Wersja Skype na tablety już nie działa w systemie Windows 10

Skype jest główną platformą komunikacyjną firmy Microsoft używaną przez miliony ludzi na całym świecie, ale użytkownicy zgłosili, że po pobraniu Skype wersja tabletu z systemem Windows 10 przestaje działać. Więc co powoduje ten problem i jak go naprawić?

Jeśli korzystałeś z systemu Windows 8, wiesz, że jest on wyposażony w dwie wersje Skype’a, jedną na komputery stacjonarne i jedną na tablety, a niektórzy użytkownicy wolą jedną od drugiej, jednak wydaje się, że wersja Skype na tablety już nie działa. Przykro mi to mówić, ale to nie jest błąd ani coś takiego, Microsoft faktycznie zdecydował się usunąć wersję tabletu z Windows 10. Według Microsoft chcą mieć pojedynczą aplikację Skype zoptymalizowaną zarówno dla myszy, jak i klawiatury jako wprowadzanie dotykowe.

To wszystko jest częścią filozofii Microsoft, że masz takie same aplikacje na wszystkich swoich urządzeniach, takich jak komputery stacjonarne, tablety, telefony i laptopy. Niektóre osoby mogą nie być zbytnio zadowolone z tej decyzji, ale w ten sposób będzie łatwiej i łatwiej pracować z programem Skype i wydawać aktualizacje dla wszystkich wersji Skype na wszystkich platformach. Zanim programiści Microsoftu musieli pracować osobno nad dwiema różnymi wersjami, co spowolniło cykl programowania. Dzięki takiemu podejściu spodziewamy się częstszych aktualizacji Skype. Co więc możesz zrobić, jeśli chcesz wersję Skype na tablety w systemie Windows 10? Możesz pobrać najnowszą wersję na komputery!

Wielu użytkowników nie jest zadowolonych z tego rozwiązania, ponieważ są tak przyzwyczajeni do wersji Skype na tablety, ale programiści Microsoftu potwierdzili, że nie będzie wersji Skype na tablety w systemie Windows 10 i nie chcemy tego przyznać, ale wydaje się, że musisz przejść na wersję Skype na komputery stacjonarne w systemie Windows 10. A jeśli nie jesteś zadowolony z wersji Skype na komputery, nie martw się, ponieważ programiści pracują tylko nad jedną wersją Skype dla wszystkich platform, dlatego spodziewaj się częstszych ulepszeń i poprawek.

Jeśli masz jakiekolwiek inne problemy związane z systemem Windows 10, możesz sprawdzić rozwiązanie w sekcji Poprawka systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji