Wypróbuj te rozwiązania, aby naprawić szumy procesora w Windows 10, 8.1

Według niektórych postów na forum, niektórzy użytkownicy zgłosili zwiększony hałas procesora pochodzący z ich laptopów po aktualizacji do systemu Windows 10. Oferujemy poprawki, które mogą rozwiązać Twoje problemy
naprawić szum wentylatora procesora
Windows 8.1 ma wiele problemów z oprogramowaniem dla nowych użytkowników, ale najwyraźniej działa również na irytujący sprzęt.

Najnowsze raporty sugerują, że hałas procesora na niektórych laptopach faktycznie wzrasta po aktualizacji systemu Windows 8.1. Jeden ze sfrustrowanych użytkowników korzysta z laptopa Sony VAIO Windows 8.1, powiedział:

Mój laptop to Sony VAIO i ma mniej niż 1 rok. Mam na myśli dźwięk wentylatora, nie miałem problemu przed aktualizacją do Windows 8. Zadzwoniłem do Sony i powiedzieli mi, żebym skontaktował się z Microsoftem. Zauważyłem, że mój laptop jest zbyt gorący po stronie, z której dochodzi dźwięk wentylatora. Nie używam laptopa na płaskiej powierzchni, zwykle używam kawałka drewna z tyłu, aby uzyskać kąt 30 stopni. Wentylator zatrzyma się, jeśli ponownie uruchomię laptopa, kilka minut później, uruchomi się ponownie z pełną mocą. Kiedy wyjaśniłem to SONY, powiedzieli mi, żebym natychmiast skontaktował się z Microsoftem, nie ma nic złego w tym urządzeniu.

Wyższy poziom hałasu generowanego przez wentylator procesora został zgłoszony na forach pomocy technicznej Microsoft, a także na forum innych producentów laptopów. Fakt, że wentylator procesora generuje więcej hałasu niż wcześniej, jest spowodowany wzrostem temperatury procesora. Dlatego system Windows 8.1 wymaga większej mocy procesora, co powoduje wzrost temperatury.

Wymagania systemowe Windows 8.1 nie są tak rygorystyczne i nie wymagają dużej mocy lub przestrzeni:

 • RAM: 1 gigabajt (GB) (32-bit) lub 2 GB (64-bit)
 • Procesor: 1 gigaherc (GHz) lub szybszy z obsługą PAE, NX i SSE2
 • Miejsce na dysku twardym: 16 GB (32-bit) lub 20 GB (64-bit)
 • Karta graficzna: urządzenie graficzne Microsoft DirectX 9 ze sterownikiem WDDM

Niektóre potencjalne poprawki hałasu procesora w systemie Windows 10

[Aktualizacja] Podczas aktualizacji do systemu Windows 10 niektórzy użytkownicy napotkali podobne problemy z procesorem, który nieustannie wydaje szum / szum.

Mam Asus Vivobook S200e, który działa dobrze. Jednak od czasu uaktualnienia do systemu Windows 10 wentylator działa stale z najwyższą prędkością, jak tylko włączam komputer. Sprawdziłem menedżera zadań, a procesor jest bardzo niski, między 2 a 15%. Próbowałem zamykać programy w menedżerze zadań, jednak nic nie wpływa na prędkość wentylatora. Byłem na forach i próbowałem wiele z tego, co zostało polecone, jednak nic nie działało.

Microsoft oficjalnie podał minimalne wymagania sprzętowe dla systemu Windows 10 w następujący sposób:

 • Procesor: 1 gigaherc (GHz) lub szybszy procesor lub SoC.
 • RAM: 1 gigabajt (GB) dla wersji 32-bitowej lub 2 GB dla wersji 64-bitowej
 • Miejsce na dysku twardym: 16 GB dla 32-bitowego systemu operacyjnego 20 GB dla 64-bitowego systemu operacyjnego.
 • Karta graficzna: DirectX 9 lub nowsza ze sterownikiem WDDM 1.0.
 • Wyświetlacz: 800 × 600.

> Czytaj także: Poprawka: wysokie zużycie procesora csrss.exe w systemie Windows 10

1. Wyczyść wentylator procesora, aby usunąć szum procesora

Przede wszystkim musisz upewnić się, że winowajcą jest system Windows 8.1. Aby to zrobić, po prostu ostrożnie usuń wentylatory z kurzu, aby mieć pewność, że hałas nie powoduje pyłu. Więcej informacji na temat zarządzania zwiększonym hałasem wentylatora można znaleźć w naszym artykule Jak zmniejszyć hałas wentylatora.

 • Po wykonaniu tej czynności sugeruje jeden użytkownik

  Jeśli uruchomisz Menedżera zadań i przejdziesz do zakładki Wydajność, prawdopodobnie zobaczysz, że wykorzystanie procesora jest naprawdę wysokie (80-100%) bez wyraźnego powodu. Ponadto, jeśli przejdziesz do karty Procesy lub Szczegóły, zauważysz pojawienie się wielu instancji procesu o nazwie „sdclt.exe” pojawia się ponownie co kilka sekund.

  Oto kroki, które musisz podjąć:

  • Przejdź do Harmonogramu zadań
  • Biblioteka harmonogramu zadań -> Microsoft -> Windows -> Kopia zapasowa systemu Windows
  • Wyłącz zadanie „ConfigNotification”
  • Zrestartuj swój komputer

  2. Napraw problem z pamięcią poprzez Hack rejestru

   Spróbuj zhakować wyjście z tego problemu, wykonując jedną modyfikację rejestru. Oto dokładnie, co musisz zrobić:

  1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz regedit i przejdź do Edytora rejestru
  2. Przejdź do następującej ścieżki: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Zarządzanie pamięcią
  3. Znajdź ClearPageFileAtShutDown i zmień jego wartość na 1.
  4. Zapisz zmiany
  5. Zrestartuj komputer.
  • 3. Zaktualizuj sterowniki, aby rozwiązać problem

   Zdecydowanie zalecamy, aby mieć zainstalowane najnowsze sterowniki. Aby uzyskać szczegółową procedurę sprawdzania problemów ze sterownikami i ich aktualizacji, przeczytaj nasz artykuł Jak aktualizować nieaktualne sterowniki w systemie Windows 10.

   Jeśli szukasz jeszcze szybszego rozwiązania do aktualizacji sterowników komputera, użyj dedykowanego automatycznego narzędzia. Zdecydowanie polecamy TweakBit Driver Updater (W 100% bezpieczny i przetestowany przez nas). To narzędzie jest zatwierdzone przez Microsoft i Norton Antivirus i wykorzystuje zaawansowaną technologię aktualizacji.

   Daj nam znać, zostawiając komentarz, jeśli udało Ci się rozwiązać irytujący problem z hałasem procesora.

   POKREWNE ARTYKUŁY DO SPRAWDZENIA:

   • 8 najlepszych programów do monitorowania temperatury procesora komputera
   • Jak zwiększyć prędkość wentylatora procesora za pomocą oprogramowania i ustawień BIOS
   • Poprawka: wysokie użycie procesora spowodowane przez Windows Shell Experience Host
Link do głównej publikacji