomi, i nie możesz się doczekać, aby zobaczyć, jak szybko programy ładują się za pomocą jednego kliknięcia. Ale wtedy dostajesz przykrą niespodziankę…

Wejdź w koszmar oprogramowania

Zamiast radości doznajesz szoku, ponieważ po uruchomieniu nowego komputera wita Cię irytujące wyskakujące reklamy oraz mnóstwo skrótów do bezużytecznych aplikacji i usług, o które nie prosiłeś. Zanim jeszcze cokolwiek klikniesz, komputer automatycznie łączy się z Internetem i już pobiera najnowsze aktualizacje dla wszystkich zainstalowanych na nim programów antywirusowych i antyspyware. Otrzymujesz również wszelkiego rodzaju powiadomienia i alerty o zagrożeniach IT, o których słyszysz tylko w horrorach i nie byliśmy pewni, czy one naprawdę istniały, czy nie. Jesteśmy prawie pewni, że to wszystko brzmi jak koszmar.

Niepotrzebne oprogramowanie wtłoczone przez producentów

Jedną z najgorszych rzeczy przy zakupie nowego komputera stacjonarnego lub laptopa jest to, że zwykle zawiera mnóstwo niepotrzebnego oprogramowania i niepotrzebnych dodatków, które zostały wstępnie zainstalowane przez producenta. Robią to nawet duże nazwiska, takie jak HP, Dell, Lenovo i Asus, i chociaż niektóre dodawane przez nich rzeczy nie są takie wielkie, inne — na przykład paski narzędzi przeglądarki, wersje próbne oprogramowania zabezpieczającego i narzędzia wsparcia dostarczone przez OEM — są takie. Niektóre z tego oprogramowania można nawet zaklasyfikować jako złośliwe.

Wszystkie te aplikacje przylegają do nowego komputera z systemem Windows i mogą wpływać na jego wydajność, powodując, że uruchamia się lub działa wolno, nawet gdy jest zupełnie nowy. Ręczne odinstalowanie tych niepotrzebnych aplikacji wymagałoby czasu i cierpliwości, ale na szczęście istnieją pewne rozwiązania w postaci programów zaprojektowanych specjalnie w celu automatycznego pozbycia się niechcianego oprogramowania.

Najlepsze narzędzia do usuwania bloatware na PC

IObit Uninstaller PRO 7 (sugerowany)

Interfejs deinstalatora iobit pro 7

Jest to kolejny darmowy program, który pokazuje listę wszystkich programów zainstalowanych na twoim komputerze. Po prostu wybierz, którego chcesz się pozbyć, i kliknij Odinstaluj. Jest to bardzo przydatne, ponieważ informuje, które dodatki i wtyczki są zaufane, a które nie.

  • Pobierz bezpłatną wersję IObit Uninstaller PRO 7 tutaj

Revo Uninstaller (sugerowany)

Kolejnym przydatnym programem jest świetny Revo Uninstaller, który jest dostępny w bezpłatnej, płatnej i przenośnej wersji płatnej. Gdy załadujesz go po raz pierwszy, wyświetli się lista wszystkich zainstalowanych programów dla wszystkich użytkowników systemu. Pokażą także szczegółowe informacje na ich temat, takie jak data instalacji, rozmiar i tak dalej. Musisz tylko wybrać program i kliknąć przycisk Odinstaluj, aby go wysłać.

Darmowa wersja nie ma wielu funkcji, ale nadal jest bardzo przydatna. Wersja płatna kosztuje 39 USD, ale jeśli chcesz utrzymać urządzenie w czystości i porządku, program jest niesamowity.

  • Pobierz wersję próbną Revo Uninstaller Pro tutaj

PC Decrapifier

Jest to darmowy i łatwy w użyciu program, który istnieje od bardzo dawna i działa doskonale z każdą wersją systemu Windows od Windows 2000 aż do Windows 8. Oprogramowanie wyszukuje wszystkie niechciane aplikacje i programy, dzięki czemu możesz wybrać, co chcesz odinstalować, a następnie automatycznie wykonać zadanie za Ciebie. Program zawiera dużą listę aplikacji próbnych, które zwykle są dostarczane z nowymi urządzeniami. Po zainstalowaniu utworzy punkt przywracania systemu, a następnie wystarczy wybrać elementy z listy i kliknąć Dalej.

PC Decrapifier jest bezpłatny do użytku osobistego i kosztuje 25 USD w celach komercyjnych.

  • Pobierz tutaj PC Decrapifier

SlimComputer

Ten ma kilka dodatkowych funkcji w porównaniu do PCDecrapifier przeznaczonego do czyszczenia wszystkich wstępnie zainstalowanych śmieci, których nie potrzebujesz na komputerze. Oferuje on optymalizator uruchamiania i usług, ogólny deinstalator oprogramowania, wyszukiwanie przeglądarki i narzędzie do sprawdzania paska narzędzi oraz sekcję narzędzi systemu Windows z szybkim dostępem do wielu programów, takich jak Zarządzanie dyskami, Menedżer urządzeń lub Regedit.

Wyszukiwania w programie są podzielone na kategorie niechcianych aplikacji, dodatków i pasków narzędzi przeglądarki, elementów startowych i wstępnie zainstalowanych skrótów. Musisz po prostu przejrzeć każdy z nich i zweryfikować te, które chcesz usunąć. Masz również opcję Przywróć na wypadek, gdybyś chciał cofnąć usunięcie wykonane przez pomyłkę.

  • Pobierz SlimComputer tutaj

Odklej mój komputer

To oprogramowanie ma na celu całkowite usunięcie zbędnego oprogramowania typu bloatware, które jest dostarczane z nowym komputerem. Jego przenośność jest zaletą. To narzędzie nie koncentruje się na wyszukiwaniu określonych niepotrzebnych elementów, ale raczej wyświetla listę wszystkiego na komputerze, w tym oprogramowanie startowe, elementy pulpitu i całe ważne oprogramowanie.

Podczas procesu odinstalowywania proces automatyczny wyszuka i usunie wpisy rejestru i resztki plików z komputera. Jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że nie wprowadza ona rozróżnienia między dobrym a złym oprogramowaniem, ponieważ jest to masowy deinstalator.

  • Pobierz Decrap My Computer tutaj

Czy powinienem to usunąć?

Jest to wykrywacz i narzędzie do usuwania oprogramowania typu bloatware producenta, oprogramowania próbnego i niechcianych programów, w tym pasków narzędzi, oprogramowania reklamowego i innych śmieci. Będzie skanować komputer, a następnie oceniać wszystko, co znaleziono. Im wyżej pozycja znajduje się na liście, tym bardziej zaleca się jej usunięcie.

  • Pobierz Czy powinienem to usunąć? tutaj

AppRemover

To narzędzie różni się nieco od wszystkich innych, ponieważ zostało zaprojektowane do przeszukiwania twojego systemu w celu znalezienia czegoś, co daje możliwość odinstalowania oprogramowania zabezpieczającego w szczególności. Testy antywirusowe i próby bezpieczeństwa w Internecie to największy drenaż wydajności nowego komputera, dlatego należy je usunąć, jeśli nie będziesz z nich korzystać. Programy w tej kategorii obejmują produkty Norton i McAfee; samo ich usunięcie powinno samo zwiększyć wydajność komputera.

  • Pobierz AppRemover tutaj

Chociaż żadne z tych narzędzi nie stanowi idealnego rozwiązania za jednym kliknięciem, wszystkie są bardzo przydatne do pozbycia się komputera z niechcianego oprogramowania.

Link do głównej publikacji