Windows 8, Windows 10 Chess Titans: Gdzie to jest?

Wielu z was wciąż tęskni za Chess Titans i nawet po zainstalowaniu Windows 8, Windows 10, szukasz sposobów na odzyskanie go. Przeczytaj nasz artykuł, który może ci w tym pomóc.

okna szachów tytanów 8
Ci z nas, którzy lubią dobrą grę w szachy na Windows 10, Windows 8, muszą na pewno wiedzieć o Chess Titans — klasycznej grze na Windows, opracowanej przez Oberon Games. Gra stała się bardzo popularna wśród szachistów, którzy mogą grać przeciwko komputerowi lub innemu człowiekowi. Użytkownicy mogą wybrać umiejętności komputera od 1 do 10. Szachy Tytani mają trzy poziomy trudności: Początkujący, Średnio zaawansowany i Zaawansowany.

  • Czytaj także: Windows 8, Windows 10 App Check: Hangman Pro

Od czasu premiery systemu Windows 10, Windows 8 użytkownicy ponownie zaczęli się zastanawiać — gdzie jest Chess Titans w systemie Windows 10, Windows 8? W końcu gra ma tylu fanów na całym świecie. Ale co się stało z tą popularną, wstępnie zainstalowaną grą w systemie Windows 10, Windows 8? Wielu użytkowników zgłosiło, że nie może go znaleźć.

Czy Microsoft usunął go z najnowszego systemu operacyjnego? Niestety wygląda na to, że odpowiedź brzmi „tak”. Użytkownicy proszący o pomoc na oficjalnych forach Microsoft, jak zlokalizować grę, zostali skierowani na alternatywne opcje, takie jak ChessTactis, Chess Buddy lub Chess Pro.

Zagraj w Chess Titans w Windows 10, Windows 8

Jednak opinie na temat takich aplikacji nie były najbardziej obiecujące. Na przykład użytkownik thomasbixon wypróbował sugerowane gry, ale wcale mu się to nie podobało. Oto jego opinia:

Debbie, dziękuję za odpowiedź, ale te gry są jak małe dzieci w szachy w wyglądzie, stylu i użyciu. (Chyba że znasz jednego podobnego do Chess Titans)

Co pozostaje do zrobienia? Najwyraźniej wciąż jest wielu fanów Chess Titans, których codzienna rutyna polega na rozegraniu kilku rund w tej grze, i nie zadowalają się mniej. Istnieje alternatywa: spójrz na niektóre z najlepszych aplikacji do gry w szachy ze Sklepu Windows w naszej górnej części.

Jeśli sugestie z pierwszego artykułu nie zadowoliły Cię i nadal szukasz alternatywy, mamy również kolejny artykuł na temat szachów, który możesz sprawdzić.

Aktualizacja 2018: Zagraj w Chess Titans w Windows 8, 8.1, 10

Ważne jest, aby wspomnieć, że w tej chwili nie ma tak wielu gier, które mogłyby wizualnie i technicznie zastąpić wszystkie funkcje Chess Titans, ale wciąż istnieją pewne rozwiązania, które mogą pomóc w zainstalowaniu gry, a przy odrobinie szczęścia będzie to możliwe pracować na komputerze. Aby uzyskać więcej informacji, możesz odwiedzić ten wątek na forum z naszego dedykowanego artykułu, który poprowadzi Cię w instalacji Chess Titans.

Z drugiej strony istnieje wiele innych szachowych aplikacji i gier, które mogą z powodzeniem zastąpić Chess Titans i są w pełni kompatybilne z Windows 10. Są to świetne alternatywy, które mogą zapewnić świetną rozgrywkę i utrzymać mózg w dobrej formie. Jeśli szukasz DARMOWYCH gier w szachy, mamy świetną listę w tym artykule.

Jeśli ktoś chce urządzić imprezę szachową, siedząc na kanapie, istnieje gra Chess Ultra, w którą można grać na konsoli Xbox i zapewni ona świetną zabawę podczas gry online.

Aby znaleźć najlepsze alternatywy dla Chess Titans, sprawdź poniższe aplikacje.

Chess Giants — najbliższa alternatywa dla Chess Titans

szachy gigantów

Jak widać, istnieje wiele gier szachowych. Nie są jednak tak interesujące, intuicyjne i łatwe do grania jak szachy.

Ale mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: jest jedna szczególna gra, która bardzo przypomina Chess Titans.

Jak mówi jego twórca, Chess Giants stara się być najbardziej atrakcyjnym oprogramowaniem do gry w szachy na PC. Przetestowaliśmy to i możemy potwierdzić, że jeśli podobało Ci się Chess Titans, to z pewnością pokochasz Chess Giants.

Możesz pobrać grę za darmo i uruchomić wersję próbną na 4:45 minut. Po upływie okresu próbnego musisz przekazać darowiznę, aby kontynuować grę.

gra w szachy gigantów

Pobierz grę i powiedz nam, czy ci się podoba.

SparkChess — kolejna interesująca alternatywa dla Chess Titans

iskrzy

Jeśli wolisz grać w gry online, możesz również sprawdzić Spark Chess. Ta internetowa platforma do gry w szachy pozwala grać w szachy bez pobierania czegokolwiek na komputer.

Nie jest wymagane konto użytkownika, wystarczy wejść na stronę SparkChess, wybrać przeciwnika i nacisnąć przycisk odtwarzania.

Interfejs gry jest bardzo łatwy w obsłudze i intuicyjny. Ponadto, jeśli jesteś początkującym, możesz wybrać odpowiedniego dla siebie przeciwnika (na przykład możesz wybrać Cody’ego, który nadal uczy się podstaw). Możesz także cofnąć swoje ruchy, jeśli twój poprzedni nie był doskonały.

Proszę bardzo, mamy nadzieję, że podobały wam się alternatywy dla szachowych tytanów. Niestety, oryginalna gra nie jest już dostępna, ale dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele alternatyw, które można wykorzystać, aby poprawić swoje umiejętności szachowe.

Link do głównej publikacji