Pobierz aplikację Star Chart na Windows 10, 8 i patrz w niebo

Zakochany w gwiazdach lub początkujący astronom i właściciel tabletu z systemem Windows 8 lub Windows 10? Powinieneś pobrać Wykres gwiezdny aplikację ze Sklepu Windows tak szybko, jak to możliwe, jeśli chcesz poznać ten nieskończony wszechświat!

Od zarania ludzkości patrzyliśmy na gwiazdy i zastanawialiśmy się, czym są i jak się tam dostali. A jeśli w czasach starożytnych ludzie uważali ich za bogów lub dusze swoich przodków, dzisiaj wiemy, czym oni są i jak powstali. Przybyliśmy, aby wiele dowiedzieć się o ciałach niebieskich oraz o tajemnicach i cudach Wszechświata, a dzięki Gwiezdnej Mapie dla Windows 10, Windows 8 możesz je zobaczyć na własne oczy.

star-chart-for-windows-8-astronomy-app-review (11)

Ci z was, którzy pasjonują się tajemnicami Wszechświata i podobnie jak astronomia, znajdą tę następną aplikację bardzo pomocną. Mapa gwiazd dla Windows 10, Windows 8 to cudowna aplikacja, która pozwala użytkownikom przeszukiwać nasz Układ Słoneczny i znajdować informacje na temat każdej planety i księżyca, które się w nim znajdują.

Wykres gwiazd dla Windows 10, Windows 8 przybliża wszechświat

star-chart-for-windows-8-astronomy-app-review (8)

Zanim zagłębimy się w cuda Układu Słonecznego, muszę powiedzieć, że ta aplikacja jest płatną aplikacją, która obsługuje 24-godzinną wersję próbną dla tych, którzy chcą poznać, co może im przynieść. Użytkownicy, którzy lubią astronomię, chętnie wydadzą 1,49 USD za szansę na skorzystanie z tej aplikacji i mieliby rację. Na potrzeby tej recenzji skorzystałem z bezpłatnej wersji demonstracyjnej, ale może po prostu przejdę dodatkowe kroki i kupię ją.

 • Od pierwszego uruchomienia Star Chart dla Windows 10, Windows 8 zobaczysz symulację 3D planet, wszystkie pięknie stworzone z oszałamiającymi szczegółami. Użytkownik może przesuwać niebo wokół i widzieć pod różnymi kątami. Klikając dowolny obiekt, możesz uzyskać informacje na jego temat. Działa to z planetami, księżycami i gwiazdami oraz najbardziej widocznymi galaktykami.

  star-chart-for-windows-8-astronomy-app-review (6)

  Klikając prawym przyciskiem myszy, możesz zobaczyć dolne menu, które daje użytkownikowi kilka opcji, takich jak zobaczenie, w jakiej znajdują się chwili, jak wygląda w danym momencie, co jest świetną opcją, jeśli chcesz porównać go do nieba z zewnątrz i uzyskaj informacje o gwiazdach, które możesz zobaczyć, a także opcje przyspieszenia czasu, zarówno do przodu, jak i do tyłu, abyś mógł zobaczyć, jak wyglądało niebo w dowolnej chwili w przeszłości lub w przyszłości.

  star-chart-for-windows-8-astronomy-app-review (13)

  Jedną z opcji, którą chciałbym zobaczyć, jest możliwość ręcznego dodania godziny i daty, dzięki czemu można zobaczyć Układ Słoneczny taki, jaki był / będzie wtedy. Jeśli jednak chcesz zobaczyć, jak wyglądało niebo w dniu, w którym się urodziłeś, musisz je odwrócić i poczekać, aż nadejdzie ta data. Na szczęście jest więcej prędkości zarówno do jazdy do tyłu, jak i do przodu, więc nie musisz czekać zbyt długo.

  • star-chart-for-windows-8-astronomy-app-review (2)

   Informacje zawarte w każdym obiekcie to nazwa, z jakiej konstelacji pochodzi, nazwa naukowa, zdjęcie (zdjęcia są na ogół ogólne na początek) i inne cechy, takie jak odległość od Ziemi lub okresu orbity i tak dalej.

   star-chart-for-windows-8-astronomy-app-review (5)

   Również na dolnym pasku opcji można zobaczyć przycisk „Eksploruj”, który otwiera menu ze wszystkimi planetami w Układzie Słonecznym (w tym Słońcem i Plutonem, nawet jeśli nie są planetami). Wszystkie planety są animacjami, pokazującymi, że obracają się wokół Słońca i poruszają się cykle dzień / noc.

   star-chart-for-windows-8-astronomy-app-review (3)

   Opcja Sky View pozwala zobaczyć, jak wygląda niebo z określonego punktu. Możesz zobaczyć konstelacje, a także ich zdjęcia i ich łacińskie nazwy. Ostatnią opcją jest tryb nocny, który zmienia cały widok na czerwony.

   star-chart-for-windows-8-astronomy-app-review (12)

   Za pomocą panelu Ustawienia użytkownicy mogą włączać i wyłączać różne funkcje, takie jak nazwy, interesujące obiekty lub linie orbitalne. Aby uzyskać bardziej przejrzysty wygląd, możesz wyłączyć wszystkie te opcje, ale jeśli chcesz uzyskać pełny obraz nieba wypełniony informacjami, najlepszym rozwiązaniem może być pozostawienie tych opcji.

   • star-chart-for-windows-8-astronomy-app-review (4)

    Gdy przechodzisz od jednego obiektu do drugiego, zamiast po prostu do niego skakać, porusza się on jak krótki filmowiec w jego kierunku, prawie jak statek kosmiczny lecący z jednej planety na drugą. Planety mają również krótkie wideo z każdej z nich. To jest jak przegląd orbity, sposób, w jaki niebo wygląda stamtąd i ich położenie względem Słońca.

    star-chart-for-windows-8-astronomy-app-review (9)

    Również w uroku Ustawienia użytkownicy mogą ręcznie ustawić swoją lokalizację, przypisując współrzędne, aby porównać niebo z aplikacji z rzeczywistą i wyszukać informacje o tym, co widzą. Star Chart dla Windows 10, Windows 8 może być używany jako przewodnik, jeśli planujesz zabrać swój teleskop do oglądania i chcesz dokładnie wiedzieć, na co patrzysz.

    star-chart-for-windows-8-astronomy-app-review (5)

    Urok wyszukiwania jest również bardzo potężną funkcją, która pozwala użytkownikom wyszukiwać dowolne ciała niebieskie i wybierać z wyników obiekt, który aplikacja wyświetli na ekranie. Jest to idealne narzędzie, jeśli chcesz zobaczyć mgławice w zbliżeniu. Ta opcja działa również w przypadku gwiazd i innych obiektów.

    star-chart-for-windows-8-astronomy-app-review (7)

    Ogólnie uważam, że aplikacja Star Chart na Windows 10, Windows 8 to aplikacja obowiązkowa dla każdego, kto lubi astronomię i chce dowiedzieć się więcej o Wszechświecie i jego tajemnicach. Jakość zdjęć i animacji 3D nie jest wycięta, a informacje są przyzwoite (byłoby jednak miło, gdyby było więcej). Funkcje aplikacji są niesamowite, a dbałość o szczegóły się opłaciła. Nie mogę powiedzieć, jak bardzo podobała mi się Star Chart dla Windows 10, Windows 8, ale w krótkim czasie stała się jedną z moich ulubionych aplikacji.

    Pobierz Star Chart na Windows 10, Windows 8

    Star Chart to jedna z pierwszych aplikacji dostępnych w Microsoft Store. Tymczasem jego twórca dodał wiele nowych funkcji i ulepszeń do tabeli, takich jak:

    • Obsługa wskaż i zobacz: Twoje urządzenie z obsługą Windows 10, 8 AR otworzy okno na widoczny wszechświat.
    • Aplikacja przesuwa się do przodu i do tyłu w czasie nawet o 10 000 lat, dzięki czemu możesz być świadkiem przeszłości.
    • Kontroluj wykres gwiezdny głosem.
    • Możesz śledzić satelity, w tym Hubble i ISS.
    • Możesz eksplorować wszystkie 88 konstelacji.
    • Zakupy w aplikacji pozwalają użytkownikom eksplorować 120 000 gwiazd do jasności +10 i odblokować 18 mln gwiazd.
    • Funkcja zoom pozwala zobaczyć niebo z większą szczegółowością.
    • W pełni konfigurowalny — aplikacja skupia się tylko na obiektach nieba, którymi jesteś zainteresowany.

Link do głównej publikacji