Wyłącz dotyk w systemie Windows 10: jak to zrobić

Windows 8 był pierwszym systemem Windows, który wprowadził interfejs dotykowy, a Windows 10 kontynuuje swoją tradycję. Chociaż użytkownicy, którzy nie mają monitorów z ekranem dotykowym, nie muszą się martwić o tę funkcję, niektórzy użytkownicy chcą wyłączyć tę funkcję na swoich monitorach z ekranem dotykowym, więc jeśli nie chcesz korzystać z funkcji ekranu dotykowego w systemie Windows 10, my pokaże, jak wyłączyć dotyk w Windows 10.

wyłącz dotykowe okna 10

Jak wyłączyć ekran dotykowy w systemie Windows 10

Windows 10, podobnie jak Windows 8, został zaprojektowany jako jeden system operacyjny dla różnych urządzeń, od komputera stacjonarnego lub laptopa po tablet lub smartfon, więc nie jest niczym niezwykłym wsparcie dla funkcji ekranu dotykowego. Jeśli nie używasz funkcji ekranu dotykowego na laptopie lub monitorze, lub jeśli nie chcesz klikać czegoś, jeśli przypadkowo dotkniesz ekranu, dzisiaj mamy prosty sposób na wyłączenie ekranu dotykowego w systemie Windows 10.

Oto, co musisz zrobić, aby wyłączyć dotyk w Menedżerze urządzeń.

  1. Otwórz Menedżera urządzeń. Możesz to zrobić, naciskając klawisz Windows + X i wybierając Menedżer urządzeń z menu.
  2. Po otwarciu Menedżera urządzeń musisz przejść do Human Interface Devices.
  3. Otwórz sekcję Urządzenia interfejsu człowieka i wyszukaj ekran dotykowy zgodny z HID.
  4. Kliknij prawym przyciskiem myszy ekran dotykowy zgodny z HID i wybierz z menu opcję Wyłącz.
  5. Otrzymasz ostrzeżenie, że wyłączenie tego urządzenia spowoduje, że przestanie ono działać, ale nie martw się tym i po prostu kliknij Tak.

To wszystko, Twój ekran dotykowy jest teraz wyłączony. Jeśli zdecydujesz, że chcesz ponownie użyć ekranu dotykowego, po prostu powtórz wszystkie kroki, ale po kliknięciu prawym przyciskiem myszy ekranu dotykowego zgodnego z HID wybierz Włącz tym razem.

Jak widać, wyłączenie funkcji ekranu dotykowego jest dość proste w systemie Windows 10. Dziwnie jest widzieć, że Microsoft nie uczynił tej opcji bardziej dostępną, na przykład poprzez menu Ustawienia, i niestety, jest to jedyny sposób, o ile wiemy aby wyłączyć funkcję dotyku w systemie Windows 10.

Nasz poprzedni przewodnik dotyczący wyłączania ekranu dotykowego dotyczył wersji zapoznawczej systemu Windows 10, podczas gdy bieżąca wersja uwzględnia ostateczną wersję.

Link do głównej publikacji