Oto jak zwolnić 30 GB miejsca po zainstalowaniu aktualizacji Fall Creators Update

Firma Microsoft wydała Fall Creators Update po wielu ciężkiej pracy, wprowadzając wiele nowych funkcji do systemu operacyjnego.

Wersja 1709 systemu Windows 10 zawiera wiele ogólnych ulepszeń, w tym nowe opcje prywatności i bezpieczeństwa, pliki OneDrive na żądanie, My People, ulepszenia Cortany i Edge i wiele więcej.

Z drugiej strony tak znacząca aktualizacja zdecydowanie wymaga dużego pobrania, a pliki, które Microsoft umieszcza w twoim systemie, nie zostaną później usunięte.

Oznacza to, że ta rozległa aktualizacja może być odpowiedzialna za zajęcie ogromnej części wolnego miejsca na dysku twardym. Mówimy o dziesiątkach gigabajtów. Ale na szczęście istnieje rozwiązanie umożliwiające odzyskanie tej przestrzeni.

Odzyskaj około 30 GB miejsca na dysku twardym

Proces wcale nie jest skomplikowany. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć Start i wpisać Oczyszczanie dysku. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję Oczyszczanie dysku i wybierz Uruchom jako administrator. Musisz upewnić się, że dysk systemowy jest wybrany, a następnie kliknij OK.

To narzędzie obliczy ilość miejsca, którą będziesz mógł odzyskać. Kliknij przycisk Wyczyść pliki systemowe. Wybierz ponownie dysk systemowy i jeszcze raz kliknij przycisk OK.

To narzędzie ponownie obliczy oszczędność miejsca, ale tym razem będzie zawierać także nową opcję o nazwie Poprzednie instalacje systemu Windows. Obejmie to pliki utworzone podczas instalacji aktualizacji Fall Creators Update.

Zajmują około 30 GB miejsca. Zaznacz pole, a także Tymczasowe pliki instalacyjne systemu Windows. Kliknij OK, aby usunąć dane z kopii zapasowej i odzyskać brakujące miejsce.

Druga opcja odzyskiwania miejsca na dysku twardym

Istnieje inne rozwiązanie, aby odzyskać miejsce na dysku twardym.

  • Otwórz Ustawienia i przejdź do System — Pamięć.
  • W obszarze Storage Sense kliknij Zmień sposób zwalniania miejsca.
  • Na następnym ekranie kliknij opcję Usuń poprzednie wersje systemu Windows.
  • Kliknij Wyczyść teraz.

Możesz wypróbować dowolne z tych dwóch rozwiązań i odzyskać dużo miejsca na dysku twardym.

Link do głównej publikacji