Użytkownicy mówią, że ich ekrany Dell Venue 11 Pro są zawieszające się i działają dziwnie

Dell Venue 11 Pro jest niesamowitym tabletem z systemem Windows 8 i zdecydowanie warto go umieścić na liście życzeń, ale ostatnio pojawiły się pewne problemy dręczące użytkowników.
Ekran zamrażania Dell Venue 11 Pro

Właśnie otrzymałem dziś Venue vPro 11, 7130 (do tej pory naprawdę go uwielbiam), ale zauważyłem, że napotkałem już pewne problemy techniczne. Próbowałem szukać podobnych problemów, ale bezskutecznie. Mój problem polega na tym, że cały tablet zawiesza się okresowo, gdy nie jest bezpośrednio podłączony do źródła zasilania. Czasami ekran po prostu robi się czarny, ale czuję dotykową informację zwrotną z przycisku Windows. Innym razem górne 80% ekranu zmienia się w coś, co wygląda jak pole gwiazdowe. To trochę trudne do wyjaśnienia i mogę spróbować zrobić zdjęcie, kiedy to się stanie. Gdy wystąpi którykolwiek z tych problemów, następuje szybki reset i problem został rozwiązany, ale było to trochę denerwujące.

Czytaj także: Microsoft Surface 2 vs Dell Venue 11 Pro: Kto wygrywa?

Problem dotyczy szerokiego grona użytkowników, ponieważ jest to jeden z najdłuższych wątków na forach pomocy technicznej firmy Dell. Jednak oficjalna poprawka robocza nie została jeszcze wydana, podobnie jak w przypadku Wi-Fi i żywotności baterii w Dell Venue 8 Pro.

Użytkownicy Dell Venue 11 Pro sfrustrowani, że nie ma jeszcze rozwiązania problemu z zawieszaniem się ekranu

Oto, co powiedział inny użytkownik:

Mam również problem polegający na tym, że okresowo zawiesza się. Ekran się nie zmienia, tylko się blokuje i nie reaguje, dopóki nie wyłączę zasilania i nie włączy się ponownie. Co ciekawe, w jednym przykładzie stuknąłem link, ale nic się nie dzieje, nie mogę przesunąć ani przesunąć strzałki za pomocą touchpada (używam miękkiej osłony klawiatury), ale po ponownym uruchomieniu nowa strona internetowa jest otwarta. Ponadto, gdy zamroził, przycisk Windows daje mi informację zwrotną. Wydaje mi się, że to ekran się zawiesza, a nie cały system

I jedna z najnowszych odpowiedzi

Sformatowałem i wykonałem nową instalację 8.1 bez całego dodatkowego oprogramowania. Musiałem zainstalować wszystkie sterowniki z witryny Dell. Mimo to nadal okresowo się zawiesza. Mam stację dokującą klawiatury laptopa z wbudowaną baterią oraz samodzielną stację dokującą. Dzieje się tak bez względu na to, z której stacji dokującej korzystałem, a także wtedy, gdy nie używa żadnej stacji dokującej. Mam również zainstalowany najnowszy BIOS A05.

Oficjalny temat został utworzony od grudnia 2013 r., Więc zespół Dell miał dużo czasu, aby rozwiązać ten problem. Dla niektórych działało najwyraźniej najnowsza aktualizacja systemu BIOS, ale na pierwszy rzut oka może to być problem sprzętowy związany z wadliwym obwodem pod panelem dotykowym. W takim przypadku klienci powinni mieć prawo do wymiany. Daj nam znać, zostawiając swój komentarz poniżej, jeśli jesteś jednym z użytkowników, którego dotyczy problem.

Czytaj także: Żywotność baterii Lenovo Miix 2 poprawiona dzięki aktualizacji Windows 8.1

Link do głównej publikacji