5 najlepszych aplikacji do udostępniania i transportu samochodów na Windows 10

Przeszliśmy długą drogę od ścigania taksówek po mieście z podniesionymi rękami. Teraz Twój smartfon, tablet, a nawet komputer może ustawić Cię dosłownie wszędzie. Czy to tylko dom twojego przyjaciela, który jest kilka przecznic dalej, czy inny kontynent.

Technologia całkowicie zmieniła transport i sposób, w jaki do niego podchodzimy. Nie, nie mówimy jeszcze o samochodach z napędem własnym. Mówimy o wielu usługach (aplikacjach), które pozwalają uczynić podróż tak łatwą, jak to możliwe. Niezależnie od tego, czy jest to na własną rękę, czy w porozumieniu innej osoby.

W oceanie usług, które mogą zabrać Cię z punktu A do punktu B, musisz wybrać niektóre, których chcesz się trzymać, co może być trudne. Więc mamy dla Ciebie zadanie, wybierając nasze najlepsze oferty dla aplikacji transportowych dostępnych na Windows 10 lub Windows 10 Mobile. Prawdę mówiąc, oferta nie jest tak bogata, jak na niektórych innych platformach, ale nadal masz wszystko, z czym musisz pracować.

Najlepsze aplikacje transportowe na Windows 10 i Windows 10 Mobile

Uber

Uber jest obecnie jedną z najbardziej kontrowersyjnych aplikacji (nie tylko aplikacji podróżniczych, ale ogólnie). Ta usługa jest nielegalna w wielu miastach i krajach, a po niej następuje wiele incydentów. Nie do końca to, co chcesz przeczytać, szukając najlepszej aplikacji transportowej? Właśnie dlatego umieszczenie Ubera na tej liście było trudną decyzją.

Ale nie będziemy rozmawiać o kontrowersjach wokół Ubera. Jeśli masz już opinię na temat Ubera, przejdź do innej aplikacji. Mówienie o tym, czy Uber jest dobry, czy nie, jest szeroką i złożoną dyskusją, a na pewno nie jest tematem tego artykułu.

Teraz o samej usłudze. Uber jest de facto najbardziej zaawansowaną i rozwiniętą usługą transportową na rynku. Korzystanie z Ubera jest proste i nie ma wiele filozofii do opisania. Po prostu wybierz miejsce docelowe, do którego chcesz się udać, a Uber poda Ci opłatę, zanim zarezerwujesz kierowcę.

Aplikacja wyświetli również najbliższe sterowniki, aby Twój czas oczekiwania był minimalny. W praktyce jest więcej oscylacji w czasie oczekiwania, więc możesz skończyć czekać dłużej niż oczekiwano. Ale jeszcze raz, każdy przypadek jest indywidualny.

W końcu decyzja, czy chcesz korzystać z Ubera, zależy od ciebie. Ale nie zalecamy używania Ubera tam, gdzie jest to niezgodne z prawem. Oczywiście ze względu na twoje bezpieczeństwo.

Możesz pobrać Uber ze Sklepu Windows za darmo.

Lyft

Lyft to kolejna popularna usługa udostępniania samochodów. W rzeczywistości Lyft jest największą konkurencją Uber na rynku, ponieważ dwie firmy nieustannie podążają za sobą w różnych aspektach biznesowych. Chociaż można usłyszeć różne skargi i protesty przeciwko niemu, mamy wrażenie, że Lyft jest mniej kontrowersyjny niż Uber.

Jeśli chodzi o koncepcję, obie usługi są dość podobne. Lyft służy również do transportu osób z miejsca A do miejsca B. Gdy musisz gdzieś pojechać, wystarczy wprowadzić cel podróży w aplikacji Lyft na Windows 10 Mobile, a aplikacja wyświetli najbliższy sterownik. Zanim zaakceptujesz jazdę, zobaczysz zdjęcie kierowcy, recenzję, typ samochodu i dodatkowe informacje. Zobaczysz także szacunkowy koszt przejazdu, zanim go zaakceptujesz.

Jeśli chodzi o zasięg, Lyft jest na razie dostępny tylko w większych miastach USA. Możesz więc rozważyć skorzystanie z tej usługi tylko wtedy, gdy mieszkasz w Stanach Zjednoczonych. Jednak Lyft ogłosił na początku tego roku, że planuje rozszerzyć swoją działalność na inne kontynenty, ale na razie to wszystko, co wiemy.

Możesz pobrać Lyft za darmo ze Sklepu Windows.

Mapy Windows

Jeśli podróżujesz sam, aplikacja / usługa, bez której nie możesz się obejść, to zdecydowanie Mapy Windows. Ta aplikacja będzie Twoim wybawcą w obcym mieście, ponieważ nigdy się nie zgubisz. Mapy systemu Windows obejmują całą planetę, więc nie ma szans, że znajdziesz się w nieosłoniętym terenie. Oczywiście absurdalne byłoby stwierdzenie, że aplikacja za każdym razem pokaże właściwą drogę. Ale dokładność jest dość wysoka.

Oprócz pokazania mapy dowolnego miasta, w którym aktualnie się znajdujesz, Mapy systemu Windows mają także inne przydatne funkcje. Pokaże ci warunki drogowe i pogodowe w Twojej okolicy. Dostępny jest również rozkład transportu publicznego w niektórych większych miastach, więc nie musisz się martwić o brak autobusu.

Mapy systemu Windows można również łączyć z innymi aplikacjami z tej listy, aby uzyskać jeszcze lepsze wrażenia. Oczywiście jeśli nie masz kłopotów z kierowcami. Żartuję, szanse na to są prawdopodobnie takie same jak w zwykłej taksówce. Jednak zawsze wskazana jest dodatkowa ostrożność.

Mapy systemu Windows powinny być domyślnie instalowane na telefonie lub komputerze z systemem Windows 10. Ale możesz również pobrać go ze Sklepu Windows za darmo.

Skyscanner

Jeśli musisz zarezerwować bilet lotniczy, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi. A Skyscanner wyróżnia się jako jeden z najlepszych. Ta aplikacja pozwala wyszukać bilety lotnicze i znaleźć najlepszą możliwą ofertę. Musisz tylko wybrać miejsce docelowe i czas podróży, a aplikacja zrobi resztę za Ciebie.

Możesz wyszukiwać według dat, które najbardziej Ci odpowiadają, lub nawet pozwolić aplikacji znaleźć najtańszą opcję dla Ciebie. Po wybraniu lotu aplikacja przekieruje Cię na stronę linii lotniczej w celu sfinalizowania rezerwacji. Prawdę mówiąc, sama aplikacja nie zapewnia najlepszego możliwego doświadczenia. Ale niestety jest to ogólny problem wielu aplikacji mobilnych na Windows 10. I rzeczy nie wyglądają tak obiecująco na przyszłość.

Oprócz rezerwacji biletów lotniczych Skyscanner może również pomóc Ci znaleźć hotel na swój pobyt lub wynająć samochód. Ale to nie jest nasz cel, ponieważ istnieją lepsze usługi niż Skyscanner do tego celu.

Skyscanner jest dostępny za darmo w Windows Store.

Car2Go

Wydaje mi się, że Car2Go i inne aplikacje o podobnym modelu biznesowym nie mają wystarczającej uwagi. Ponieważ pomysł jest świetny. Teoretycznie działa idealnie. Znajdujesz najbliższy samochód, wskakujesz i jedziesz tam, gdzie chcesz, a następnie po prostu zostawiasz go na zatwierdzonym miejscu parkingowym. I dokładnie tak działa Car2Go. Teoretycznie wygląda to nieskazitelnie, ale w praktyce cóż, nie tak bardzo.

Po pierwsze, nie jeździsz własnym samochodem, co oznacza, że ​​musisz bardzo uważać, aby go nawet nie podrapać, ponieważ kary za obrażenia mogą wzrosnąć nawet do 1000 USD. Po drugie, prowadzenie samochodu i znalezienie miejsca parkingowego w dużym mieście może (i zwykle jest) koszmarem. A ponieważ opłaty za usługę za minutę, prawdopodobnie wydasz kilka dodatkowych dolarów, tylko za znalezienie miejsca parkingowego.

Istnieją również różne skargi klientów na ukryte opłaty i samochody, które nie są w dobrej formie i nie są wygodne. Ale z drugiej strony, czy naprawdę oczekujesz luksusu od samochodu, którego nie posiadasz i jeździsz dłużej niż, powiedzmy, 20-30 minut. To prowadzi nas do wniosku, że Car2Go najlepiej nadaje się na krótkie przejażdżki po mieście i nie warto zabierać go na całodniową wycieczkę.

Możesz pobrać Car2Go ze Sklepu Windows za darmo. Ale jest opłata rejestracyjna, która zależy od twojego kraju.

Wniosek

Muszę przyznać, że jest to najdziwniejszy artykuł recenzowany, jaki kiedykolwiek napisałem. Ponieważ w artykule TOP 5 nie mówi się po prostu więcej o wadach niż zaletach. Ale tak właśnie jest. Wspólne korzystanie z samochodów jest wciąż trudnym tematem, popartym raczej kontrowersyjnymi usługami, które utrzymują nienawiść do swoich klientów. I musimy zachować tutaj obiektywizm.

Cały rynek jest stosunkowo młody i chociaż na chwilę obecną tak nie wygląda, być może duże firmy znajdą sposób na zadowolenie większej liczby użytkowników. Nadal nie wiemy, jak to zrobić, ale to pytanie dotyczy rzeczywistych graczy w tej dziedzinie. Pozostawimy im więc miejsce na nowe pomysły.

Co sądzisz o naszych typach najlepszych aplikacji turystycznych na Windows 10 i ogólnie w temacie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji