Użytkownik zgłasza problemy z zachowaniem klawiatury w systemie Windows 8.1, 10

To jest pierwszy — użytkownik zgłasza na forach wsparcia społeczności Microsoft, że widzi problemy ze swoim działaniem klawiatury w Windows 8.1. Poniżej znajduje się więcej szczegółów
dziwne zachowanie klawiatury Windows 8.1
Pojawił się nowy problem dla użytkowników systemu Windows 8.1, związany z działaniem klawiatury. Użytkownik określa, że ​​niektóre klawisze nie działają tak, jak powinny, na przykład „naciśnięcie klawisza 1 spowoduje otwarcie ekranu startowego. Gdyby nacisnął klawisz q, otworzyłby notatnik ”. Teraz po aktualizacji systemu Windows 8.1 wydaje się, że występują z tym problemy. Szczegóły:

Pierwszą rzeczą, której szukałem, był zablokowany klawisz Windows, ale działał normalnie. Sprawdziłem takie opcje, jak Opcje ułatwień dostępu dla lepkich kluczy itp., Ale nie mogłem znaleźć żadnych włączonych elementów, które mogłyby spowodować ten problem. Podczas uruchamiania nic nie działało, wyglądało na to, że mogłoby to wpłynąć na system w taki sposób. Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem sterownik klawiatury.

Potem odkryłem, że naciśnięcie klawisza Shift pozwala mi pisać normalnie. Ponadto, gdybym nacisnął klawisz Capslock i przesunął razem, mógłbym pisać dużymi literami. Byłem teraz w stanie uruchomić msconfig za pomocą wyszukiwania Windows. (Wiem, że mogłem przejrzeć folder system32 i uruchomić go za pomocą myszy). Uruchomiłem ponownie w trybie awaryjnym i klawiatura działała normalnie. System zareagował zgodnie z oczekiwaniami z klawiatury, więc wróciłem do systemu Windows normalnie i nadal mogłem pisać normalnie. Wyglądało na to, że problem sam zniknął.

Jeszcze bardziej przerażające, obudziłem ze swojego popołudnia swój własny system Windows 8.1 ze swojego własnego systemu i mój system zachował się w podobny sposób. Tyle że nie pozwala mi to pisać nawet po naciśnięciu klawisza Shift. Ponownie uruchomiłem się w trybie awaryjnym i mój system zdawał się naprawiać tak samo, jak laptop mojego klienta. Mógłbym także pisać normalnie po ponownym uruchomieniu w trybie normalnym.

Czytaj także: Oprogramowanie Logitech Gaming Software nie działa w systemie Windows 8.1 dla niektórych użytkowników

Czy zaobserwowałeś podobny problem w systemie Windows 8 lub Windows 8.1? A jeśli tak, to jaką poprawkę lub rozwiązanie próbowałeś zastosować? Otworzyłem również podobny wątek na forum i szukam, czy ktoś będzie w stanie udowodnić rozwiązanie. Zostaw swój komentarz, jeśli go masz, ponieważ na pewno pomoże społeczności.

Problemy z klawiaturą w systemie Windows 8, 8.1 i 10

Istnieją różne problemy związane z klawiaturą, ale na szczęście istnieje również rozwiązanie każdego problemu. Zauważyliśmy te problemy i napisaliśmy wiele poradników i artykułów, które z pewnością pomogą Ci się ich pozbyć. Oto niektóre z najczęściej odwiedzanych poprawek:

  • Pełna poprawka: problemy z klawiaturą Bluetooth w Windows 10, 8.1 i 7
  • Poprawka: klawiatura laptopa nie działa w systemie Windows 10
  • Poprawka: klawiatura nie działa w Google Chrome
  • Poprawka: klawiatura nie działa w przeglądarce Firefox
  • Poprawka: problemy z klawiaturą Surface Pro 3 po rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10

Bardziej szczegółowe przewodniki można znaleźć w pasku „wyszukiwania” naszej witryny. Daj nam znać w komentarzach, w jaki sposób naprawiłeś problem.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji