Windows Live Messenger lub MSN Messenger został zamknięty

Jeśli szukasz programu Windows Live Messenger w systemie Windows 10, z rozczarowaniem usłyszysz, że nie jest on już dostępny.

Jeśli jesteś podobny do mnie, masz dziwną pasję do starego oprogramowania lub, mówiąc ściślej, do oprogramowania, które jest już nieaktualne. I takim przykładem jest Windows Live Messenger, więc wraz z pojawieniem się Windows 10, Windows 8 stało się to przestarzałe.

Jest to bardzo podobne do tego, co stało się z Outlook Express, kolejnym „starszym”, w Windows 7 i Windows 10, Windows 8. Ci z was, którzy mają nostalgiczne odczucia związane z Windows Live Messenger, prawdopodobnie szukają go w Google. Nie szukaj więcej.

 • Windows Live Messenger został zamknięty w 2013 roku

  Ostatni raz, gdy sprawdzałem Windows Live Messenger, był na oficjalnej stronie Microsoft, w Centrum pobierania. I zgadnij, co tam jeszcze było, a przynajmniej wynik wyszukiwania.

  Windows Live Messenger Windows 8

  Dlatego po kliknięciu go, aby pobrać, pojawia się następujący komunikat:

  Windows Live Messenger dla Windows 8

  • Windows Live Messenger zniknął z Windows 10, Windows 8

   Smutna prawda jest taka, że ​​Microsoft wycofuje Windows Live Messenger, a niektórzy użytkownicy zostali już migrowani do Skype od 15 marca. Tak więc prostym krokiem jest skorzystanie ze Skype’a, ale zdecydowanie zalecamy wypróbowanie najpierw wersji komputerowej, a dopiero później Windows Store. Po prostu nam się to nie podobało. Tak więc do końca kwietnia 2013 r. Microsoft całkowicie wycofał wsparcie dla Windows Live Messenger, więc jeśli szukasz tego „starego” doświadczenia w systemie Windows 10, Windows 8, zasmuca mnie stwierdzenie, że będzie to niemożliwe.

   Scal konta Windows Live Messenger

   • Było to naturalne, nawet zanim Microsoft kupił Skype za ogromną kwotę 8,5 miliarda dolarów. Windows Live Messenger nie był domyślnie obecny w Windows 7, ponieważ można go było używać tylko po instalacji lub po skorzystaniu z usług innej firmy. Najprawdopodobniej nastąpi to, że konta Microsoft zostaną połączone z nazwami Skype dla płynnego przejścia. Oto krótkie wyjaśnienie od inteligentnego komentatora TheVerge na temat różnic między Skype a Windows Live Messenger:

    Skype był peer to peer, tzn. Wiadomości mogły być wysyłane tylko wtedy, gdy obie strony były w trybie online. Messenger przechowywał wiadomości na serwerach MS, ale teraz oba Skype działają na serwerach Messenger, więc to zostało rozwiązane. Messenger był dostępny z dowolnego komputera, wystarczyło zalogować się do konta Live za pomocą dowolnej przeglądarki. Skype wymagał klienta stacjonarnego, który powodował problemy na komputerach Mac i Linux ze złymi aktualizacjami lub ich brakiem.

    Teraz zostało to rozwiązane (cóż, będzie to w tym miesiącu), ponieważ Skype wchodzi na outlook.com. Zasadniczo Skype był lepszy w rozmowach wideo, Messenger lepiej w wiadomościach. Teraz oba są tym samym, więc powinna być najlepsza w historii. Nowy Skype jest konkurentem dla iChat, Google Voice i Google Talk jednocześnie

    Czy możemy to odzyskać?

    Niestety nie, chyba że mieszkasz w Chinach, gdzie nadal będzie aktywny. Nadal możesz próbować zainstalować aplikację IM + w Sklepie Windows, ale z własnego doświadczenia synchronizacja kontaktów na Skypie będzie naprawdę przyjemna, więc nie bój się tego robić. Jeśli jednak napotkasz jakieś problemy, zawsze możesz wyrazić swoje obawy na oficjalnych forach.

    [AKTUALIZACJA] Microsoft wprowadził Skype zamiast Windows Live Messenger, ale użytkownicy nie byli zadowoleni z aktualizacji. Microsoft koncentrował się na rynku korporacyjnym, a Skype nie był już przyjazny dla użytkownika. Mimo to Microsoft zmusza użytkowników Skype do zainstalowania nowej wersji 25 maja.

    Dobrą wiadomością jest to, że tradycyjna aplikacja Skype na komputery znów jest dostępna do pobrania z oficjalnej strony Skype i jest wymieniona jako „klasyczny Skype”. Jednak użytkownicy są ostrzegani, że niektóre jego funkcje mogą się różnić podczas korzystania z rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10 lub nowszych wersji systemu operacyjnego.

    Jakie są twoje przemyślenia na ten temat i który program do czatowania jest Twoim ulubionym w systemie Windows 10? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji