Jak wyłączyć powiadomienia o aktualizacji do Windows 10 Creators Update

Wraz z nadejściem aktualizacji Creators Update firma Microsoft zaczęła przygotowywać scenę z kilkudniowym wyprzedzeniem za pomocą powiadomienia w systemie operacyjnym przypominającego użytkownikom i pytającego, czy chcieliby pobrać, gdy będzie dostępna.

Chociaż to powiadomienie ma pomóc ludziom przygotować się do aktualizacji twórców i łatwiej ją zainstalować, może nie być tym, czego wszyscy chcą. Firmy lub przedsiębiorstwa mogą na przykład chcieć wyłączyć to powiadomienie, ponieważ chcą mieć pełną kontrolę nad tym, kiedy i jak ich pracownicy aktualizują do nowej aktualizacji.

Na szczęście Microsoft uznaje tę możliwość i wspomina, że ​​użytkownicy, którzy nie chcą widzieć powiadomienia, będą mogli je wyłączyć w rejestrze systemu operacyjnego.

Jak wyłączyć powiadomienie o aktualizacji aktualizacji twórców

W tym celu użytkownicy muszą uzyskać dostęp do Edytora rejestru systemu Windows. Odbywa się to poprzez uruchomienie regedit Komenda. Następnie muszą użyć paska adresu, aby wprowadzić określony wiersz:

HKLM \ SOFTWARE \ Microsoft \ WindowsUpdate \ UX \ Settings

Ukończenie ostatnich kroków

Użytkownicy muszą przejść do prawego panelu i użyć Nowy> DWORD (Wersja 32-bitowa) z menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. To musi mieć nazwę HideMCTLink. Następnie HideMCTLink należy dwukrotnie kliknąć i przypisać mu wartość 1.

Następnie użytkownicy powinni mieć wszystko ustawione. Pozostało tylko zrestartować system. Po ponownym uruchomieniu system operacyjny nie będzie już wyświetlał powiadomienia, które mogło zirytować wiele osób. Mówiąc jaśniej, to wspaniale, że po miesiącach testowania na platformie Insiders, aktualizacja dla twórców jest wreszcie gotowa do opublikowania.

Link do głównej publikacji