Jak robić zrzuty ekranu w systemie Windows RT

Jeśli próbujesz zrobić zrzut ekranu do pracy lub nawet w grę, w którą grasz, potrzebujesz aplikacji do zrzutów ekranu. W Windows RT mamy tę aplikację, aplikację Snipping lub możemy po prostu użyć przycisków klawiatury ekranowej w lewym górnym rogu klawiatury. Więc jeśli nie masz pamięci wizualnej, narzędzie Snipping ułatwi ci zapisanie pracy przez szybkie zrobienie zdjęcia.
Aplikacja do zrzutów ekranu systemu Windows RT

Wykonanie zrzutu ekranu w Windows RT powinno być względnie łatwe, albo zrobisz zrzut ekranu dokumentu roboczego, chwilę w oglądanym filmie lub tylko zrzut ekranu z gry swojej ulubionej postaci, wszystko to można zrobić za pomocą odpowiedniej aplikacji w Windows RT. W tym przypadku mamy narzędzie Wycinanie, które służy do wybrania dokładnie części ekranu, którą chcesz uchwycić, a następnie wystarczy kilka kliknięć, aby zapisać ją na tablecie Windows RT. Widząc, że większość użytkowników są przyzwyczajeni do starych systemów operacyjnych i starych metod przechwytywania i zapisywania obrazu, przeprowadzimy Cię przez kilka kroków, aby zobaczyć, jak łatwo można to zrobić w Windows RT.

Jak robić zrzuty ekranu w systemie Windows RT

Istnieją dwie metody przechwytywania obrazu w systemie Windows RT: użyj skrótów przycisków na tablecie Windows RT lub po prostu skorzystaj z aplikacji Snipping, którą przedstawiłem powyżej, ale w poniższych wierszach zobaczymy, jak dokładnie zrobić zrzut ekranu przy użyciu obu metod. .

Pierwszą metodą, którą przedstawię, jest użycie przycisków na komputerze Surface RT z systemem operacyjnym Windows RT:

 1. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to nacisnąć i przytrzymać przycisk „Okno” (umieszczony tuż pod wyświetlaczem) oraz przycisk niższej głośności (umieszczony po lewej stronie wyświetlacza).
 2. Teraz powinieneś zobaczyć ekran nieco przyciemniony, a następnie powinien błyskać jak aparat w smartfonie.
 3. Zrzut ekranu jest teraz zapisywany na komputerze, można go znaleźć, wyszukując w folderze „Pictures” na komputerze w katalogu „Screenshots”.

Drugą metodą wykonania zrzutu ekranu jest użycie aplikacji do wycinania dostępnej w systemie Windows RT.

 1. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, aby znaleźć narzędzie Wycinanie, jest przejście na prawo od ekranu pod paskiem „uroków”.
 2. Pozwala kliknąć (lewym przyciskiem myszy) w aplikacji „Szukaj”, która tam ma wyglądającą lupę.
 3. Wpisz w polu wyszukiwania „Narzędzie wycinania”
 4. Teraz powinieneś mieć po lewej stronie aplikację „Narzędzie wycinania”
 5. Kliknij (lewym przyciskiem myszy) ikonę po lewej stronie o nazwie „Narzędzie wycinania”
 6. Pulpit powinien się teraz otworzyć
 7. Po kliknięciu (prawym przyciskiem myszy) wyświetli się menu narzędzia Wycinanie w dolnej części ekranu, z którego można przypiąć ikonę do menu Start lub paska zadań.
 8. Po kliknięciu (lewym przyciskiem myszy) ikony narzędzia Wycinanie powinno zostać wyświetlone okno.wycinanie aplikacji Windows RT
 9. Musimy kliknąć (lewy przycisk myszy) „Nowy” w oknie narzędzia Wycinanie.
 10. Sprawdź, czy kursor myszy na ekranie zmienił się w zestaw krzyżyków, jeśli nie, kliknij ponownie „Nowy”
 11. Musimy kliknąć (lewy przycisk myszy) obraz, który chcemy zapisać, i przeciągnąć kursor, przytrzymując naciśnięty przycisk myszy nad całym zdjęciem, które chcemy zapisać.
 12. Po zwolnieniu kliknięcia okno Wycinanie pokaże, jak wygląda obraz
 13. Kliknij (lewy przycisk myszy) „Plik” w górnej części okna narzędzia Wycinanie
 14. Kliknij (lewy przycisk myszy) na „Zapisz jako”
 15. Wybierz lokalizację, w której obraz zostanie zapisany. Przykład: Pulpit
 16. W polu obok „Nazwa pliku” w oknie „Zapisz jako” wpisz nazwę zdjęcia, które chcesz zapisać, ale pamiętaj, aby pozostawić .PNG na końcu nazwy.
 17. Kliknij (lewy przycisk myszy) na „Zapisz” w dolnej części okna „Zapisz jako”
 18. Teraz możesz znaleźć ekran do drukowania w katalogu, który wybrałeś do zapisania.

Są to dwie metody stosowane do zrzutów ekranu w systemie Windows RT. Jeśli masz coś jeszcze do dodania i jakieś nowe sugestie, napisz nam kilka pomysłów poniżej.

Link do głównej publikacji