Czytaj Koran w Windows 8, Windows 10: Pięć podstawowych aplikacji

Oto sześć najlepszych aplikacji, które pomogą Ci czytać i rozumieć Koran w systemie Windows 8 i Windows 10
Koran Windows 8
Islam jest starożytną religią praktykowaną z przewagą na Bliskim Wschodzie. Ale ostatnio islam rozprzestrzenił się także na świat zachodni, dlatego dziś możemy znaleźć wielu praktykujących anglojęzycznych muzułmanów. Pomyśleliśmy, że trochę wykopaliśmy ze sklepu z aplikacjami dla systemu Windows Windows 8, Windows 10 lub Windows RT aplikacje, które mogą sprawić, że studiowanie Koranu — świętej księgi islamu — będzie bardziej zabawne i interaktywne dla społeczności anglojęzycznej.

Najlepsze aplikacje Windows 8, Windows 10 Koran dla prawdziwego wierzącego

Koran [bezpłatny]

okna Koranu 8

Dla wierzących, którzy nie znają języka arabskiego, ale nadal chcą rozkoszować się widokiem starego tekstu, gdy Mohammed napisał go po raz pierwszy, gdy mu go ujawniono, to: Windows 8, Windows 10 aplikacja na pewno pomoże. Zawiera tekst wiersza w tekście arabskim oraz tłumaczenie lub recytację, w zależności od tego, co wybierzesz. Czcionkę tekstową można zmienić, powiedzmy, kaligrafię Uthmanic na uproszczoną arabską, aby uczniowie arabskiego mogli łatwiej zrozumieć słowa.

Zapamiętaj Koran [bezpłatny]

zapamiętać okna Koranu 8

Jeśli chcesz podjąć trudne zadanie zapamiętania niektórych wersetów ze Świętej księgi, ta aplikacja może być pomocna. Nie ma znaczenia, czy znasz arabski, czy nie, ponieważ oprogramowanie oferuje tłumaczenie na kilka języków. Oryginalna treść tekstu została jednak zaprezentowana tak, aby idealnie pasowała do grafiki Madinah „Mushaf Al-Madinah”.

Jeśli nie chcesz go czytać samodzielnie, możesz zaprogramować aplikację do wykonania recytacji i wybierać spośród 50 różnych stylów recytacji. Recytacje można odtwarzać, wstrzymywać, zatrzymywać, zwalniać lub przyspieszać. Możesz także wyróżnić fragmenty, które zapamiętałeś lub planujesz zapamiętać i wyszukać w Koranie.

Słuchaj Koranu [bezpłatny]

Okna Świętego Koranu 8

To prosta aplikacja do słuchania. Jeśli chcesz uspokoić umysł po męczącym dniu w pracy, możesz włączyć tę aplikację i słuchać pełnych rozdziałów Koranu. Możesz wybrać rozdział, który opuściłeś ostatni raz i kontynuować czytanie formularza, w którym się zatrzymałeś.

IslamicHub [Darmowy]

Islamski Windows Hub Koran 8

Ta aplikacja dla systemu Windows 8 i Windows 10 może okazać się niezbędna dla współczesnych zapracowanych muzułmanów. Codziennie dostarcza mnóstwo aktualizacji, które przypominają wierzącym o tym, co naprawdę ważne. Aplikacja zawiera cytaty Koranu, tłumaczenia, możliwość kontynuowania eksploracji Świętej księgi. IslamicHub zawiera także sekcję, która pomaga wiernym poszerzać wiedzę o świętych. Aplikacja jest dostępna w języku niemieckim i angielskim.

Nauka w Koranie [Free]

nauka w systemie Windows 8

Ta aplikacja może spodobać się tym, którzy chcą znaleźć korelację między religią a nauką. Ta aplikacja skanuje Koran i wyciąga kilka wersetów, a następnie porównuje je z odkryciami współczesnej nauki dokonanymi przez lata.

Na przykład aplikacja przekazuje, że werset „I sprawiliśmy, że niebo stało się dachem, bezpiecznym i dobrze strzeżonym. A jednak odwracają się od jego znaków ”to odniesienie do ochronnego pola magnetycznego ziemi. Aplikacja zdecydowanie jest warta sprawdzenia.

Koran Windows

okno tekstowe aplikacji Koran

Ta aplikacja jest open source oparta na projekcie Quran Android i może być uważana za następcę aplikacji Quran Phone na Windows Phone 7/8. Ma wiele interesujących funkcji, takich jak:

  • Krystalicznie czyste obrazy zgodne z Madani
  • Tryb poziomy dla jeszcze większych czcionek i wygodniejszego przeglądania obrazów
  • Piękny i płynny efekt przejścia strony
  • Zakładki do nieograniczonej liczby stron i ayah
  • Tłumaczenia na wiele różnych popularnych języków
Link do głównej publikacji