Jak zamienić system Windows XP na system Windows 7

Wielu użytkowników systemu Windows XP zdecydowało się pominąć system operacyjny Windows Vista z powodu niezliczonych problemów zgłaszanych we wczesnych dniach jego wydania. Szczególnie problemy związane z wydajnością, w których głównym winowajcą wielu użytkowników systemu Windows XP zdecydowało się zamiast tego poczekać na następcę Visty.

Wydanie systemu Windows 7 nie jest już tak odległe. Firma Microsoft ogłosiła już informacje dotyczące możliwych możliwości uaktualnienia. W skrócie; Użytkownicy systemu Windows XP będą mogli kupić uaktualnienie systemu Windows 7, ale nie będą mogli uaktualnić samego systemu operacyjnego do systemu Windows 7. Muszą wykonać czystą instalację systemu Windows 7 na swoim komputerze.

Zasadniczo oznacza to, że żadne dane nie zostaną automatycznie przeniesione do nowego systemu operacyjnego. Doświadczeni użytkownicy systemu Windows XP nie powinni mieć problemu z instalacją systemu Windows 7. Nie powinni również mieć problemu z utworzeniem kopii zapasowej i przeniesieniem danych do nowego systemu operacyjnego. Niedoświadczeni użytkownicy mogą zastanawiać się, jak przenieść swoje zdjęcia, muzykę, wiadomości e-mail i aplikacje do nowego systemu operacyjnego.

Jeśli obecnie korzystasz z systemu Windows XP w systemie komputerowym i chcesz uaktualnić system do wersji Windows 7, masz w zasadzie kilka opcji, które w dużej mierze zależą od pojemności pamięci systemu komputerowego. Najprostszym sposobem byłoby wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych, sformatowanie dysku twardego i zainstalowanie systemu Windows 7 później. Niektórzy użytkownicy mogą nie lubić tego rozwiązania. Mogą alternatywnie utworzyć i zainstalować system Windows 7 na drugiej partycji, aby utworzyć system operacyjny z podwójnym rozruchem, dopóki wszystkie dane z systemu Windows XP nie zostaną przeniesione do systemu Windows 7.

Kopia zapasowa danych

Przed nami w Ghacks omówiliśmy oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych systemu Windows i oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych dysków twardych. Obie aplikacje mogą służyć do tworzenia kopii zapasowych danych z dysku twardego. To oczywiście wymaga innego urządzenia pamięci masowej z wystarczającą ilością miejsca na dysku twardym, aby przenieść wszystkie dane. Dobrym pomysłem może być utworzenie kopii zapasowej danych, nawet jeśli masz zamiar zainstalować system Windows 7 na innej partycji. Może to być mniej ważne dla osób fizycznych, ale powinno być niezbędne dla komputerów biznesowych.

Instalowanie systemu Windows 7

Na początku zalecamy zainstalowanie systemu Windows 7 na innej partycji lub dysku twardym. To zasadniczo stworzy system podwójnego rozruchu z opcją przełączania między Windows XP i Windows 7. Jest to najłatwiejszy sposób na utrzymanie danych Windows XP na razie, ponieważ Windows 7 nie nadpisuje ani nie manipuluje danymi Windows Instalacja XP.

Inną opcją byłoby sformatowanie partycji zawierającej system Windows XP i zainstalowanie systemu Windows 7 na (teraz) pustej partycji. Dane partycji Windows XP zniknęłyby na dobre, gdyby nie utworzono ich kopii zapasowej w pierwszej kolejności.

Trzecią opcją jest instalacja systemu Windows 7 na partycji Windows XP bez uprzedniego sformatowania dysku twardego. Większość doświadczonych użytkowników komputerów nie zaleca tej opcji, ponieważ może to prowadzić do różnego rodzaju problemów i problemów. Nie ma praktycznie żadnych korzyści, ponieważ programów i aplikacji systemu Windows XP nie można używać w systemie Windows 7 bez ich ponownej instalacji.

Przenoszenie danych z systemu Windows XP do systemu Windows 7

Microsoft stworzył narzędzie o nazwie Łatwy transfer w systemie Windows, którego można używać do przesyłania danych z systemu Windows XP do systemu Windows Vista. Aplikacja powinna również działać w systemie Windows 7, ponieważ Microsoft zaleca ją w przewodniku instalacji systemu Windows 7. Oprogramowanie może służyć do przesyłania danych przez sieć, kabel USB lub dysk do innego systemu operacyjnego. Skopiuje pliki, takie jak muzyka lub zdjęcia, ale także wiadomości e-mail i ustawienia do nowego systemu operacyjnego.

Jeśli system Windows 7 został zainstalowany na drugiej partycji lub dane na dysku twardym można po prostu skopiować, przeciągając i upuszczając na nową partycję. Niektóre dane mogą wymagać importu, na przykład zakładki przeglądarki lub e-maile. Należy pamiętać, że zwykle nie jest możliwe przeniesienie zainstalowanych aplikacji do nowego systemu operacyjnego. Konieczne jest ich ponowne zainstalowanie, gdy uruchomiony jest nowy system operacyjny.
Jeśli utworzono kopie zapasowe, dane można również przywrócić lub wyodrębnić z kopii zapasowych do nowego systemu operacyjnego.

Werdykt:

Niedoświadczeni użytkownicy będą mieli problem z przeniesieniem danych ze starego systemu operacyjnego do Windows 7. Microsoft powinien upewnić się, że przed wydaniem systemu Windows 7 zostanie dołączony przewodnik krok po kroku, który wyjaśnia, jak migrować dane do nowego systemu operacyjnego.

Link do głównej publikacji