Jak sprawdzić, czy konkretna aktualizacja systemu Windows jest zainstalowana w systemie Windows 10

System operacyjny Windows to złożone oprogramowanie, a regularne aktualizacje systemu Windows 10 sprawiają, że jest to niezawodny system. Sprawdzanie, czy są dostępne aktualizacje systemu Windows, takie jak dodatki service pack i inne drobne lub poważne aktualizacje, jest ważne, aby użytkownik wiedział o zainstalowanych aktualizacjach.

Znajomość aktualizacji zainstalowanych przez system może pomóc na wiele sposobów. Ponieważ aktualizacje systemu Windows zwykle rozwiązują problemy i usterki w systemie operacyjnym, wprowadza aktualizacje zabezpieczeń w celu ochrony systemu przed zagrożeniami zewnętrznymi, a także dodaje nowe funkcje. Wiedza, jakie aktualizacje zainstalowane w systemie może naprawdę pomóc w lepszym zdiagnozowaniu problemów.

Jak stwierdzić, czy system operacyjny Windows został zaktualizowany?

Sprawdź kompilację systemu operacyjnego Windows

Jeśli nie masz pewności, czy masz najnowszą aktualizację systemu Windows w swoim systemie, możesz to sprawdzić w Historii systemu Windows. Później możesz łatwo ręcznie pobierać i instalować aktualizacje na podstawie historii aktualizacji za pośrednictwem katalogu Microsoft Update tutaj.

Ponadto niektórzy użytkownicy zgłosili, że plik aktualizacji systemu Windows 10 jest ukryty. W tym celu znajduje się artykuł, który pokazuje, jak znaleźć domyślny folder pobierania dla wersji systemu Windows 10.

Najłatwiejszym sposobem na zrozumienie, czy masz zainstalowaną określoną aktualizację systemu Windows lub aktualizację systemu operacyjnego Windows, jest sprawdzenie informacji o wersji systemu operacyjnego Windows. Oto jak to zrobić.

 1. Kliknij Początek i wybierz Ustawienia
 2. Iść do System.
 3. Kliknij na O patka.
  Wyświetl historię aktualizacji Windows 10
 4. Pod O, iść do Specyfikacja systemu Windows Sekcja.
 5. Możesz sprawdzić informacje o systemie operacyjnym Windows, takie jak kompilacja systemu operacyjnego, data instalacji i wersja tutaj.
 6. Porównaj swoją wersję systemu operacyjnego z oficjalnym dokumentem wydania systemu Windows 10 firmy Microsoft.
 • Przeczytaj także: Jak usunąć pobrane aktualizacje systemu Windows, których instalacja nie powiodła się

Sprawdź zainstalowane aktualizacje

Jeśli chcesz sprawdzić, czy na komputerze jest zainstalowany dodatek Service Pack dla systemu operacyjnego Windows, możesz to zrobić na stronie Ustawienia. Oto jak to zrobić.

 1. Kliknij Początek i wybierz Ustawienia
 2. Iść do Aktualizacje i bezpieczeństwo.
 3. Kliknij Aktualizacje systemu Windows.
  Windows 10 o kompilacji
 4. Pod Aktualizacja systemu Windows, Kliknij Wyświetl historię aktualizacji.
 5. Kliknij Odinstaluj aktualizacje.
 6. Windows wyświetli wszystkie ostatnio zainstalowane aktualizacje Windows z datami i innymi szczegółami. Odinstaluj aktualizacje systemu Windows - sprawdź historię
 7. Jeśli chcesz odinstalować dowolną aktualizację, wybierz Aktualizacja i kliknij Odinstaluj

Link do głównej publikacji